Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Motoryzacja

Remont przepustu w Jędrzejowicach
Remont przepustu w Jędrzejowicach

Powiat Dzierżoniowski rozpocznie wkrótce nową inwestycję drogową. Tym razem przebudowie poddany zostanie przepust na drodze w Jędrzejowicach, znajdujący się na końcu tej miejscowości (w kierunku miejscowości Wiry). Inwestycja musi zostać zrealizowana z uwagi na zły stan techniczny obiektu. Po wielu latach eksploatacji przepust posiada wiele pęknięć, a dodatkowo jezdnia uległa w tym miejscu zapadnięciu. Umowa na realizację zadania została podpisana 14 czerwca w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Dokument podpisali w obecności starosty dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie Tomasz Morawiecki oraz przedstawiciel wykonawcy - Piotr Żygadło z firmy Plus Invest.

15.06.2022 10:18
HOW LOW 2021 ZLOT SAMOCHODOWY W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH
HOW LOW 2021 ZLOT SAMOCHODOWY W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Za nami kolejna edycja, ząbkowickiego zlotu samochodów „How Low”. Tradycyjnie impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków motoryzacji. Zapraszamy na relację!

06.08.2021 12:13
5/6 RUNDA GSMP 2021 W CZARNEJ GÓRZE
5/6 RUNDA GSMP 2021 W CZARNEJ GÓRZE

Po rocznej przerwie, mocne samochody powróciły na Dolny Śląsk. Wyścigowy weekend zaowocował rekordami trasy, więc emocji nie brakowało. Wszystko w ramach piątej i szóstej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza została zorganizowana przez Auto Moto Klub Kłodzko. Zwycięzcą obu rund został Daniel Stawiarski, za nim uplasował się najmłodszy kierowca w stawce, Piotr Parys, podium zamyka Waldemar Kluza. Zawody w Czarnej Górze zapadną w kibicom pamięci jako najszybsze w historii. Wszystkim zawodnikom gratulujemy startu i życzymy powodzenia. Kolejna runda w Limanowej.

05.07.2021 14:47
REMONTY W KOMENDZIE PSP W DZIERŻONIOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
REMONTY W KOMENDZIE PSP W DZIERŻONIOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)

W ostatnich kilku miesiącach zostało wyremontowane stanowisko kierowania PSP Dzierżoniów oraz zaplecze kuchenne. Poprawa jakości pracy jest ważna dla strażaków, którzy mają 24-godzinne służby.

29.05.2021 14:04
SAMOCHODOWY SALON MARZEŃ W ŚWIDNICY
SAMOCHODOWY SALON MARZEŃ W ŚWIDNICY

O takich samochodach można jedynie pomarzyć. Dzięki otwarciu wyjątkowego salonu w Świdnicy wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć modele kultowych światowych marek. Na taki pomysł wpadł Tomasz Kwiędacz, który niedawno na licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował kolejny wyjątkowy samochód - Ferrari F430 F1.

05.03.2021 12:13    4
AKTYWNOŚĆ SPOSOBEM NA ZDROWIE – RĘKODZIEŁO CZ. 7
AKTYWNOŚĆ SPOSOBEM NA ZDROWIE – RĘKODZIEŁO CZ. 7

Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne zapraszają do wspólnych zajęć z aktywności ruchowej oraz terapii zajęciowej.

04.02.2021 21:27
PRZEKAZANIE SAMOCHODÓW DLA OSP (AKTUALIZACJA WIDEO)
PRZEKAZANIE SAMOCHODÓW DLA OSP (AKTUALIZACJA WIDEO)

23 grudnia w Roztoczniku odbyło się przekazanie sprzętu pożarniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy wiejskiej Dzierżoniów. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafił z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Piławie Dolnej. Natomiast samochód kwatermistrzowski Star i sprężarkę do napełniania butli otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna z Roztocznika.

24.12.2020 02:14    1
ROZMOWA Z RADKIEM TRACZEM
ROZMOWA Z RADKIEM TRACZEM

Kolejny gościem w programie "Rozmowy na temat" jest Radek Tracz, który opowiada o sobie oraz swoich projektach, a te bez wątpienia Państwa zainteresują!

16.11.2020 20:25    1    3
RAJD - KLASYKI W KORONIE
RAJD - KLASYKI W KORONIE

26 września 2020 r. w Sobótce odbył się przystanek, wydarzenie "Klasyki w Koronie – I Rajd Charytatywny Ratujmy Klasyki" Wyścig zaczynał się i kończył w gminie Kąty Wrocławskie. Trasa liczyła ok. 6️0 km po malowniczej okolicy, przez Kąty Wrocławskie, gminę Kostomłoty, Sobótkę i Mietków. Na trasie na zawodników czekły foto-zadania i inne wyzwania. Przystanek w Sobótce odbył się około godziny 14:30, wcześniej nawet przestał padać deszcz. Finał wydarzenia odbył się przy pałacu w Krobielowicach zwieńczony licytacją Komara, grillem dla uczestników i innymi atrakcjami.

28.09.2020 15:41    1
DOLNOŚLĄSKI RAJD ZABYTKÓW TECHNIKI
DOLNOŚLĄSKI RAJD ZABYTKÓW TECHNIKI

W niedzielę 6 września na terenie Młyna Hilberta w Dzierżoniowie fani motoryzacji mogli podziwiać kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów, które brały udział w Dolnośląskim Rajdzie Zabytków Techniki. Było to pierwsze w naszym regionie tego typu wydarzenie poświęcone dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Uczestnicy rajdu przez dwa dni nie tylko przemieszczali się w historycznych pojazdach, ale cała trasa przebiegała przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

07.09.2020 12:47    1
ZLOT SAMOCHODOWY HOW LOW 2020 W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH
ZLOT SAMOCHODOWY HOW LOW 2020 W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Grupa Petrol Heads, zrzeszająca pasjonatów motoryzacji oraz tuningu, zorganizowała swój drugi, oficjalny zlot samochodowy w Ząbkowicach Śląskich. W ubiegły weekend, na plantach zamkowych, odbyła się impreza How Low, na którą przyjechało ponad 200 samochodów z całej Polski. Na zakończenie pierwszego dnia, zostały rozdane nagrody, min. za najciekawszy samochód zlotu, czy najładniejszą felgę. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną przyszłoroczna edycję zlotu samochodowego How Low w Ząbkowicach Śląskich.

01.08.2020 00:22
STRAŻACY Z OSP ŁAGIEWNIKI PROSZĄ O WSPARCIE
STRAŻACY Z OSP ŁAGIEWNIKI PROSZĄ O WSPARCIE

Jednostka OSP w Łagiewnikach jest w bardzo trudnej sytuacji, w przeciągu 2-óch tygodni druhowie muszą pozyskać kwotę w wysokości min. 12 000 złotych. Jest to niezbędne aby mieć w jednostce nowe wymarzone auto. Strażacy dostali promesę na kwotę 560 000 zł Plus wkład UG Łagiewniki 200 000. Brakuje dosłownie niewiele, bo auto to wartość ponad 770 000 zł.

25.07.2020 11:42
Reklama