Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dzierżoniów

Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa
Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

Nietypowo, bo na placu targowym świętować będziemy w tym roku 44. Dni Dzierżoniowa. Gwiazdami będą m.in. Cleo i Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Zapraszamy 28-29 maja.

Dzisiaj, 15:05
Kolejna osoba straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy
Kolejna osoba straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy

Ryzyko utraty prawa jazdy, mandat przekraczający 1000 złotych i 10 pkt karnych nie powstrzymują niektórych od przekraczania dozwolonej prędkości. Taka sytuacja spotkała mieszkańca powiatu kłodzkiego, który w terenie zabudowanym jechał 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h

Dzisiaj, 14:56
Podsumowanie akcji "Alkohol i Narkotyki"
Podsumowanie akcji "Alkohol i Narkotyki"

Policjanci podsumowali działania przeprowadzone pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”, które zostały przeprowadzone w dniu 20 maja.

Wczoraj, 08:57
Popełnił wykroczenie w ruchu drogowym i trafił na 90 dni do więzienia
Popełnił wykroczenie w ruchu drogowym i trafił na 90 dni do więzienia

19 maja, funkcjonariuszki dzierżoniowskiej drogówki w trakcie pełnionej służby zauważyły mężczyznę, który przechodząc przez jezdnię skoncentrowany był na telefonie komórkowym, a nie na otaczającej sytuacji. Osoba popełniająca wykroczenie była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj, 08:54
Wernisaż “Słowo igłą i nicią utrwalone"
Wernisaż “Słowo igłą i nicią utrwalone"

18 maja w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbył się wernisaż wystawy czasowej: “Słowo igłą i nicią utrwalone – wystawa makatek z kolekcji prof. Tomasza Nowaka”. Makatki, wydawałoby się zwyczajne ozdoby, stosowane w mieszczańskich, robotniczych a później wiejskich kuchniach, pralniach i sypialniach, pełniły niegdyś rolę użytkową. Zasłaniały przed wzrokiem wścibskich kuchenne półki, osłaniały przed wodą ściany w łazienkach i przy okazji przekazywały w prosty sposób mądrości ludowe.

22.05.2022 23:42
Interwencja straży na Żeromskiego
Interwencja straży na Żeromskiego

20 maja po godzinie 18:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Żeromskiego w Dzierżoniowie. Po przyjeździe straży pożarnej okazało się że z jednego z mieszkań wydobywa się dym. Strażacy weszli siłą do mieszkania i ewakuowali lokatora na zewnątrz budynku. Okazało się że paliły się plastikowe elementy wyposażenia domowego. Prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP Dzierżoniów, policja i pogotowie ratunkowe.

21.05.2022 11:10
Rozlany olej blokował ruch w Dzierżoniowie
Rozlany olej blokował ruch w Dzierżoniowie

20 maja około godziny 19:45 służby otrzymały wezwanie do plamy oleju na ulicach Dzierżoniowa. Plama rozciągała się ulicami: Świdnicką, Daszyńskiego, Piłsudskiego, Bielawską i Ząbkowicką. Do czasu przybycia zarządcy drogi miejsce rozlania substancji ropopochodnej zabezpieczały trzy zastępy PSP Dzierżoniów oraz Straż Miejska Dzierżoniowa i Policja.

21.05.2022 11:07
Wizyta wojewody w starostwie
Wizyta wojewody w starostwie

20 maja wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wraz z wicewojewodą Jarosławem Kresą odwiedzili powiat dzierżoniowski. W sali narad Rady Powiatu spotkali się z Zarządem Powiatu oraz przedstawicielami gmin i instytucji, które zajęły się przyjęciem uchodźców z Ukrainy. Głównym tematem była kwestia ich dalsza przyszłość w sprawie pobytu, pracy w naszym kraju, nauki szkolnej dla dzieci, organizacji przedszkoli, żłobków miejsc noclegowych.

21.05.2022 11:03
Są za sobą ponad pięćdziesiąt lat
Są za sobą ponad pięćdziesiąt lat

Są za sobą ponad pięćdziesiąt lat. Mają dzieci, wnuki, prawnuki i - jak sami mówią - to ich największy skarb. Potrafili dokonać czegoś niezwykłego, bo oprócz radosnych chwil przeszli razem przez te trudniejsze momenty, pokonali je i wytrwali w złożonej sobie przysiędze. 18 maja odebrali Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

20.05.2022 11:38
Wielobój lekkoatletyczny w Książnicy
Wielobój lekkoatletyczny w Książnicy

19 maja od 10:00 na boisku w Książnicy, odbył drużynowy wieloboju lekkoatletyczny o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów. Zawody sportowe były pierwszym punktem, "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" Jest to wydarzenie profilaktyczne realizowane w ramach kampanii "Używkom - NIE. Wybieram SPORT". W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych a najstarsi - ósmoklasiści - przeszli ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą po Wzgórzach Kiełczyńskich. Na uczestników czekała wojskowa grochówka przygotowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Szpica".

20.05.2022 11:03
Dzierżoniowscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z terenu ogrodów działkowych
Dzierżoniowscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z terenu ogrodów działkowych

Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży pił spalinowych i nożyc do żywopłotu. Osoba przyznała się do popełnienia czynu

19.05.2022 20:31
Śmiertelny wypadek w Wilkowie Wielkim!
Śmiertelny wypadek w Wilkowie Wielkim!

19 maja ok. godz. 15:40 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek w okolicach Wilkowa Wielkiego na drodze krajowej nr 8. Jedna osoba zginęła, a druga została przewieziona do szpitala.

19.05.2022 20:08
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama