Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niemcza

Zderzenie trzech pojazdów na "ósemce"
Zderzenie trzech pojazdów na "ósemce"

3 maja kilka minut po 11:00, doszło do zderzenia trzech pojazdów na 75 km DK-8, przy skrzyżowaniu drogi z Niemczy do Gumina. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej i zostały zaopatrzone na miejscu, przez zespół pogotowia ratunkowego. Według wstępnych ustaleń do zderzenia doszło gdy kolumna pojazdów zmierzała w kierunku Kłodzka. Jeden z pojazdów zmierzał wykonać lewoskręt do Niemczy i kilka pojazdów się zatrzymało, kierujący samochodem marki Citroen najprawdopodobniej nie zauważył i wjechał w poprzedzający pojazd marki Opel. Siła uderzenia była znaczna że pojazd uderzył jeszcze w poprzedzający marki Dacia. Na miejscu pracowały zastępy PSP i OSP z Niemczy i Przerzeczyna Zdr. oraz dwa patrole policji.

03.05.2022 16:33
Arboretum Wojsławice w Niemczy
Arboretum Wojsławice w Niemczy

Położone wśród malowniczych Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich Arboretum Wojsławice to jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce. Na powierzchni ponad 60 ha można podziwiać tu ponad 14 tys. gatunków i odmian różnych drzew, krzewów i bylin. Na szczególną uwagę zasługują wzorcowe kolekcje narodowe: liliowców, różaneczników historycznej rasy Łużyckiej, a także piwonii i bukszpanów.

17.04.2022 20:00    2
Rozmowa ze starostą dzierżoniowskim Grzegorzem Kosowskim
Rozmowa ze starostą dzierżoniowskim Grzegorzem Kosowskim

Kolejnym gościem w naszym studio był Grzegorz Kosowski - starosta dzierżoniowski.

01.04.2022 17:16
Kierujący golfem trafił „za kratki”, pasażerka do szpitala
Kierujący golfem trafił „za kratki”, pasażerka do szpitala

27 marca około godz. 18:50 oficer dyżurny KPP w Dzierżoniowie odebrał zgłoszenie, że na drodze K-8 w miejscowości Przerzeczyn Zdrój doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem VW Golf na kłodzkich numerach rejestracyjnych, najprawdopodobniej przekraczając dozwoloną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.

29.03.2022 08:39
Dachowanie Volkswagena na "ósemce"
Dachowanie Volkswagena na "ósemce"

27 marca około godz. 18:50 oficer dyżurny KPP w Dzierżoniowie odebrał zgłoszenie, że na drodze K-8 w miejscowości Przerzeczyn Zdrój doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem VW Golf na kłodzkich numerach rejestracyjnych, najprawdopodobniej przekraczając dozwoloną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Na miejscu pracowali policjanci z dzierżoniowskiej drogówki wspierani przez policjantów z Posterunku Policji w Piławie Górnej. W trakcie czynności ustalono, że 48 letni kierowca golfa ma czynny zakaz kierowania wszystkimi pojazdami mechanicznymi a do tego znajdował się w stanie nietrzeźwości (2 promile). Podróżująca z nim pasażerka na skutek odniesionych obrażeń trafiła do szpitala a on sam do aresztu, gdyż jak się okazało był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Będzie też odpowiadał karnie za spowodowanie opisywanego zdarzenia. kom. Anna Mierzejewska KPP Dzierżoniów

27.03.2022 22:34
Auto dachowało do potoku w Gilowie
Auto dachowało do potoku w Gilowie

27 marca około godz. 15:50 w Gilowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący pojazdem Renault Clio mężczyzna lat 67, jadąc w kierunku Niemczy na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do potoku. Kierowca był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Został ukarany mandatem karnym. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska

27.03.2022 21:42
VOLKSWAGEN WYPADŁ Z ÓSEMKI
VOLKSWAGEN WYPADŁ Z ÓSEMKI

31 stycznia około godziny 19:00 doszło do zdarzenia drogowego na 74 km DK-8, przy wjeździe do Niemczy koło Dino. Kierujący samochodem marki Volkswagen z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży w tym OSP z Niemczy. Dzierżoniowska drogówka sporządziła stosowną dokumentację ze zdarzenia. Były przez około godzinę utrudnienia w ruchu.

31.01.2022 22:41    1
ZDERZENIE CZOŁOWE NA "ÓSEMCE" (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE CZOŁOWE NA "ÓSEMCE" (AKTUALIZACJA WIDEO)

24 stycznia po godzinie 5:00 doszło do zdarzenia drogowego na 71 km DK-8 w Przerzeczynie Zdroju. Zderzyły się samochód osobowy marki Dacia z ciężarowym marki Man. Na miejscu pracowała policja i straż pożarna z Dzierżoniowa oraz Ząbkowic Śląskich. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierowca samochodu osobowego wyprzedzał kolumnę pojazdów. Przez około dwie godziny występowały utrudnienia w ruchu.

24.01.2022 08:59
AUTO WYPADA Z DROGI W DOLINIE TATARSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
AUTO WYPADA Z DROGI W DOLINIE TATARSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

19 stycznia w godzinach nocnych (prawdopodobnie około godziny 3:00) kierujący samochodem marki Volkswagen jadący w kierunku Gilowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Kierowca o własnych siłach opuścił auto. Rano ok. godz. 10:00 na miejsce przyjechał patrol dzierżoniowskiej drogówki, który wykonał swoje czynności. Wystąpiły niewielkie utrudnienia w ruchu.

19.01.2022 21:22    1    1
W OKRESIE ŚWIĄT WPADŁO TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH
W OKRESIE ŚWIĄT WPADŁO TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Mimo wielokrotnych apeli, ciągle zdarzają się osoby, które w stanie nietrzeźwości decydują się usiąść „za kółko”. Policjanci stanowczo eliminują takich kierujących, gdyż stanowią oni realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego.

27.12.2021 23:31    1
WYPADEK NA ÓSEMCE W NOWEJ WSI NIEMCZAŃSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK NA ÓSEMCE W NOWEJ WSI NIEMCZAŃSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

1 grudnia około godziny 12:45 doszło do wypadku na DK-8 w Nowej Wsi Niemczańskiej. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz samochód ciężarowy marki Volvo. Na badania do szpitala został przewieziony jeden z kierowców oraz roczne dziecko Droga była zablokowana przez ponad trzy godziny.

01.12.2021 15:40    1
MODERNIZACJA DRUGIEGO ETAPU DROGI W RUSZKOWICACH
MODERNIZACJA DRUGIEGO ETAPU DROGI W RUSZKOWICACH

Zakończył się drugi etap inwestycji drogowej w miejscowości Ruszkowice w Powiecie Dzierżoniowskim. Tym razem usunięto starą nawierzchnię i wykonano nowy asfalt na długości ponad 400 metrów wraz z poboczami. Oprócz tego wykonano całkowicie nową konstrukcję drogi (odcinek około 100 metrów) na łączniku z drogą w kierunku Podlesia.

23.11.2021 12:50
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama