Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wrocław

Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy

„Samorząd. Teraźniejszość - Przyszłość” to główne hasło Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, który odbył się w czwartek 19 maja we Wrocławiu. Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, naukowców, przedsiębiorców, ekspertów i dziennikarzy. W sumie w Kongresie wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników.

Wczoraj, 16:00
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy

„Samorząd. Teraźniejszość - Przyszłość” to główne hasło zakończonego właśnie ósmego Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, naukowców, przedsiębiorców, ekspertów i dziennikarzy. W sumie w Kongresie wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników.

19.05.2022 20:14
Rozmawiali o Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
Rozmawiali o Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

W Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej z wiceminister Małgorzatą Jarosińską-Jedynak spotkali się Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Wizyta ta była okazją do rozmowy na temat funduszy europejskich dla Dolnego Śląska oraz jednego z kluczowych narzędzi unijnej polityki spójności, czyli Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

16.05.2022 09:28
Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami
Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

W dniu 13 maja przy Operze Wrocławskiej świętowaliśmy zorganizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie miało formę pikniku. Piknik był wspaniałą okazją do integracji ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami oraz do zamanifestowania ich godności.

14.05.2022 13:13
Zarząd Województwa Dolnośląskiego z wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku
Zarząd Województwa Dolnośląskiego z wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku

Podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego radni udzielili zarządowi województwa absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku. Za przyjęciem absolutorium głosowało 21 radnych, a 8 było przeciw. W trakcie posiedzenia zaprezentowano także "Raport o stanie Województwa Dolnośląskiego".

13.05.2022 10:17
Apoteoza tańca I Koncert w NFM 20 maja
Apoteoza tańca I Koncert w NFM 20 maja

Koncert Apoteoza tańca odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki 20 maja. Wystąpią podczas niego NFM Filharmonia Wrocławska pod batutą maestra Andrzeja Kosendiaka.

11.05.2022 15:48
Ogłoszono nowy przetarg na budowę Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu
Ogłoszono nowy przetarg na budowę Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu

Ogłoszony został przetarg nieograniczony na zaprojektowanie i budowę Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu. Postępowanie przetargowe prowadzi Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie kryteriów ceny, gwarancji jakości oraz zastosowania energooszczędnych rozwiązań. Termin składania ofert wyznaczono na 10 czerwca br.

10.05.2022 12:25
Koleje Dolnośląskie rozwijają sieć biletomatów. Będzie też w Kłodzku.
Koleje Dolnośląskie rozwijają sieć biletomatów. Będzie też w Kłodzku.

Na stacjach w Chojnowie, Smolcu i Wałbrzychu Głównym uruchomiono nowe biletomaty Kolei Dolnośląskich. Ze względu na dużą popularność, jaką cieszą się wśród pasażerów, w planach jest montaż kilkudziesięciu kolejnych urządzeń na popularnych stacjach i przystankach w regionie. Pasażerowie Kolei Dolnośląskich z Chojnowa, Smolca i Wałbrzycha Głównego zyskali dostęp do nowych, samoobsługowych biletomatów. Na części stacji są to pierwsze takie urządzenia. W najbliższych tygodniach biletomaty zostaną uruchomione w kolejnych miastach, m.in. w Lubinie, Kłodzku, Kątach Wrocławskich, Świebodzicach i Świdnicy.

05.05.2022 20:08
Kolejny transport z pomocą humanitarną dla walczącej Ukrainy
Kolejny transport z pomocą humanitarną dla walczącej Ukrainy

Przedstawiciele rządu kraju związkowego Dolna Saksonia oraz Hans Jörg Neumann – Konsul Generalny RFN byli dziś gośćmi marszałka Cezarego Przybylskiego. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych. Wśród tematów rozmów znalazły się kryzys uchodźczy wywołany rosyjską agresją w Ukrainie oraz bieżąca współpraca transgraniczna między Dolnym Śląskiem i Dolną Saksonią. Dziś z Międzynarodowego HUBu Pomocy Humanitarnej wyjechał także kolejny transport z artykułami higienicznymi i medycznymi, które trafią do Obwodu Donieckiego w Ukrainie.

05.05.2022 14:03
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego surowo potraktowali „pirata drogowego”
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego surowo potraktowali „pirata drogowego”

Funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki stanowczo zareagowali na niebezpieczny manewr kierującego audi. Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy zakończyły się mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

20.04.2022 16:45
Pierwsza kobieta na stanowisku dowódcy batalionu w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Pierwsza kobieta na stanowisku dowódcy batalionu w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Ppłk Anna Czajkowska-Małachowska pełni służbę wojskową od 22 lat. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu z 2004 roku. W 2017 została doktorem nauk społecznych. Jest specjalistką ( posiada wiedzę w zakresie) od transformacji wojsk lądowych RP w latach 1989 - 2015 w kontekście zmian zachodzących w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego. Na dowódcę 161 batalionu lekkiej piechoty w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej została wyznaczona 19 kwietnia 2022 roku. Jak sama przyznaje, od początku swojej wojskowej kariery stara się łączyć wiele dziedzin życia, ale zawsze dąży do jednego celu – osiągnięcia jak najwyższej jakości w realizacji stawianych zadań.

20.04.2022 13:43
Wracają sezonowe pociągi Kolei Dolnośląskich do Skalnego Miasta
Wracają sezonowe pociągi Kolei Dolnośląskich do Skalnego Miasta

Od soboty, 16 kwietnia Koleje Dolnośląskie ponownie uruchomią sezonowe połączenia do czeskiego Skalnego Miasta. Malownicza trasa, która cieszy się dużą popularnością, będzie dostępna dla podróżnych aż do jesieni.

14.04.2022 16:13
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama