Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lądek Zdrój

Ruszył remont wieży zegarowej na Wzgórzu Świętojerskim w Lądku-Zdroju
Ruszył remont wieży zegarowej na Wzgórzu Świętojerskim w Lądku-Zdroju

Rozpoczynają się przygotowania do prac budowlanych związane z odrestaurowaniem popadającej dotychczas w ruinę zabytkowej wieży zegarowej, ulokowanej w uzdrowiskowej części Lądka-Zdroju. Remont zabytku prowadzony będzie przez kilka miesięcy i jeżeli nie będzie niespodzianek (w końcu to obiekt zabytkowy) - powinien zostać oddany do użytkowania przed kolejnym sezonem letnim. Prace prowadzi firma “WASAMA” Roboty Ogólnobudowlane, Instalacje Sanitarne, Instalacje i Pomiary Elektryczne D.K.Z. Sadlińscy Sp. z o.o. i kosztować one będą 286 231,18- zł. Finansowanie zadania odbywa się z części pozyskanych przez Gminę Lądek-Zdrój środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – funduszu przeciwdziałania skutkom Covid-19.

29.09.2022 12:24
W Lądku powstanie parking za 3 mln złotych
W Lądku powstanie parking za 3 mln złotych

9 września, Burmistrz Lądka-Zdroju - Roman Kaczmarczyk, podpisał umowę na budowę parkingu przy Alei Marzeń. Budowa obiektu będzie realizowana w oparciu o formułę "Zaprojektuj-wybuduj". W ramach I etapu działań powstanie pomiędzy centrum uzdrowiska, a Stacją Narciarską duży parking na 50 pojazdów osobowych oraz 5 autokarów. Na potrzeby komunikacji zostanie także przebudowany i przystosowany do przejazdu obiekt mostowy wraz z odcinkami dróg dojazdowych.

19.09.2022 10:49
Trwa montaż platformy widokowej na Trojaku
Trwa montaż platformy widokowej na Trojaku

Na górze Trojak w gminie Lądek-Zdrój, trwa montaż platformy widokowej. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowych środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin turystycznych górskich, z przeznaczeniem na inwestycje/zakupy inwestycyjne z zakresu ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej.

19.09.2022 10:41
Domina Przegina, czyli autorski recital Dominiki Radwan
Domina Przegina, czyli autorski recital Dominiki Radwan

"Domina przegina", to autorski recital Dominiki Radwan, której towarzyszą Adam Bator (gitara) i Bartłomiej Hudziec (instrumenty perkusyjne). Co wybucha w Dominie? – to, co zapewne w 20 milionach kobiet, które codziennie odkrywają siebie. Niektóre o tym myślą, niektóre o tym mówią, a ona o tym śpiewa. Czy Domina rzeczywiście przegina?

04.09.2022 11:56
Czadoman wystąpił w Trzebieszowicach
Czadoman wystąpił w Trzebieszowicach

W piątek, 2 września, przy Świetlicy Wiejskiej w Trzebieszowicach, odbyło się Muzyczne Pożegnanie Lata gminy Lądek-Zdrój. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły, a gwiazdą wieczoru był Czadoman.

02.09.2022 23:30
Lądek-Zdrój: burzliwe rozpoczęcie roku szkolnego
Lądek-Zdrój: burzliwe rozpoczęcie roku szkolnego

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lądku-Zdroju, doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Ustępujący dyrektor Grzegorz Weber, postanowił wyczyścić służbowe komputery. Nowa dyrektor Lidia Archem, powiadomiła o tym burmistrza, który interweniował powiadamiając służby. Nowa dyrektorka, nie miała dostępu do żadnych danych, planów lekcji czy list uczniów poszczególnych klas. Przypomnijmy, Grzegorz Weber, to jeden z inicjatorów referendum o odwołanie burmistrza przed upływem kadencji. Sprawa kasowania danych, trafiła do prokuratury. Poniżej publikujemy oświadczenie burmistrza Romana Kaczmarczyka.

