Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Społeczeństwo

Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej

We wtorek 24 maja mieszkańcy Piławy Dolnej uczestniczyli w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a wszystko w ramach programu „Nasza przestrzeń, konsultacje społeczne dokumentów planistycznych na wsiach i w małych miastach, do którego przystąpiła Gmina Dzierżoniów wraz z Fundacją Wspomagania Wsi.

Dzisiaj, 16:47
Międzypokoleniowy piknik integracyjny w ZOW w Bielawie
Międzypokoleniowy piknik integracyjny w ZOW w Bielawie

We wtorek 24 maja w ogrodach Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie odbył się międzypokoleniowy piknik integracyjny, w którym prócz podopiecznych ośrodka brały również udział dzieci z pobliskich szkół oraz dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy.

Dzisiaj, 09:36
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy

„Samorząd. Teraźniejszość - Przyszłość” to główne hasło Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, który odbył się w czwartek 19 maja we Wrocławiu. Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, naukowców, przedsiębiorców, ekspertów i dziennikarzy. W sumie w Kongresie wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników.

Wczoraj, 16:00
Wernisaż “Słowo igłą i nicią utrwalone"
Wernisaż “Słowo igłą i nicią utrwalone"

18 maja w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbył się wernisaż wystawy czasowej: “Słowo igłą i nicią utrwalone – wystawa makatek z kolekcji prof. Tomasza Nowaka”. Makatki, wydawałoby się zwyczajne ozdoby, stosowane w mieszczańskich, robotniczych a później wiejskich kuchniach, pralniach i sypialniach, pełniły niegdyś rolę użytkową. Zasłaniały przed wzrokiem wścibskich kuchenne półki, osłaniały przed wodą ściany w łazienkach i przy okazji przekazywały w prosty sposób mądrości ludowe.

22.05.2022 23:42
Wizyta wojewody w starostwie
Wizyta wojewody w starostwie

20 maja wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wraz z wicewojewodą Jarosławem Kresą odwiedzili powiat dzierżoniowski. W sali narad Rady Powiatu spotkali się z Zarządem Powiatu oraz przedstawicielami gmin i instytucji, które zajęły się przyjęciem uchodźców z Ukrainy. Głównym tematem była kwestia ich dalsza przyszłość w sprawie pobytu, pracy w naszym kraju, nauki szkolnej dla dzieci, organizacji przedszkoli, żłobków miejsc noclegowych.

21.05.2022 11:03
Udany piknik rodzinny w Pieszycach
Udany piknik rodzinny w Pieszycach

14 maja w godzinach popołudniowych, przy bardzo dużej frekwencji odbył się "Piknik rodzinny" na terenie Centrum Usług Społecznych, przy ul Kopernika 124 w Pieszycach. W programie wydarzenia były animacje dla dzieci, zamki dmuchane, występy artystyczne seniorów i 7 DH "Iskra" im. Harcerskiej Organizacji Podziemnej, a także pyszne przekąski od Klubu Senior + w Pieszycach i KGW.

15.05.2022 20:22
Wernisaż wystawy jedlińskiego artysty Pana Zygmunta Żyłaka
Wernisaż wystawy jedlińskiego artysty Pana Zygmunta Żyłaka

W czwartek 12 maja w Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju odbył się wyjątkowy wernisaż wystawy nieżyjącego już jedlińskiego artysty Pana Zygmunta Żyłaka, którego imieniem nazwana została sala wystawiennicza.

13.05.2022 12:12    2
Koncert dobroczynny dla UNICEF - „Wszystkie kolory świata”
Koncert dobroczynny dla UNICEF - „Wszystkie kolory świata”

W czwartek 12 maja w Teatrze Robotniczym w Bielawie odbył się wyjątkowy koncert połączony ze zbiórką funduszy na cele dobroczynne UNICEF pt. „Wszystkie kolory świata”. Organizatorem tego wydarzenia przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki są nauczyciele, uczniowie oraz rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie.

13.05.2022 11:07
BWA Breakers Jam w Bielawie
BWA Breakers Jam w Bielawie

W dniu 7 maja 2022 roku, w Bielawskim Art Inkubatorze, odbyły się zawody Break Dance „BWA Breakers Jam” organizowane przez BWA Breakers. Turniej stworzony z myślą o lokalnych tancerzach, cieszył się dużym zainteresowaniem całego środowiska tanecznego, okazując dużym sukcesem. W „BWA Breakers Jam” wzięło udział łącznie 103 tancerzy, reprezentujących m.in. takie miasta jak: Koszalin, Wrocław, Wołów, Zabrze, Knurów, Oborniki Śląskie, Legnica, Świdnica, Bielawa, Pieszyce, Dzierżoniów, Piława Górna. Nie zabrakło również zawodników pochodzących z Ukrainy. Wysoki poziom taneczny zapewnił niesamowite widowisko, które przyciągnęło widzów ze społeczności lokalnej.

12.05.2022 13:43
Tańczący wśród gwiazd, czyli historie z autografami w tle
Tańczący wśród gwiazd, czyli historie z autografami w tle

W poniedziałek 9 maja w siedzibie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie odbył się wieczór autorski Stefana Łuczyńskiego, który napisał wyjątkową historię o nietuzinkowych ludziach, a wszystko z pasji do zbierania autografów.

10.05.2022 09:45
77 rocznica Dnia Zwycięstwa w Dzierżoniowie
77 rocznica Dnia Zwycięstwa w Dzierżoniowie

8 maja na Skwerze Solidarności, przed Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny w Dzierżoniowie miały miejsce miejskie obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa. W programie uroczystości było m.in. przemówienia okolicznościowe, program artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i 1 LO w Dzierżoniowie, składanie kwiatów i wieńców.

09.05.2022 00:38
Wiosna w Dzierżoniowie
Wiosna w Dzierżoniowie

6 maja 2022 roku o godzinie 16:00 w Filii Powiatowej Biblioteki Publicznej im Krzysztofa K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Sikorskiego 2, odbył się wernisaż wystawy prac członków Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego zatytułowanej "WIOSNA W DZIERŻONIOWIE"

07.05.2022 13:40
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama