Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

W Chocieszowie w gm. Szczytna wręczono promesy gminom subregionu wałbrzyskiego
W Chocieszowie w gm. Szczytna wręczono promesy gminom subregionu wałbrzyskiego

Ponad 2,5 miliona złotych otrzymały rąk wicemarszałka Grzegorza Macko dolnośląskie gminy z subregionu wałbrzyskiego. Dotacje w postaci promes pochodziły z programów realizowanych przez samorząd województwa: Odnowa Dolnośląskiej Wsi, Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej oraz programu dotacji na bieżące utrzymanie urządzeń melioracyjnych.

Dzisiaj, 18:07
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej

We wtorek 24 maja mieszkańcy Piławy Dolnej uczestniczyli w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a wszystko w ramach programu „Nasza przestrzeń, konsultacje społeczne dokumentów planistycznych na wsiach i w małych miastach, do którego przystąpiła Gmina Dzierżoniów wraz z Fundacją Wspomagania Wsi.

Dzisiaj, 16:47
OGŁOSZENIE Nr 13/2022 O PRZETARGU W PIESZYCACH
OGŁOSZENIE Nr 13/2022 O PRZETARGU W PIESZYCACH

Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce zaprasza do publicznego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości położonych na terenie Gminy Pieszyce:

Dzisiaj, 15:25
Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa
Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

Nietypowo, bo na placu targowym świętować będziemy w tym roku 44. Dni Dzierżoniowa. Gwiazdami będą m.in. Cleo i Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Zapraszamy 28-29 maja.

Dzisiaj, 15:05
Kolejna osoba straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy
Kolejna osoba straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy

Ryzyko utraty prawa jazdy, mandat przekraczający 1000 złotych i 10 pkt karnych nie powstrzymują niektórych od przekraczania dozwolonej prędkości. Taka sytuacja spotkała mieszkańca powiatu kłodzkiego, który w terenie zabudowanym jechał 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h

Dzisiaj, 14:56
Nie tylko mama z dzieckiem na urlopie
Nie tylko mama z dzieckiem na urlopie

Dzisiaj nikogo nie dziwi fakt, że to tata zostaje z dzieckiem w domu a mama pracuje. Od kilku lat urlopy tacierzyński i dzielenie wychowawczego z mamą są wśród ojców coraz bardziej popularne. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ZUS na Dolnym Śląsku wypłacił 26 tys. zasiłków macierzyńskich, z czego 4,6 tys. mężczyznom, którzy zdecydowali się zostać w domu z dzieckiem.

Dzisiaj, 14:54
Uwaga! Niebezpieczne gąsienice kuprówki rudnicy na Łysej Górze
Uwaga! Niebezpieczne gąsienice kuprówki rudnicy na Łysej Górze

W ostatnich dniach zauważono na terenie Łysej Góry w Gminie Bielawa zwiększenie ilości występowania gąsienic kuprówki rudnicy. Ta faza rozwojowa motyla żeruje głównie na drzewach owocowych. Po zetknięciu ze skórą człowieka może spowodować reakcje alergiczne skórne, ale także astmę.

Dzisiaj, 14:49
Zapraszamy na Dni Barda
Zapraszamy na Dni Barda

25 i 26 czerwca (sobota, niedziela) odbędą się Dni Barda, które odbędą się na boisku sportowym.

Dzisiaj, 13:24
Wkrótce rozpocznie się modernizacja systemu oświetlenia ulicznego w Bielawie
Wkrótce rozpocznie się modernizacja systemu oświetlenia ulicznego w Bielawie

18.V.2022 r. podpisana została umowa z NEO TECHNIK Sp. z o. o. z Wrocławia na realizację zadania pn. Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Bielawa, które wdrażane jest w ramach projektu pt. "Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego", dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020, w ramach działania 3.4 "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych".

Dzisiaj, 10:17
Międzypokoleniowy piknik integracyjny w ZOW w Bielawie
Międzypokoleniowy piknik integracyjny w ZOW w Bielawie

We wtorek 24 maja w ogrodach Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie odbył się międzypokoleniowy piknik integracyjny, w którym prócz podopiecznych ośrodka brały również udział dzieci z pobliskich szkół oraz dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy.

Dzisiaj, 09:36
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy

„Samorząd. Teraźniejszość - Przyszłość” to główne hasło Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, który odbył się w czwartek 19 maja we Wrocławiu. Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, naukowców, przedsiębiorców, ekspertów i dziennikarzy. W sumie w Kongresie wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników.

Wczoraj, 16:00
Dziecko w żłobku – już płyną pieniądze z ZUS
Dziecko w żłobku – już płyną pieniądze z ZUS

W mieniony piątek 20 maja na konta żłobków popłynęły pierwsze pieniądze. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał w pierwszej transzy ponad 86 milionów złotych. Liczba dzieci, na które przyznano do tej pory dofinansowanie wynosi ponad 65 tys.

Wczoraj, 10:20
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama