Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Duszniki Zdrój

Historyczna Rewia Burleski w Dusznikach-Zdroju
Historyczna Rewia Burleski w Dusznikach-Zdroju

Już 20 maja (piątek), w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju odbędzie się pierwsza, historyczna dla miasta dusznicka Rewia Burleski. Widzowie będą mieli okazję cofnąć się w czasie i rozemocjonować przy sztuce „murder mystery”, ale nie tylko.

16.05.2022 11:25
Szkło artystyczne, malarstwo. Twórczość Konstantego Zielińskiego w Muzeum Papiernictwa
Szkło artystyczne, malarstwo. Twórczość Konstantego Zielińskiego w Muzeum Papiernictwa

W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju na odwiedzających czeka nietypowa wystawa: "Szkło artystyczne, malarstwo. Twórczość Konstantego Zielińskiego", wieloletniego pracownika pobliskiej Huty Szkła w Szczytnej. Wystawę w dusznickiej papierni będzie można obejrzeć do 3 lipca. W sobotę 14 maja zapraszamy na Noc Muzeów, gdzie autor wystawy, Konstanty Zieliński oprowadzi chętnych po ekspozycji. Dla najmłodszych turystów przygotowano warsztaty malowania akwarelami. To też okazja do zapoznania się ze stałymi wystawami Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

12.05.2022 09:54
#ZnajdźSwojąTrasę – Dolny Śląsk zaprasza na rowery!
#ZnajdźSwojąTrasę – Dolny Śląsk zaprasza na rowery!

Tematyczne spoty promujące turystykę rowerową w kraju i za granicą, nowa strona internetowa i aplikacja ze sprawdzonymi trasami – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego startuje z letnią kampanią #ZnajdźSwojąTrasę i zaprasza do spędzenia majówki oraz letnich urlopów w najbardziej różnorodnym regionie Polski.

29.04.2022 14:51
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte

Jak poinformowała Fundacja Singletrack Glacensis, tuż przed weekendem majowym zostały otwarte prawie wszystkie trasy rowerowe typu single, na ziemi kłodzkiej. Jedyne zamknięte trasy, to single w Dusznikach - Orlica, Sołtysia i Widokowa.

29.04.2022 11:00
Bieg na 377 kilometrów trwa w Górach Sowich
Bieg na 377 kilometrów trwa w Górach Sowich

W środę 20 kwietnia o 17:00 w Sobótce wystartował ekstremalny bieg na 377 km. Na starcie stawiło się 10 śmiałków w tym dwie panie. Trasa wiedzie z Sobótki na Ślężę, Śnieżkę, Śnieżnik oraz ponownie na Ślężę i metę w Sobótce. Obecnie (sobota 1;00 ) na trasie jest 6 zawodników w tym panie w komplecie. Pierwszy zawodnik zbliża się do Barda i do rana będzie pokonywał Góry Sowie. Kto zostanie najultraśniejszym ultrasem w Polsce AD 2022? Dowiemy się prawdopodobnie w sobotę 23 kwietnia wieczorem.

23.04.2022 00:37
W Dusznikach ruszyły oddziały przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy
W Dusznikach ruszyły oddziały przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy

We wtorek 29 marca w Miejskim Zespole Szkół w Dusznikach-Zdroju, odbyły się pierwsze lekcje dla dzieci z Ukrainy. Wiceburmistrz Dusznik, Karolina Łuszczki przekazała podziękowania - "Z całego serca dziękuję Pani Dyrektor Renacie Brodziak i pracownikom szkoły za ogrom empatii, wrażliwości i cierpliwości".

30.03.2022 18:58
Trasy Singletrack, jeszcze nie teraz
Trasy Singletrack, jeszcze nie teraz

Fundacja Singletrack Glacensis apeluje, aby wstrzymać się z jazdą po singlach. Choć pogoda dopisuje, to w górach warunki są zupełnie inne - mówi Marek Janikowski. W nocy są przymrozki, a w dzień dodatnie temperatury. Ziemia na głębokości 15 cm jest miekka.

