Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ziębice

W Ziębicach rozpoczyna się budowa hali sportowo-widowiskowej
W Ziębicach rozpoczyna się budowa hali sportowo-widowiskowej

We wtorek, 9 sierpnia w Ziębickim Centrum Kultury, podpisano umowę na budowę hali sportowo-widowiskowej. To historyczna chwila dla mieszkańców gminy. Obiekt zostanie wybudowany, przy osiedlu Kopernika. W dwukondygnacyjnym budynku zaprojektowano halę z zapleczami sanitarno-szatniowymi, siłownię, trybuny, zaplecze techniczne, administracyjne i salę konferencyjną. Hala pomieści prawie 700 gości i będzie dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Zastosowanie nowoczesnych technologii źródeł odnawialnych, pozwoli na mniejsze zużycie energii. Gminie udało się wyłonić wykonawcę w drugim przetargu i w ciągu miesiąca rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Nadchodzące dwa lata, to czas w którym mieszkańcy Ziębic będą mogli obserwować, jak buduje się jeden z ważniejszych obiektów na terenie gminy. Koszt inwestycji przekracza 40 mln złotych. Gmina pozyskała już dofinansowanie na poziomie 41 procent.

15.08.2022 08:19
W Ziębicach wybudują podwójny kort tenisowy
W Ziębicach wybudują podwójny kort tenisowy

Jak poinformował burmistrz Ziębic, Mariusz Szpilarewicz, gmina otrzyma 200 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę podwójnego kortu tenisowego.

08.08.2022 16:33
Amerykanie z Brighton, solidarni z Ukrainą
Amerykanie z Brighton, solidarni z Ukrainą

Współpracują ze sobą od 27 lat, po polskiej stronie Ziębice i Stowarzyszenie Janine, po amerykańskiej Brighton Sisters Cities w stanie Kolorado. Najważniejszym elementem współpracy jest coroczna wymiana młodzieży, ale teraz w czasie wojny, Amerykanie pomagają Ukrainie, przekazując pieniądze Polakom. Po pandemii przedstawiciele organizacji z Brighton odwiedzili Ziębice, gdzie w Ziębickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie dotychczasowej pomocy. Ziębickiemu Stowarzyszeniu Janine, przekazali już prawie 80 tys. złotych.

21.06.2022 08:32
Dni Ziębic 2022
Dni Ziębic 2022

Tegoroczne Dni Ziębic, to przede wszystkim koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, nie zabrakło też wydarzeń towarzyszących. Na ziębickiej scenie wystąpili m.in. Natalia Przybysz, Zalia, Vito Bambino, zespół Raz Dwa Trzy.

20.06.2022 19:13
ZIĘBICKIE CENTRUM KULTURY ZMIENIA SIĘ NA LEPSZE
ZIĘBICKIE CENTRUM KULTURY ZMIENIA SIĘ NA LEPSZE

Remont schodów, nowy podjazd i winda, to początek modernizacji w Ziębickim Centrum Kultury. Dzięki pozyskanym środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w centrum zmieni się jeszcze wiele. Powstanie nowoczesna biblioteka, sala multimedialna, konferencyjna, plastyczna, zostaną zmodernizowane ciągi komunikacyjne. Jak informuje dyrektor jednostki, to nie koniec pomysłów na to, aby kultura była dostępna dla mieszkańców Ziębic w jak najlepszych warunkach.

18.01.2020 12:08    1    1
28. FINAŁ WOŚP W POWIECIE KŁODZKIM I ZĄBKOWICKIM
28. FINAŁ WOŚP W POWIECIE KŁODZKIM I ZĄBKOWICKIM

Zobaczcie jak graliście podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byliśmy z Wami przez cały dzień i odwiedziliśmy 8 miast powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego. W wielu miejscowościach padły rekordy, ale najważniejszy rekord padł na koncie WOŚP! Liczenie trwa.

14.01.2020 20:54    1
I DOLNOŚLĄSKI KONGRES MŁODZIEŻY – ZIĘBICE 2019
I DOLNOŚLĄSKI KONGRES MŁODZIEŻY – ZIĘBICE 2019

Ziębice to nieduża miejscowość w powiecie ząbkowickim, ale z dużym potencjałem młodych ludzi. 4 grudnia w Ziębickim Centrum Kultury odbył się I Dolnośląski Kongres Młodzieży. To wydarzenie, które skupiło około 130 przedstawicieli młodego pokolenia z całego regionu. W ramach kongresu przeprowadzono 6 warsztatów, które miały na celu zwiększenie umiejętności takich jak, budowanie zespołu, tworzenie samorządu uczniowskiego, pozyskiwanie funduszy, realizację projektów czy np. to jak być aktywnym liderem. Kongres to również miejsce dla samorządowców, którzy gotowi są na partnerską współpracę z młodzieżą, wspierając przy tym działania młodych.

10.12.2019 22:59    1
2. IGRZYSKA SPORTOWE SENIORÓW W ZIĘBICACH ZA NAMI
2. IGRZYSKA SPORTOWE SENIORÓW W ZIĘBICACH ZA NAMI

10 dyscyplin sportowych, warsztaty ruchowe i artystyczne oraz wystawa o zdrowiu – takie atrakcje w minioną niedzielę przygotowała Fundacja „Teraz Ziębice” dla Dolnoślązaków i nie tylko. Wszystko w ramach Igrzysk Sportowych Seniorów, które odbyły się w Ziębicach już po raz drugi. Impreza była częścią Programu „Aktywny Dolny Śląsk” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

17.09.2019 08:22    3
PRZED NAMI 2. IGRZYSKA SPORTOWE SENIORÓW. ZAPISZ SIĘ!
PRZED NAMI 2. IGRZYSKA SPORTOWE SENIORÓW. ZAPISZ SIĘ!

Po sukcesie pierwszej edycji Igrzysk Sportowych Seniorów, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku, Fundacja „Teraz Ziębice” ponownie zaprasza na sportowe zmagania osoby w wieku 55+.

02.09.2019 15:14    2
Reklama