Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Teatr

WIOSENNA PREMIERA W LALKACH
WIOSENNA PREMIERA W LALKACH

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu przygotowuje typowo wiosenną premierę dla najmłodszych. „Żabcia i Ropuch” na motywach opowiadań z cyklu „Frog and Toad” Arnolda Lobela to najnowsza propozycja dla dzieci od 3. roku życia, którą reżyseruje Marta Kwiek.

26.02.2020 10:16    1
SORRY, WINNETOU I PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA
SORRY, WINNETOU I PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA

Czy ktoś jeszcze czytuje powieści o Indianach? Romantyczna aura Dzikiego Zachodu wydaje się dzisiaj odrobinę przyblakła. Indianie w pióropuszach uganiający się po prerii przeobrazili się w „rdzennych mieszkańców Ameryki” wciśniętych w rezerwaty. A zabawa w Indian i kowbojów? Czy nadal jest synonimem chłopięcych zabaw z dzieciństwa? W spektaklu wszystko rozpoczyna się jak w najprawdziwszym amerykańskim westernie. Na scenie pojawią się Indianie, westmani i pociąg. Jak ten western skończy się tym razem?

07.01.2020 11:17
KANDYDAT NA DESKACH TEATRU ROBOTNICZEGO
KANDYDAT NA DESKACH TEATRU ROBOTNICZEGO

„Kandydat” to błyskotliwy komediodramat, który porusza bardzo aktualne zagadnienia. Opowiada historię kandydata na urząd prezydenta (Piotr Cyrwus) oraz jego trenerki (Grażyna Wolszczak). Od samego początku kandydata na prezydenta poznajemy jako niekompetentnego i mało inteligentnego człowieka, który podlega wielkiej manipulacji oraz presji ze strony swojej partii. Jednak rozwój sytuacji powoli zmienia tę ocenę. Zaczynają wypływać nowe, tajemnicze fakty z jego życia, które doprowadzą do… Czy wszystko jest takie jak się nam wydaje na pierwszy rzut oka? Czy w polityce nie liczy się ani dobro, ani zło tylko skuteczność? Znakomita para aktorska i zręcznie poprowadzona akcja spektaklu, odpowie na te pytania a także dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń oraz tematów do przemyśleń.

11.12.2019 11:44    2
BAJKOWA NIEDZIELA W BIELAWIE
BAJKOWA NIEDZIELA W BIELAWIE

Zapraszamy na znakomity spektakl w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry ( Cieplice ) "Królewna z drewna".

14.11.2019 18:26
TEATR W PLENERZE
TEATR W PLENERZE

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się spektakle teatralne w ramach projektu "Teatralne parkowanie".

31.07.2019 09:35    1
TEATRALNE PARKOWANIE W BIELAWIE
TEATRALNE PARKOWANIE W BIELAWIE

Zapraszamy na pierwszy plenerowy spektakl dla dzieci z cyklu “Teatralne Parkowanie” w wykonaniu grupy teatralnej Blaszany Bębenek. W czwartek 18 lipca 2019, o godz.17.00 w Parku Miejskim w Bielawie (scena obok budynku Centrum Edukacji Ekologicznej) zobaczymy spektakl “Dzwonnik z Notre Dame” na podstawie powieści Wiktora Hugo z 1831 roku, inspirowany filmem animowanym Disneya z 1996 roku.

09.07.2019 13:53
ZŁOTA RYBKA NA SCENIE DZIERŻONIOWSKIEGO „ZBYSZKA”
ZŁOTA RYBKA NA SCENIE DZIERŻONIOWSKIEGO „ZBYSZKA”

We wtorek 7 maja przedszkolaki i dzieci klas młodszych szkół podstawowych z terenu Dzierżoniowa miały okazję zobaczyć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego z Katowic pt: "Złota rybka" .

07.05.2019 16:54
"WESELE" GRUPY TEATRALNEJ "DZIKIE KOTY"
"WESELE" GRUPY TEATRALNEJ "DZIKIE KOTY"

30 kwietnia w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku odbyła się premiera spektaklu teatralnego pt. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, według scenariusza i reżyserii, S. Benedykty Karoliny Baumann. "Wesele" to klasyka polskiej sceny narodowej, setki premier w całym kraju, znakomity film Andrzeja Wajdy, dziesiątki przeróbek uwspółcześniających dramat. Czy można z tego tekstu wydobyć jeszcze coś nowego, świeżego, inspirującego i aktualnego? Okazuje się, że można…

05.05.2019 13:56    1
KATYŃ - SPEKTAKL NA DESKACH TEATRU ROBOTNICZEGO W BIELAWIE
KATYŃ - SPEKTAKL NA DESKACH TEATRU ROBOTNICZEGO W BIELAWIE

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie zaprasza na spektakl „Katyń”, wystawiany w ramach obchodów 79. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Przedstawienie odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 17:00 w Teatrze Robotniczym w Bielawie. Wstęp wolny zapraszamy

16.04.2019 13:57    1
W SZANIAWSKIM PO ŚWIĘTACH PREMIERA!
W SZANIAWSKIM PO ŚWIĘTACH PREMIERA!

W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu w trwają gorące przygotowania do najbliższej premiery. Już po Świętach 26 kwietnia, o godz. 19:00 na Dużej Scenie prapremierowy pokaz „teraz każdy z was jest rzeczpospolitą” pilgrima / majewskiego. To dyrektorska produkcja, podczas realizacji której spotkało się dwóch dyrektorów artystycznych „Szaniawskiego”: obecny Seb Majewski, który jest autorem tekstu i poprzedni Maciej Podstawny – odpowiedzialny za reżyserię.

16.04.2019 07:16
SPEKTAKL SCENY KAMIENICA "MILORD DE PARIS" NA DESKACH TEATRU ROBOTNICZEGO W BIELAWIE
SPEKTAKL SCENY KAMIENICA "MILORD DE PARIS" NA DESKACH TEATRU ROBOTNICZEGO W BIELAWIE

Zapraszamy na najnowszy spektakl Sceny Kamienica. "Milord de Paris" to sztuka z dużą dozą humoru, pokazem rewii paryskiej i z piosenką francuską w tle. Do hotelu przyjeżdża z Francji tajemniczy mężczyzna, który melduje się w pokoju 404. Każe recepcjonistce kierować do siebie wszystkie kobiety z zasobnym portfelem. Wychodzi na jaw, że ów Milord oferuje swoje usługi towarzyskie…

28.03.2019 16:14    1
„POGARDA” CZYLI 36. PREMIERA TEATRU KĄTEM
„POGARDA” CZYLI 36. PREMIERA TEATRU KĄTEM

Spędź Międzynarodowy Dzień Teatru 2019 r. z Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury. Obejrzyj 28 marca spektakl Teatru Kątem pt. „Pogarda” w reżyserii Grzegorza Stawiaka. To propozycja nie do pogardzenia.

21.03.2019 09:22
Reklama