27.03.2022 12:35    1
DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA DOJECHAŁY DO DUSZNIK. PODRÓŻ TRWAŁA KILKA DNI
DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA DOJECHAŁY DO DUSZNIK. PODRÓŻ TRWAŁA KILKA DNI

76 dzieci w wieku od 3 do 16 lat i 8 opiekunów z ukraińskiego domu dziecka bezpiecznie dotarło do Dusznik-Zdroju, po kilkudziesięciu godzinach podróży. Przyjechały z miejscowości Czerkasy i Kropywnycki położonych na południe od Kijowa, oddalonych o niespełna 800 km od polskiej granicy. W drogę wyruszyli 1 marca. Duszniki od kilku dni przygotowywały się na ich przyjęcie. W Domu Wczasów Dziecięcych zapewniono im godne warunki, opiekę lekarską i psychologiczną. To była podróż pełna emocji. Dodatkowo 9 dzieci z niepełnosprawnością w lekkim stopniu, zostało zakwaterowanych w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Z inicjatywą przywiezienia dzieci wyszedł burmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr Lewandowski. Na fanpage burmistrza oraz na stronie internetowej dwd-duszniki.pl można dowiedzieć się w jaki sposób pomagać.

03.03.2022 18:04
WYRUSZYŁY AUTOKARY PO DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA. PRZYJADĄ DO DUSZNIK.
WYRUSZYŁY AUTOKARY PO DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA. PRZYJADĄ DO DUSZNIK.

Wyruszyły 2 autobusy z wolontariuszami, by przywieźć do Dusznik-Zdroju pierwszą grupę dzieci z domów dziecka z Ukrainy uciekających przed okrutną wojną, poinformował Piotr Lewandowski burmistrz Dusznik-Zdroju. Do Domu Wczasów Dziecięcych przejedzie 87 dzieci i 7 opiekunów. Jak powiedział Maciej Awiżeń starosta kłodzki, w transporcie pomaga PKS w Kłodzku i Kacper Usługi Transportowe. DWD Duszniki -Zdrój jest już gotowe na przyjęcie dzieci. Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski zabezpieczył środki na zakwaterowanie i wyżywienie całej grupy.

02.03.2022 09:27
DUSZNIKI-ZDRÓJ URUCHOMIŁY INFOLINIĘ DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY
DUSZNIKI-ZDRÓJ URUCHOMIŁY INFOLINIĘ DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Gmina Duszniki-Zdrój w dniu 28.02.2022 od godz. 15:00 uruchamia infolinię kontaktową dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Dusznik-Zdroju. Prosimy o pilny kontakt uchodźców, celem zebrania danych do formalności takich jak status uchodźcy, jak również przekazania bieżących potrzeb – materialnych, medycznych lub innych.

28.02.2022 22:09
W DUSZNIKACH-ZDROJU RUSZYŁ PUNKT INFORMACYJNY I ZBIÓRKI DARÓW DLA OBYWATELI UKRAINY
W DUSZNIKACH-ZDROJU RUSZYŁ PUNKT INFORMACYJNY I ZBIÓRKI DARÓW DLA OBYWATELI UKRAINY

Tak jak zapowiadaliśmy, otwarty został punkt informacyjny i zbiórki darów dla obywateli Ukrainy. Wejście przez główne wejście do Hali Sportowej. Punkt będzie działał w następujących dniach i godzinach na Hali Sportowej: Sobota (26.02) – 14:00 – 20:00 Niedziela (27.02) – 10:00 – 18:00 Poniedziałek (28.02) – 9:00 – 18:00 O kolejnych dniach będziemy informować Poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy funkcjonowaniu punktu – jeżeli jesteś zainteresowany pomocą w jakikolwiek sposób, dzwoń pod nr 665 133 444 lub za pomocą wiadomości prywatnej na profilu facebook Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój

26.02.2022 14:11
RATOWNICY SUDECKIEJ GRUPY GOPR URATOWALI KOLEJNE ŻYCIE
RATOWNICY SUDECKIEJ GRUPY GOPR URATOWALI KOLEJNE ŻYCIE

W minioną środę ratownicy pełniący dyżur na stokach Zieleniec Sport Arena zostali zadysponowani do wypadku narciarki, w wyniku którego doszło do urazu stawu kolanowego. W trakcie transportu kobieta zasłabła i zaczęła uskarżać się na problemy z oddychaniem. W związku z zaistniałą sytuacją ratownicy podjęli decyzję o zawiadomieniu Pogotowia Ratunkowego i przyspieszeniu transportu poszkodowanej do ambulatorium. W trakcie transportu do dyżurki poszkodowana straciła przytomność, a zaraz po tym nastąpiło Nagłe Zatrzymanie Krążenia. Ratownicy podjęli czynności resuscytacyjne w wyniku których poszkodowana bardzo szybko odzyskała krążenie i wspomagana oddechowo została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. info: Sudecka Grupa GOPR

04.02.2022 15:18
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama