Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Potrącenie pieszej na przejściu w Bielawie
Potrącenie pieszej na przejściu w Bielawie

18. maja około 11:30, na ulicy Dzierżoniowskiej w Bielawie, doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Opel, 39 letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa, znajdującej się na oznakowanym przejściu 82 letniej pieszej, doprowadzając do potrącenia. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, oraz otrzymał 10 pkt karnych.

Dzisiaj, 00:03
Dzierżoniowscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z terenu ogrodów działkowych
Dzierżoniowscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z terenu ogrodów działkowych

Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży pił spalinowych i nożyc do żywopłotu. Osoba przyznała się do popełnienia czynu

Wczoraj, 20:31
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy

„Samorząd. Teraźniejszość - Przyszłość” to główne hasło zakończonego właśnie ósmego Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, naukowców, przedsiębiorców, ekspertów i dziennikarzy. W sumie w Kongresie wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników.

Wczoraj, 20:14
Śmiertelny wypadek w Wilkowie Wielkim!
Śmiertelny wypadek w Wilkowie Wielkim!

19 maja ok. godz. 15:40 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek w okolicach Wilkowa Wielkiego na drodze krajowej nr 8. Jedna osoba zginęła, a druga została przewieziona do szpitala.

Wczoraj, 20:08
Pajacyk czy body – jakie ubranko dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej?
Pajacyk czy body – jakie ubranko dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej?

Imię wybrane, a brzuch robi się coraz większy? To znak, że czas pomyśleć o niemowlęcej wyprawce! Wbrew pozorom, jej skompletowanie nie zawsze jest zadaniem tak prostym, jak mogłoby się wydawać – zwłaszcza wtedy, gdy dotyczy ona pierwszego dziecka. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, czy lepszym wyborem są pajacyki dla niemowląt, czy niemowlęce body. Zapraszamy do lektury!

Wczoraj, 09:07
W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte Cassino
W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte Cassino

W Parku Przyjaźni Wojsk Górskich w Kłodzku w 78 rocznicę bitwy pod Monte Cassino, odsłonięto pomnik Emila Czecha. Był plutonowym Wojska Polskiego i trębaczem. Jego zdjęcie na ruinach klasztoru, odgrywającego na kornecie hejnał mariacki, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przez Polaków fotografii z okresu II wojny światowej. Do kraju wrócił w 1947 roku i osiedlił się w Kłodzku, gdzie był pracownikiem kolei. Zmarł 26 marca 1978 r. i spoczywa na cmentarzu komunalnym w Kłodzku. Stowarzyszenie Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy”, od wielu lat prowadziło starania o wykonanie pomnika.

18.05.2022 17:39
Międzynarodowy Biegu Pokoju w Pieszycach
Międzynarodowy Biegu Pokoju w Pieszycach

We wtorek 17 maja między innymi przez Pieszyce i Bielawę przebiegł Bieg Pokoju. Misją biegu jest tworzenie i szerzenie atmosfery przyjaźni, pokoju, zrozumienia, a jednocześnie przekraczanie granic między ludźmi o różnych wyznaniach, kulturach i pozycjach społecznych. Bieg nie promuje ani nie popiera żadnej konkretnej religii czy poglądów politycznych. Promuje wolność, tolerancję i wzajemne, społeczne zrozumienie. Zespół około 20 biegaczy niesie symbol – Pochodnię Pokoju, którą po drodze przekazuje napotkanym na drodze ludziom, towarzyszy temu intencja pokoju i przyjaźni.

18.05.2022 16:12    1
Skóra z niedźwiedzia zabezpieczona przez policjantów Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą
Skóra z niedźwiedzia zabezpieczona przez policjantów Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą

Jak mówi porzekadło „nieznajomość prawa szkodzi”. Można powiedzieć, że tak było w przypadku, gdzie osoba oferowała do sprzedaży skórę z niedźwiedzia. Dzierżoniowscy policjanci zabezpieczyli okaz i jest prowadzone postępowanie w tej sprawie.

18.05.2022 16:04
Uwaga! Zaginął starszy mężczyzna
Uwaga! Zaginął starszy mężczyzna

W dniu 17 maja 2022r o godz. 23:00, 71-letni Wiesław Rempiński wyszedł z miejsca zamieszkania, do którego nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

18.05.2022 16:00
Czarna Góra czeka na wyścig!
Czarna Góra czeka na wyścig!

W najbliższy weekend Polski Związek Motorowy zainauguruje cykl 2022 Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Auto Moto Klub Kłodzko odlicza już dni do startu 3 i 4 rundy rywalizacji, która odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2022. Na trasie w Siennej (ośrodek narciarski Czarna Góra), obecnie będącej dzielnicą Stronia Śląskiego, pojawi się cała czołówka GSMP. Wyścig na Ziemi Kłodzkiej od lat uznawany jest za kultowy, tor uchodzi za trudny technicznie i jest lubiany przez kierowców.

18.05.2022 13:39
Minieuroland szykuje dużą niespodziankę na Dzień Dziecka
Minieuroland szykuje dużą niespodziankę na Dzień Dziecka

Minieuroland szykuje dużą niespodziankę na Dzień Dziecka. Czy alpaki zaprzyjaźnią się z surykatkami i pancernikiem?

18.05.2022 13:29
Interwencja LPR w Łagiewnikach
Interwencja LPR w Łagiewnikach

17 maja przed godz. 19:00 na polu w pobliżu ul. Cukrowniczej w Łagiewnikach, wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Najprawdopodobniej do interwencji LPR doszło z powodu braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego żeby udzielić pomocy medycznej kobiecie. Załoga śmigłowca zadecydowała że poszkodowana wymaga przetransportowania do szpitala specjalistycznego. Teren lądowiska zabezpieczał zastęp OSP z Łagiewnik.

18.05.2022 00:20
Zderzenie czterech pojazdów w Nowiźnie
Zderzenie czterech pojazdów w Nowiźnie

Około 12:30 16. maja, w Nowiźnie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów. Funkcjonariusz Zespołu do spraw Wykroczeń ustalił sprawcę, który w wyniku nieporozumienia odjechał z miejsca zdarzenia. 56-letni kierowca Volvo, który nie zachowując bezpiecznej odległości między pojazdami, najechał na tył Hyundaia kierowanego przez 54 letnią kobietę. Uderzenie było na tyle duże, że skutkowało uszkodzeniem kolejnych pojazdów mitsubishi i hondy, prowadzonych przez 19-latkę i 56-latkę. Na mężczyznę nałożono mandat w wysokości 1100 złotych.

17.05.2022 23:28
Komentarze
Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatnaAutor komentarza: hmmTreść komentarza: aaa ok, do końca czerwca mają skończyć , oby tak byłoData dodania komentarza: 12.05.2022, 00:00Źródło komentarza: Bielawski skatepark będzie jak nowyAutor komentarza: hmmTreść komentarza: Wszystko super, tylko dlaczego prace rozpoczynają się na lato, czyli czas, kiedy dzieci najwięcej korzystają z skateparku i to ich główne miejsce spotkań :( czyli przez całe lato skatepark będzie wyłączony z użycia? Można było to zrobić po sezonie, ew. wczesną wiosnąData dodania komentarza: 11.05.2022, 23:56Źródło komentarza: Bielawski skatepark będzie jak nowyAutor komentarza: ANTY-PLANDEMIATreść komentarza: Co konkretnie to bzdury? Bo ja widzę co mam na PUE ZUS i się wszystko zgadza.Data dodania komentarza: 11.05.2022, 16:45Źródło komentarza: ZUS największym e-urzędem w PolsceAutor komentarza: Przodownik pracyTreść komentarza: Siema pracuje w ZUS większej bzdury nie słyszałem. Panie dziennikarzyno jak Pan piszesz to pisz z potowerdzonego źródła a nie dla samego pisania artykułu.Data dodania komentarza: 05.05.2022, 18:10Źródło komentarza: ZUS największym e-urzędem w Polsce
Reklama