Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jawor

Święto Chleba i Piernika w Jaworze
Święto Chleba i Piernika w Jaworze

Święto Chleba i Piernika zbliża się wielkimi krokami. Posłuchajcie, jakie między innymi atrakcje, przygotowaliśmy dla Was w tym roku. Każdy znajdzie coś dla siebie. To będzie prawdziwa uczta dla podniebienia i ducha.

14.08.2022 12:34
500 KM TRAS ROWEROWYCH CZEKA NA AMATORÓW DWÓCH KÓŁEK!
500 KM TRAS ROWEROWYCH CZEKA NA AMATORÓW DWÓCH KÓŁEK!

Wspólny projekt gmin Walim, Jedlina Zdrój i Głuszyca to 500 kilometrów tras rowerowych. Po kilkumiesięcznych pracach nad wspólnym przedsięwzięciem pod nazwą „Rowerowa 500”, Wójt Gminy Walim Adam Hausman, Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód, dokonali w Jedlinie – Zdroju symbolicznego otwarcia Rowerowej 500.

29.06.2021 21:12
PAŁAC W SNOWIDZY NA SPRZEDAŻ
PAŁAC W SNOWIDZY NA SPRZEDAŻ

Do sprzedania XVII wieczny Pałac w Snowidzy, w Gminie Mściwojów. Powierzchnia obiektu wynosi 1662,5m2. Budynek ma piwnicę, parter, I piętro i strych. Do pałacu przynależy grunt wielkości 80 arów. Dwór ma bardzo dobrą lokalizację niedaleko Autorstrady A4. W pierwotnym założeniu rezydencja miała charakter obronny, gdyż była otoczona fosą, którą zlikwidowano dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku.. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie pod numerem tel. 519 502 222

10.06.2021 06:46
POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020 A RODO
POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020 A RODO

Od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny 2020 r. Spis jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Każdy rolnik otrzyma list od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego zawierający numer gospodarstwa rolnego, który służy do logowania w aplikacji spisowej. Spisać możemy się internetowo lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 22 279 99 99. Szczegóły i instrukcje: spisrolny.gov.pl

19.10.2020 18:19
NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA
NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA

Dzięki współpracy lokalnych samorządów już niebawem powstanie ścieżka rowerowa łącząca gminy Malczyce, Ruja, Wądroże Wielkie, Mściwojów i Jawor. Inwestycja będzie elementem powstającej na całym Dolnym Śląsku sieci ścieżek rowerowych i przyczyni się do udostępnienia cennych obszarów przyrodniczych i kulturowych oraz promocji regionu. W uroczystości podpisania listu intencyjnego uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski oraz Paweł Wybierała, członek zarządu województwa.

06.07.2020 16:49
TELE PORADA POMAGA W PRZYCHODNI
TELE PORADA POMAGA W PRZYCHODNI

Wiele obostrzeń i nakazów w związku z korona wirusem sprawiło że, dla wielu z nas zmiany te spowodowały nie lada utrudnienia. Jednym z nich był problem z wizytą u lekarza. Przychodnia rejonowa poradziła sobie z ograniczeniami, ale nie było by tego bez zrozumienia z drugiej strony. Ze strony pacjenta.

09.04.2020 15:53
FESTIWAL AKTYWNOŚCI DOMOWEJ
FESTIWAL AKTYWNOŚCI DOMOWEJ

Przedszkola nieczynne, szkoły z odwołanymi lekcjami, osiedlowy dom kultury, muzeum czy teatry zamknięte a na placach zabaw bawi się jedynie wiatr. Co robić by nuda nie wkradła się w życie malucha czy nastolatka? Pomysłem może być Festiwal Aktywności Domowej. Pomysł stworzony przez burmistrza jawora i przewodniczącego rady miejskiej okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę bo jak już pokazują filmy przesłane na stronę festiwalu, można śpiewać, tańczyć a nawet pomagać w kuchni, cz przygotowywać z tatą iście hollywoodzkie produkcje.

17.03.2020 17:45
JAWORZANIE POMOGĄ SENIOROM I SAMOTNYM
JAWORZANIE POMOGĄ SENIOROM I SAMOTNYM

Jaworzanie już wielokrotnie pokazali, że potrafią się jednoczyć a pomoc mają we krwi. Zbiórka serca z monet, lodówka dla potrzebujących, czy od niedawna zapełniane serducho korkami do butelek. Zapukajmy do starszej osoby, która mieszka za ścianą lub w naszym bloku. Pomagajmy – czasem prosty gest pomoże.

17.03.2020 17:42
OBRADOWAŁ SZTAB KRYZYSOWY W JAWORZE
OBRADOWAŁ SZTAB KRYZYSOWY W JAWORZE

Jawor i powiat jaworski bez zakażeń.Sztab kryzysowy w Urzędzie Miasta spotkał się w Ratuszu. Poważna sytuacja, ale spokojnie, stosujmy się do zaleceń.

17.03.2020 09:52
KOBIETA ZA KÓŁKIEM
KOBIETA ZA KÓŁKIEM

„Kobieta za kółkiem” pod takim tytułem odbyła się po raz kolejny impreza w której jaworzanki sprawdziły swoje umiejętności za kierownicą. Zmiana koła czy próba szybkościowa nie sprawiły Paniom żadnego problemu. Pomysł Jaworskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji przypadł bardzo do gustu uczestniczkom w dniu ich święta. Mieszkanki Powiatu Jaworskiego ponownie udowodniły, że doskonale potrafią poradzić sobie za kierownicą, poddając się m.in. próbie szybkościowej, jeździe slalomem, czy zmianie koła na czas. Kolejna edycja wydarzenia, dedykowanego miłośniczkom motoryzacji pokazała, że wśród Pań istnieje spore zainteresowanie sportem motorowym, a wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia Podobnie, jak w roku ubiegłym, w imprezie wzięła udział Pani Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski, która objęła wydarzenie swoim patronatem oraz była fundatorem nagród dla uczestniczek zmagań za kółkiem. W trakcie imprezy Stowarzyszenie „damy Rade” miało możliwość zebrać dla podopiecznych 1.075,50 zł.

10.03.2020 09:14    1
PORWALI KOBIETY W DNIU ICH ŚWIĘTA
PORWALI KOBIETY W DNIU ICH ŚWIĘTA

W ECMEN z okazji Dnia Kobiet odbyło się spotkanie mieszkanek jawora, urozmaicone wieloma niespodziankami. Jedną z nich był występ Krzysztofa Respondka. Kolejnym punktem imprezy był występ samorządowej grupy BERA BAND, która zaskoczyła swoim talentem wokalnym i tanecznym przybyłe Panie. Burmistrz Emilian Bera wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Danielem Iwańskim, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Michałem Banderem, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 Maciejem Pawlinowem, Radnymi Rady Powiatu Mariuszem Barańskim i Danielem Rzepą oraz Michałem Czarneckim, udowodnili, że potrafią przyśpieszyć bicie serca kobietom. Wieczór ten obfitował w wiele atrakcji i moc wrażeń, i z pewnością każda z obecnych Pań podczas wieczoru znalazła coś dla siebie.

10.03.2020 09:12
"Żołnierze Wyklęci - na zawsze w naszej pamięci"
"Żołnierze Wyklęci - na zawsze w naszej pamięci"

W jaworskim starostwie powiatowym nastąpiło wręczenie nagród w konkursie plastyczno-literackim, którego motywem przewodnim były tragiczne losy żołnierzy wyklętych. Konkurs, z inicjatywy i pod patronatem Anety Kucharzyk Starosty Jaworskiego, skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorzy przewidzieli trzy kategorie, tj. kategoria multimedialna, praca literacka oraz praca plastyczna. Przyznano także cztery wyróżnienia, oraz nagrodę dla szkoły w Męcince, za duże zaangażowanie w popularyzację idei konkursu. Jury zadecydowało także o nagrodzeniu nauczycielek, które okazały pomoc uczniom, uczestniczącym w konkursie. Idea konkursu staje się coraz bardziej popularna wsród młodzieży. Starosta jaworski Aneta Kucharzyk już dziś zapowiada kolejną edycję oraz nowe propozycje.

08.03.2020 18:51    1
Reklama