Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lądek Zdrój

#ZnajdźSwojąTrasę – Dolny Śląsk zaprasza na rowery!
#ZnajdźSwojąTrasę – Dolny Śląsk zaprasza na rowery!

Tematyczne spoty promujące turystykę rowerową w kraju i za granicą, nowa strona internetowa i aplikacja ze sprawdzonymi trasami – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego startuje z letnią kampanią #ZnajdźSwojąTrasę i zaprasza do spędzenia majówki oraz letnich urlopów w najbardziej różnorodnym regionie Polski.

29.04.2022 14:51
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte

Jak poinformowała Fundacja Singletrack Glacensis, tuż przed weekendem majowym zostały otwarte prawie wszystkie trasy rowerowe typu single, na ziemi kłodzkiej. Jedyne zamknięte trasy, to single w Dusznikach - Orlica, Sołtysia i Widokowa.

29.04.2022 11:00
Spór o obszary Natura 2000 w Sudetach Wschodnich. RDOŚ nie pozwala budować
Spór o obszary Natura 2000 w Sudetach Wschodnich. RDOŚ nie pozwala budować

Mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy gmin powiatu kłodzkiego, objętych obszarem chronionym Natura 2000, obawiają się o zakupione grunty i rozwój regionu. W ostatnim czasie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydaje negatywne opinie w sprawie zabudowy. Dodatkowo planowane jest zwiększenie chronionego obszaru. W tej sprawie w Stroniu Śląskim odbyło się spotkanie, gdzie apelowano o zrównoważony rozwój, konsultacje społeczne i rzetelną inwentaryzację przyrodniczą.

27.04.2022 21:13
Thai Organic Zamek na Skale
Thai Organic Zamek na Skale

Egzotyczna podróż po tradycyjnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie technikach masażu terapeutek z Bali. Zapraszamy do 4 gwiazdkowego hotelu Zamek na Skale w Trzebieszowicach gdzie 29 kwietnia odbędzie się otwarcie Thai Organic Zamek na Skale - jedynego w regionie oryginalnego SPA z masażami balijskimi i tajskimi. Przenieś się do egzotycznej krainy relaksu i odprężenia w otoczeniu natury. Zadzwoń I umów się na balijski masaż wykonywany przez terapeutkę z Bali.

27.04.2022 12:17
Lądek-Zdrój: 16. Obchody Dnia Patrona Miasta Św. Jerzego
Lądek-Zdrój: 16. Obchody Dnia Patrona Miasta Św. Jerzego

Zapraszamy na 16. Obchody Dnia Patrona Miasta Św. Jerzego, które odbędą się w Lądku - Zdroju w dniach 23 i 24 kwietnia (sobota, niedziela).

14.04.2022 17:01
Do Lądka-Zdroju dotarł transport z pomocą humanitarną z Hiszpanii
Do Lądka-Zdroju dotarł transport z pomocą humanitarną z Hiszpanii

Tym razem, dzięki współpracy z Funduszem Lokalnym Masywu Śnieżnika, cztery śnieżnickie gminy: Lądek-Zdrój, Stronie Śląskie, Międzylesie i Bystrzyca Kłodzka otrzymały wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Druga część transportu pojechała dalej - do Żywca - i tam, także poprzez jedno z lokalnych stowarzyszeń, pomoc trafi dla potrzebujących na Ukrainie.

12.04.2022 12:31
Termomodernizacja budynku Ratusza w Lądku-Zdroju
Termomodernizacja budynku Ratusza w Lądku-Zdroju

30 marca w Warszawie, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Burmistrz Lądka-Zdroju - Roman Kaczmarczyk, w asyście Skarbnik Gminy Lądek-Zdrój - Wioletty Wiśniewskiej podpisali w obecności Wiceprezesa Zarządu NFOŚiGW - Artura Michalskiego oraz Dyrektor Departamentu Budownictwa NFOŚiGW - Magdaleny Bodzenty, umowę na zadanie związane z termomodernizacją lądeckiego Ratusza.

30.03.2022 17:11
Trasy Singletrack, jeszcze nie teraz
Trasy Singletrack, jeszcze nie teraz

Fundacja Singletrack Glacensis apeluje, aby wstrzymać się z jazdą po singlach. Choć pogoda dopisuje, to w górach warunki są zupełnie inne - mówi Marek Janikowski. W nocy są przymrozki, a w dzień dodatnie temperatury. Ziemia na głębokości 15 cm jest miekka.

27.03.2022 12:35    1
W Lądku-Zdroju dyskutowali o gospodarce leśnej
W Lądku-Zdroju dyskutowali o gospodarce leśnej

W środę 23 marca w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lądku-Zdroju, odbyło się spotkanie w sprawie wytycznych do aneksu uproszczonego planu urządzania lasów na terenie gminy. To podstawowy dokument zawierający opis, ocenę stanu lasu, cele, zadania i sposoby prowadzenia gospodarki leśnej. Jak zaznaczyli prelegenci, to moment, w którym należy podjąć zdecydowane działania na rzecz ratowania obszarów leśnych. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele Biura Urządzania Lasu, Lasów Państwowych, parków krajobrazowych i Uniwersytetu Wrocławskiego.

25.03.2022 07:24
Gmina Lądek–Zdrój wysyła pomoc humanitarną dla Ukrainy.
Gmina Lądek–Zdrój wysyła pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Lądek-Zdrój wysyła ciężarówki z pomocą humanitarną dla Ukrainy. W zbiórce pomogli mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowe instytucje. Dodatkowo w odpowiedzi na apel burmistrza Romana Kaczmarczyka, Lądek wsparły uzdrowiska zrzeszone w Europejskim Stowarzyszeniu Historycznych Miast Termalnych (EHTTA). Dzięki nim gmina wsparła uchodźców, którzy przybyli na ziemię kłodzką, wysłała też na front tysiące powerbanków i latarek. Teraz przyjęte dary z Europy, ruszają w dalszą drogę.

23.03.2022 18:15
DO LĄDKA DOTARŁA POMOC HUMANITARNA Z FRANCJI
DO LĄDKA DOTARŁA POMOC HUMANITARNA Z FRANCJI

W środę 9 marca do Lądka–Zdroju dotarły ciężarówki z Francji z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Kilka dni temu burmistrz Roman Kaczmarczyk zwrócił się z prośbą o pomoc do miast zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Historycznych Miast Termalnych. Na apel burmistrza odpowiedzieli członkowie z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Luksemburga, a nawet Portugalii. To największy jak dotąd międzynarodowy transport z pomocą który dotarł na ziemię kłodzką. Wszelkie gminne informacje dotyczące pomocy Ukrainie znajdziecie państwo na stronie www.ladek.pl

09.03.2022 17:45
TELEWIZJA SUDECKA POZYSKAŁA PONAD 200.000 ZŁ DOFINANSOWANIA NA ROZWÓJ
TELEWIZJA SUDECKA POZYSKAŁA PONAD 200.000 ZŁ DOFINANSOWANIA NA ROZWÓJ

Telewizja Sudecka otrzyma ze środków unijnych 203 760,00 zł wsparcia, a wszystko dzięki realizacji projektu w ramach konkursu ogłoszonego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą pod nazwą: „Dywersyfikacja usług Telewizji Sudeckiej dzięki podjętej inwestycji w środki trwałe szansą na rozwój po pandemii COVID-19.”

08.03.2022 09:14    2
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama