Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój: Samochodem terenowym zabił 9-letnią dziewczynkę i uciekł
Kudowa Zdrój: Samochodem terenowym zabił 9-letnią dziewczynkę i uciekł

Przed godz.18:00 w Kudowie-Zdroju przy ul. Tkackiej, 23-letni kierowca samochodem terenowym wjechał na trawnik i potrącił 9-letnią dziewczynkę. Na miejscu interweniowało LPR, niestety nie udało się uratować dziecka. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, ale dzięki świadkom i szybkim działaniom policji, udało się go zatrzymać. Na miejscu działania prowadzi prokurator.

29.04.2022 20:58
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte

Jak poinformowała Fundacja Singletrack Glacensis, tuż przed weekendem majowym zostały otwarte prawie wszystkie trasy rowerowe typu single, na ziemi kłodzkiej. Jedyne zamknięte trasy, to single w Dusznikach - Orlica, Sołtysia i Widokowa.

29.04.2022 11:00
Trzy osoby aresztowane w sprawie zabójstwa małżeństwa z Kudowy-Zdroju
Trzy osoby aresztowane w sprawie zabójstwa małżeństwa z Kudowy-Zdroju

W środę 20 kwietnia policja znalazła w jednym z mieszkań w Kudowie-Zdroju zwłoki kobiety i mężczyzny. Wstępne wyniki sekcji wykazały, iż starsze małżeństwo zostało zamordowane. „Przyczyną zgonu były rany postrzałowe" – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Tomasz Orepuk. Dodał, że ciała ofiar były "w stanie rozkładu", a małżeństwo zostało zastrzelone w swoim mieszkaniu 18 stycznia tego roku.

25.04.2022 09:42    1
To mogło być zabójstwo. W Kudowie-Zdroju ujawniono zwłoki małżeństwa
To mogło być zabójstwo. W Kudowie-Zdroju ujawniono zwłoki małżeństwa

W środę wieczorem, 20 kwietnia w Kudowie -Zdroju w jednym z mieszkań ujawniono zwłoki dwóch osób - to starsze małżeństwo. Policja została poinformowana o podejrzeniu odnalezienia ciał telefonicznie. Jak powiedział naszej redakcji prokurator rejonowy w Kłodzku, Jan Sałacki, ciała leżały w mieszkaniu przez dłuższy czas i znajdowały się w stanie rozkładu. Według informacji przekazanych nam przez mieszkańców, ciała miały być zawinięte w dywany i worki. Jak dodał prokurator Sałacki, nie zaprzecza temu, ale więcej informacji przekaże jutro po przeprowadzonej sekcji zwłok.

21.04.2022 10:53
Do Kudowy-Zdroju trafiły dary z Austrii [FOTO]
Do Kudowy-Zdroju trafiły dary z Austrii [FOTO]

W poniedziałek 4 kwietnia, do Kudowy-Zdroju dotarła pierwsza partia darów z małej austriackiej miejscowości, w której Proboszczem jest pochodzących z okolic Nysy, Ksiądz Gerard Świerczek.

06.04.2022 09:25
Trasy Singletrack, jeszcze nie teraz
Trasy Singletrack, jeszcze nie teraz

Fundacja Singletrack Glacensis apeluje, aby wstrzymać się z jazdą po singlach. Choć pogoda dopisuje, to w górach warunki są zupełnie inne - mówi Marek Janikowski. W nocy są przymrozki, a w dzień dodatnie temperatury. Ziemia na głębokości 15 cm jest miekka.

27.03.2022 12:35    1
TELEWIZJA SUDECKA POZYSKAŁA PONAD 200.000 ZŁ DOFINANSOWANIA NA ROZWÓJ
TELEWIZJA SUDECKA POZYSKAŁA PONAD 200.000 ZŁ DOFINANSOWANIA NA ROZWÓJ

Telewizja Sudecka otrzyma ze środków unijnych 203 760,00 zł wsparcia, a wszystko dzięki realizacji projektu w ramach konkursu ogłoszonego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą pod nazwą: „Dywersyfikacja usług Telewizji Sudeckiej dzięki podjętej inwestycji w środki trwałe szansą na rozwój po pandemii COVID-19.”

08.03.2022 09:14    2
DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA DOJECHAŁY DO DUSZNIK. PODRÓŻ TRWAŁA KILKA DNI
DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA DOJECHAŁY DO DUSZNIK. PODRÓŻ TRWAŁA KILKA DNI

76 dzieci w wieku od 3 do 16 lat i 8 opiekunów z ukraińskiego domu dziecka bezpiecznie dotarło do Dusznik-Zdroju, po kilkudziesięciu godzinach podróży. Przyjechały z miejscowości Czerkasy i Kropywnycki położonych na południe od Kijowa, oddalonych o niespełna 800 km od polskiej granicy. W drogę wyruszyli 1 marca. Duszniki od kilku dni przygotowywały się na ich przyjęcie. W Domu Wczasów Dziecięcych zapewniono im godne warunki, opiekę lekarską i psychologiczną. To była podróż pełna emocji. Dodatkowo 9 dzieci z niepełnosprawnością w lekkim stopniu, zostało zakwaterowanych w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Z inicjatywą przywiezienia dzieci wyszedł burmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr Lewandowski. Na fanpage burmistrza oraz na stronie internetowej dwd-duszniki.pl można dowiedzieć się w jaki sposób pomagać.

03.03.2022 18:04
DZISIAJ ODBĘDZIE SIĘ MANIFESTACJA W KŁODZKU
DZISIAJ ODBĘDZIE SIĘ MANIFESTACJA W KŁODZKU

W piątek 25 lutego o godz. 18:00 w Kłodzku na pl. Bolesława Chrobrego (rynek), odbędzie się manifestacja pod hasłem "Solidarni z Ukrainą! Stop Putin! Stop War! Organizatorzy nawołują, aby powiedzieć stanowcze "NIE!" destrukcji demokratycznego świata. Wczoraj odbyły się pierwsze protesty we Wrocławiu, Legnicy i w Świdnicy.

25.02.2022 06:27    2
POLICJANCI CZUJNI TAKŻE PO SŁUŻBIE - ZATRZYMALI DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW
POLICJANCI CZUJNI TAKŻE PO SŁUŻBIE - ZATRZYMALI DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Jak poinformowała aspirant sztabowy Joanna Bielak z Komendy powiatowej policji w Kłodzku, szybka reakcja i spostrzegawczość policjantów z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej i Nowej Rudy - będących poza służbą - zakończyła niebezpieczną podróż dwóch pijanych kierowców na terenie powiatu kłodzkiego. 28-latek miał ponad promil, a 46-latek ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

23.02.2022 13:09
KŁODZKO, RADKÓW I KUDOWA - ZDRÓJ OTRZYMAŁY DOFINANSOWANIE NA TERMOMODERNIZACJĘ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI
KŁODZKO, RADKÓW I KUDOWA - ZDRÓJ OTRZYMAŁY DOFINANSOWANIE NA TERMOMODERNIZACJĘ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

W trzech gminach powiatu kłodzkiego zostaną zmodernizowane obiekty oświatowe. Kłodzko, Kudowa – Zdrój i Radków pozyskały środki unijne na termomodernizację szkół i przedszkoli. Placówki zostaną ocieplone, i zyskają odnawialne źródła energii.

03.02.2022 13:22
BEZPŁATNA POMOC I WSPARCIE RODZICOM DOTKNIĘTYM PROBLEMEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI DZIECKA – FINAŁ PROJEKTU
BEZPŁATNA POMOC I WSPARCIE RODZICOM DOTKNIĘTYM PROBLEMEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI DZIECKA – FINAŁ PROJEKTU

Sejmik i Zarząd Województwa Dolnośląskiego w 2021 roku zwiększył w środki finansowe budżecie o ponad 2 mln zł z przeznaczeniem na opiekę nad matkami i rodzinami, których dzieci, czy to w okresie ciąży, czy po urodzeniu są dotknięte problemem trwałej niepełnosprawności swoich dzieci oraz wymagają wczesnej i stałej rehabilitacji. Ze wsparcia i opieki wytchnieniowej skorzystało kilkaset rodzin z całego Dolnego Śląska. Pilotażowy program realizuje między innymi Fundacja „Promyk Słońca”, która uruchomiła we Wrocławiu Dolnośląskie Centrum Wsparcia Rodziny.

14.12.2021 14:19
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama