Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Stronie Śląskie

Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte

Jak poinformowała Fundacja Singletrack Glacensis, tuż przed weekendem majowym zostały otwarte prawie wszystkie trasy rowerowe typu single, na ziemi kłodzkiej. Jedyne zamknięte trasy, to single w Dusznikach - Orlica, Sołtysia i Widokowa.

29.04.2022 11:00
Spór o obszary Natura 2000 w Sudetach Wschodnich. RDOŚ nie pozwala budować
Spór o obszary Natura 2000 w Sudetach Wschodnich. RDOŚ nie pozwala budować

Mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy gmin powiatu kłodzkiego, objętych obszarem chronionym Natura 2000, obawiają się o zakupione grunty i rozwój regionu. W ostatnim czasie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydaje negatywne opinie w sprawie zabudowy. Dodatkowo planowane jest zwiększenie chronionego obszaru. W tej sprawie w Stroniu Śląskim odbyło się spotkanie, gdzie apelowano o zrównoważony rozwój, konsultacje społeczne i rzetelną inwentaryzację przyrodniczą.

27.04.2022 21:13
Do Stronia Śląskiego dotarły dary z Niemiec dla uchodźców z Ukrainy
Do Stronia Śląskiego dotarły dary z Niemiec dla uchodźców z Ukrainy

W sobotę 26 marca do Stronia Śląskiego dotarłransport darów zorganizowany przez Sozial Ehrenamitlicher Verein Ostfriesland/Emsland e.V. (Ochotnicze Stowarzyszenie Społeczne) z Niemiec, które współpracuje od lat z naszą gminą w zakresie pomocy osobom potrzebującym.

29.03.2022 13:59
Trasy Singletrack, jeszcze nie teraz
Trasy Singletrack, jeszcze nie teraz

Fundacja Singletrack Glacensis apeluje, aby wstrzymać się z jazdą po singlach. Choć pogoda dopisuje, to w górach warunki są zupełnie inne - mówi Marek Janikowski. W nocy są przymrozki, a w dzień dodatnie temperatury. Ziemia na głębokości 15 cm jest miekka.

27.03.2022 12:35    1
WALCZĄ O LINIĘ KOLEJOWĄ DO LĄDKA - ZDROJU I STRONIA ŚLĄSKIEGO
WALCZĄ O LINIĘ KOLEJOWĄ DO LĄDKA - ZDROJU I STRONIA ŚLĄSKIEGO

Nadal nie wiadomo kiedy wyremontowane stacje kolejowe w Lądku – Zdroju i w Stroniu Śląskim otworzą się dla pasażerów. Oczekiwana od lat linia kolejowa nr 322 wypadła z listy rewitalizacyjnej do 2027 roku. I choć widnieje w planach, to już bez określonego terminu. W tej sprawie samorządowcy obu gmin 28 września podpisali list intencyjny. Jak podkreśla burmistrz Lądka Zdroju uruchomienie odcinka torów z Ołdrzychowic do Stronia wymaga skomplikowanych działań finansowo-prawnych, ale możliwych do realizacji. Kolejnym etapem ma być spotkanie zorganizowane w Stroniu Śląskim. Samorządowcy jak na razie chcą rozmów i oczekują wyjaśnień, jeśli to nie pomoże nie wykluczają protestów.

04.10.2021 07:49
BEZPŁATNE TESTY WYKRYWAJĄCE RAKA JELITA GRUBEGO DLA MIESZKAŃCÓW STRONIA ŚLĄSKIEGO
BEZPŁATNE TESTY WYKRYWAJĄCE RAKA JELITA GRUBEGO DLA MIESZKAŃCÓW STRONIA ŚLĄSKIEGO

W Urzędzie Miejskim w Stroniu Śląskim podpisano deklarację współpracy gminy w zakresie programu profilaktyki raka jelita grubego z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Punkt informacyjny i wydawania testów mieści się w klubie Senior+ w Strachocinie. Testy można odbierać w poniedziałki od 13:30 do 15:00.

23.09.2021 11:18
STRONIE ŚLĄSKIE ORAZ LĄDEK - ZDRÓJ  W CZOŁÓWCE NAJLEPSZYCH W KRAJU
STRONIE ŚLĄSKIE ORAZ LĄDEK - ZDRÓJ W CZOŁÓWCE NAJLEPSZYCH W KRAJU

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy.

20.09.2021 13:09
5/6 RUNDA GSMP 2021 W CZARNEJ GÓRZE
5/6 RUNDA GSMP 2021 W CZARNEJ GÓRZE

Po rocznej przerwie, mocne samochody powróciły na Dolny Śląsk. Wyścigowy weekend zaowocował rekordami trasy, więc emocji nie brakowało. Wszystko w ramach piątej i szóstej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza została zorganizowana przez Auto Moto Klub Kłodzko. Zwycięzcą obu rund został Daniel Stawiarski, za nim uplasował się najmłodszy kierowca w stawce, Piotr Parys, podium zamyka Waldemar Kluza. Zawody w Czarnej Górze zapadną w kibicom pamięci jako najszybsze w historii. Wszystkim zawodnikom gratulujemy startu i życzymy powodzenia. Kolejna runda w Limanowej.

05.07.2021 14:47
MIĘDZYLESIE - WYJĄTKOWA GMINA W KOTLINIE KŁODZKIEJ
MIĘDZYLESIE - WYJĄTKOWA GMINA W KOTLINIE KŁODZKIEJ

Międzylesie to atrakcyjna turystycznie miejscowość znajdująca się na samym południu Kotliny Kłodzkiej, przy granicy z Czechami, nad Nysą Kłodzką.  Leży między Górami Bystrzyckimi i Masywem Górskim Śnieżnika. Tak będzie rozpoczynał się film promocyjny, którego wykonawcą jest Telewizja Sudecka. Przez najbliższe dwa miesiące odwiedzać będziemy z kamerą najciekawsze wydarzenia i zakątki tej wyjątkowej turystycznej gminy. Korzystając z okazji odbywających się imprez podczas Dni Międzylesia byliśmy już między innymi na zawodach wędkarskich, czy rowerowych.

20.06.2021 13:27    1
CO Z POCIĄGIEM DO LĄDKA ZDROJU I STRONIA ŚLĄSKIEGO?
CO Z POCIĄGIEM DO LĄDKA ZDROJU I STRONIA ŚLĄSKIEGO?

Pociąg do Lądka Zdroju czy Strona Śląskiego jeszcze długo nie dojedzie. Choć obie gminy przejęły dworce kolejowe i je wyremontowały, to nadal pełnią one zupełnie inne funkcje. Na ostatniej zdalnej sesji w Stroniu Śląskim na ten temat przywrócenia kolei zawrzało.

05.03.2021 19:58    2    1
ZIMOWE WEJŚCIE W SZORTACH NA CZERNICĘ DLA JAGÓDKI
ZIMOWE WEJŚCIE W SZORTACH NA CZERNICĘ DLA JAGÓDKI

W miniony weekend w górach Bialskich, odbyło się niecodzienne wydarzenie, zimowe wyjście w "Szortach" na Czernicę. Na uczestników czekała 10 kilometrowa trasa w pięknej zimowej scenerii. Celem akcji była promocja zbiórki, na rehabilitację Jagody Krakowiak. Jeśli chcą państwo wspomóc Jagódkę, w jej walce o lepsze życie, zapraszamy na grupę "Licytacje dla jagódki", na Facebooku. Równocześnie prowadzona jest zbiórka na portalu zrzutka.pl. Jagoda i jej mama z góry dziękują za każdą pomoc! Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/2154673367990597/ Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/jagodka​

08.02.2021 14:49    1
PROTEST PRZEDSIĘBIORCÓW BRANŻY TURYSTYCZNEJ W STRONIU ŚLĄSKIM
PROTEST PRZEDSIĘBIORCÓW BRANŻY TURYSTYCZNEJ W STRONIU ŚLĄSKIM

W Stroniu Śląskim protestowali przedstawiciele branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej. Jak mówią są na skraju wytrzymałości, a rządowa tarcza skierowana jest do samorządów zamiast do nich. Jak dodają są wdzięczni za jakiekolwiek wsparcie, ale jest ono niewystarczające i nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. Są firmy których PKD nie znalazło się w wykazie szczęśliwych 45. W trudnej sytuacji są osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Protestujący skierowali apel do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym przedstawili swoje postulaty. Żądają adekwatnego wsparcia do poniesionych strat i zniesienia obostrzeń dla branży turystycznej od 1 lutego.

22.01.2021 18:57    1    1
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama