Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Teatr

BOLKO ŚWIDNICKI – MAŁY WIELKI KSIĄŻE
BOLKO ŚWIDNICKI – MAŁY WIELKI KSIĄŻE

Fundacja "Europejska Perła Baroku" oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zapraszają na spektakl familijny pt. "Bolko Świdnicki: Mały Wielki Książę".

20.03.2019 10:08
GABRIELA MUSKAŁA - TEATRALNE KŁODZKO, TU WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO
GABRIELA MUSKAŁA - TEATRALNE KŁODZKO, TU WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO

Rozmowa z Gabrielą Muskałą podczas spotkania na kłodzkiej premierze filmu w reż. Agnieszki Smoczyńskiej "Fuga", która jest autorką scenariusza i odtwórczynią głównej roli. Kłodzko, to miejsce gdzie wszystko się zaczęło. Kiedy była jeszcze bardzo młodą "Gabrysią", uczęszczała na zajęcia teatralne do Kłodzkiego Ośrodka Kultury, prowadzone przez Mariana Półtoranosa. Dzisiaj Ziemia Kłodzka jest dla aktorki miejscem wspomnień, spotkań z publicznością, przyjaciółmi i rodziną, która zawsze jest dla niej wsparciem. W rozmowie przywołujemy wspomnienia, fakty i zabawne anegdoty, które czynią tę aktorkę wyjątkową. Jej energia i głowa pełna pomysłów z pewnością zaskoczy Państwa kolejnymi, znakomitymi projektami.

20.03.2019 08:59    4
„INSTYTUT GOETHEGO” I NIE TYLKO W TEATRZE DRAMATYCZNY W WAŁBRZYCHU
„INSTYTUT GOETHEGO” I NIE TYLKO W TEATRZE DRAMATYCZNY W WAŁBRZYCHU

Znany reżyser i choreograf – Cezary Tomaszewski – wraca do Wałbrzycha z porywającym thrillerem erotycznym. Aby poprowadzić widza przez opowieść o serii morderstw, twórca sięga po pastisz utartych form teatralnych (od musicalu po kryminał). Całość tworzy wartki, a miejscami sentymentalny spektakl o doświadczaniu miłości i zakochania.

18.03.2019 19:13
DOBRZE, ŻE JESTEŚ –AKCJA „DOKARMIAMY ZWIERZĘTA ZE SCHRONISKA”
DOBRZE, ŻE JESTEŚ –AKCJA „DOKARMIAMY ZWIERZĘTA ZE SCHRONISKA”

24 marca o godz. 12.30 zapraszamy dzieci od 5. roku życia do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na niezwykle wzruszający spektakl „Dobrze, że jesteś” w reż. Joanny Gerigk. „Dobrze, że jesteś” to opowieść o przyjaźni oraz mądrości życiowej, która ukryta jest w dojrzałym wieku. Dwaj obwoźni handlarze, znający się od dawna, czekając na klientów, opowiadają pewną historię. Jej głównym bohaterem jest stary pies Burek, wyrzucony z domu przez właściciela, który uznał, że ten do niczego się już nie przyda. Osamotniony pies poszukuje nowego domu i przyjaciela. Ostatecznie wszystko dobrze się kończy, bo każdy, nawet ten, któremu zdarza się popełniać błędy, ma poczucie pragnienia bliskości kogoś drugiego. Historia starego psa Burka ma nauczyć najmłodszych widzów szacunku zarówno do zwierząt, jak i ludzi.

18.03.2019 12:15
MAGICZNA NIEDZIELA W BIELAWIE!
MAGICZNA NIEDZIELA W BIELAWIE!

Już w tą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na magiczną BAJKOWĄ NIEDZIELĘ z Panem Magicznym. Efektowny pokaz iluzji dla dzieci ...i dla dorosłych również na światowym poziomie! Moc atrakcji i zabawy! Zapraszamy!

12.03.2019 15:47    1
TAK TRZEBA ROZPOCZĄĆ WIOSNĘ! MILORD DE PARIS W BIELAWIE!
TAK TRZEBA ROZPOCZĄĆ WIOSNĘ! MILORD DE PARIS W BIELAWIE!

Zapraszamy na najnowszy spektakl Sceny Kamienica. "Milord de Paris" to sztuka z dużą dozą humoru, pokazem rewii paryskiej i z piosenką francuską w tle. Do hotelu przyjeżdża z Francji tajemniczy mężczyzna, który melduje się w pokoju 404. Każe recepcjonistce kierować do siebie wszystkie kobiety z zasobnym portfelem. Wychodzi na jaw, że ów Milord oferuje swoje usługi towarzyskie…

12.03.2019 15:24    1
„DUCHOLOGIA POLSKA” W TEATRZE DRAMATYCZNYM W WAŁBRZYCHU
„DUCHOLOGIA POLSKA” W TEATRZE DRAMATYCZNYM W WAŁBRZYCHU

Niestandardowa opowieść o duchach i mitach polskiej transformacji – zjawisku, które do dziś pozostaje nieprzeniknione mimo licznych publikacji i analiz. W teatralnej DUCHOLOGII POLSKIEJ szukamy bohaterów transformacji. Pierwszych celebrytów, obiektów aspiracji i marzeń. W przedstawieniu postaci zerwane ze smyczy realnego socjalizmu, skoczą w przestrzenie magii i zjawisk paranormalnych. Będziemy bawić się telewizyjnymi i teatralnymi formami oraz narracjami, które mają powołać nowy, wspanialszy świat.

12.03.2019 09:27
KOLACJA POŻEGNALNA W BIELAWSKIM TEATRZE ROBOTNICZYM
KOLACJA POŻEGNALNA W BIELAWSKIM TEATRZE ROBOTNICZYM

27 stycznia w Teatrze Robotniczym, Teatr KOMEDIA zaprezentował sztukę De Alexandre de la Patellière i Matthieu Delaporte'a "Kolacja pożegnalna" w doborowej obsadzie: Małgorzata Foremniak, Piotr Gąsowski i Janusz Chabior. To komedia o tym ..... jak pozbyć się najlepszych przyjaciół. Kto był z pewnością długo będzie pamiętał to przedstawienie.

29.01.2019 11:41
W NIEDZIELĘ CALINECZKA W BIELAWSKIM TEATRZE
W NIEDZIELĘ CALINECZKA W BIELAWSKIM TEATRZE

Spektakl w wykonaniu Zielonogórskiego Teatru TRÓJKAT obsada aktorska: Beata Beling, Urszula Zdanowicz-Łabiak, Artur Beling muzyka: Artur Beling

18.01.2019 13:52    1
BYĆ JAK DR STRANGELOVE
BYĆ JAK DR STRANGELOVE

BYĆ JAK DR STRANGELOVE to inspirowana dziełami Stanleya Kubricka opowieść o szaleńcach u władzy. Uznany reżyser Marcin Liber opowiada historię obłąkanego amerykańskiego generała, który wydaje pilotom rozkaz niesprowokowanego ataku jądrowego na ZSRR.

02.01.2019 08:49
WŁADYSŁAW I ANNABELLA – HISTORIA PEWNEGO MISIA I LALKI
WŁADYSŁAW I ANNABELLA – HISTORIA PEWNEGO MISIA I LALKI

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na WŁADYSŁAWA I ANNABELLE – HISTORIĘ PEWNEGO MISIA I LALKI w reżyserii Zuzanny Mukoid. Popołudnie to będzie wyjątkowe, bowiem po spektaklu Mikołaj wręczy dzieciom prezenty przygotowane i opisane przez opiekunów.

27.11.2018 10:04
W TEATRZE DRAMATYCZNYM W WAŁBRZYCHU - „PO NAS CHOĆBY KOSMOS”
W TEATRZE DRAMATYCZNYM W WAŁBRZYCHU - „PO NAS CHOĆBY KOSMOS”

„Po nas choćby kosmos” Sibylle Berg jest opowieścią o wyprawie na Marsa, do której przygotowują się uczestniczki specjalnego programu kolonizacyjnego. Scena kameralna „Szaniawskiego” zmienia się w kosmodrom, gdzie cztery przyszłe astronautki pakują swój ziemski dobytek do rakiety. Wśród uczestniczek kosmicznego wyścigu pojawiają się nowe aktorskie twarze Teatru Dramatycznego: Karolina Bruchnicka i Dorota Furmaniuk oraz znani wałbrzyskiej publiczności: Angelika Cegielska, Joanna Łaganowska i Czesław Skwarek.

20.11.2018 18:18    1
Reklama