02.09.2022 14:32    1
Zakończenie wakacji w Lądku-Zdroju
Zakończenie wakacji w Lądku-Zdroju

31 sierpnia na lądeckim rynku, oficjalnie pożegnano wakacje. Urząd Miasta najmłodszym zapewnił liczne atrakcje. Nie zabrakło wspólnych gier i zabaw. Były dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, którą przygotowywał sam burmistrz i popcorn.

31.08.2022 22:07
Czadoman wystąpi w Trzebieszowicach
Czadoman wystąpi w Trzebieszowicach

2 września gmina Lądek-Zdrój, zaprasza na Muzyczne Pożegnanie Lata. Przy świetlicy w Trzebieszowicach, zaplanowano wydarzenia muzyczne dla mieszkańców i turystów. O godz. 17:00 wystąpi zespół folklorystyczny Skrzynczanki. O 18:00 zagra znany na ziemi kłodzkiej, zespół Moises Bethencourt & Bartek Hudziec, którzy z pewnością w latynoskich rytmach porwą publiczność. Gwiazdą wieczoru będzie Czadoman, który wystąpi o godz. 20:00. Wykonawca muzyki disco polo, znany jest z takich utworów jak "Ruda tańczy jak szalona", czy "Chodź na kolana". Na koniec zaplanowano dyskotekę z DJ Kubicą.

26.08.2022 09:28    1
Zapraszamy do Lądka-Zdroju na 7. Festiwal Letnie Zderzenie Teatrów
Zapraszamy do Lądka-Zdroju na 7. Festiwal Letnie Zderzenie Teatrów

Zapraszamy na kolejną odsłonę Letnich Zderzeń Teatrów - tym razem, dzięki wsparciu Starostwa Kłodzkiego i Gminy Lądek -Zdrój- zapraszamy do Lądka -Zdroju, będzie się działo! Start, czwartek, 18 sierpnia, godz. 16:00 - rynek w Lądku-Zdroju.

17.08.2022 19:14
Zamek na Skale - Thai Organic Thai & Bali Massage
Zamek na Skale - Thai Organic Thai & Bali Massage

Thai Organic Thai & Bali Massage to nowoczesna sieć światowa salonów masażu z terapeutkami z wysp Bali, dostępny już w Hotelu Zamek na Skale. Masaż balijski, tajski, lomi lomi, ajurweda czy masaże dla dwojga i zabiegi na twarz – to tylko namiastka tego co czeka na Państwa na miejscu. Thai Organic to nowoczesne miejsce dostępne dla Gości hotelu Zamek na Skale jak i dla mieszkańców oraz turystów – dla wszystkich! Rezerwuj bezpośrednio lub poprzez Booksy.com codziennie. Zapraszamy

16.08.2022 12:17
Gmina Lądek-Zdrój ogłosiła przetarg na dwie instalacje fotowoltaiczne
Gmina Lądek-Zdrój ogłosiła przetarg na dwie instalacje fotowoltaiczne

Gmina Lądek-Zdrój ogłosiła przetarg na dwie instalacje fotowoltaiczne, jedna na budynku Przedszkola Integracyjnego z Oddziałem Żłobkowym w Lądku-Zdroju o mocy 38 kW, drugą przy budynku Świetlicy Wiejskiej w Trzebieszowicach o mocy 30,04 kW. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Czysta energia – budowa infrastruktury do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych na potrzeby uczestników Klastra Energii Ares".

08.08.2022 16:58
Markpol wygrał przetarg na zastępczą komunikację autobusową do Lądka i Stronia.
Markpol wygrał przetarg na zastępczą komunikację autobusową do Lądka i Stronia.

Jak poinformował portal transinfo.pl - "1 sierpnia Koleje Dolnośląskie otworzyły oferty w przetargu na świadczenie usługi autobusowej komunikacji zastępczej na trasie Kłodzko Miasto – Stronie Śląskie. Spółka już wybrała najkorzystniejszą ofertę. Natomiast na kolejowe połączenie na trasie do Stronia Śl. jeszcze poczekamy. Na razie mieszkańcy regionu cieszą się z ZKA".

07.08.2022 10:18    1
Reklama