Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niemcza

Zderzenie na "ósemce" koło Niemczy
Zderzenie na "ósemce" koło Niemczy

5 sierpnia około godz. 11:30 na DK-8 w Niemczy, przy skrzyżowaniu z ul. Wiejską, doszło do kolizji drogowej. Mężczyzna lat 53, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, poruszając się Fiatem Ducato, nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do zderzenia z poprzedzającym go pojazdem marki Ford Fiesta, którym podróżowała 40-letnia kobieta. Nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyznę za spowodowanie kolizji ukarano mandatem karnym, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

05.08.2022 22:36
Przegląd Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego „FOLKOVE”
Przegląd Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego „FOLKOVE”

Starosta Dzierżoniowski zaprasza miłośników kultury ludowej do udziału w Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego „Folkove”. Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia na terenie Ogrodu Botanicznego Arboretum Wojsławice.

05.07.2022 14:25
Pijany sprawca kolizji nie straci prawa jazdy, bo go nie miał
Pijany sprawca kolizji nie straci prawa jazdy, bo go nie miał

25 czerwca doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Batalionów Chłopskich w Przerzeczynie Zdrój. Sprawca miał ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Fakt, że nie posiadał prawa jazdy to chyba najmniejszy problem.

27.06.2022 13:58
Wyjątkowa degustacja owoców morza w połączeniu z niemczańskim winem
Wyjątkowa degustacja owoców morza w połączeniu z niemczańskim winem

W piątek 17 czerwca w Restauracji "Dobry Rocznik" w Hotelu Niemcza Wino & SPA odbyła się prawdziwa uczta dla smakoszy owoców morza oraz wina z Winnicy Niemczańskiej. Dzięki umowie z sieciom marketów marki LIDL takie wyjątkowe rarytasy może skosztować każdy.

18.06.2022 12:15
Zatrzymanie po pościgu w Gilowie
Zatrzymanie po pościgu w Gilowie

9 czerwca około 11:00, policjantom Wydziału Ruchu Drogowego nie zatrzymał się do kontroli kierujący peugeotem. Mężczyzna już wcześniej wszedł w konflikt z prawem, a jego pasażerka posiadała narkotyki. Swoim działaniem tylko się pogrążył i usłyszał kolejne zarzuty.

09.06.2022 13:09
Zderzenie trzech pojazdów na "ósemce"
Zderzenie trzech pojazdów na "ósemce"

3 maja kilka minut po 11:00, doszło do zderzenia trzech pojazdów na 75 km DK-8, przy skrzyżowaniu drogi z Niemczy do Gumina. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej i zostały zaopatrzone na miejscu, przez zespół pogotowia ratunkowego. Według wstępnych ustaleń do zderzenia doszło gdy kolumna pojazdów zmierzała w kierunku Kłodzka. Jeden z pojazdów zmierzał wykonać lewoskręt do Niemczy i kilka pojazdów się zatrzymało, kierujący samochodem marki Citroen najprawdopodobniej nie zauważył i wjechał w poprzedzający pojazd marki Opel. Siła uderzenia była znaczna że pojazd uderzył jeszcze w poprzedzający marki Dacia. Na miejscu pracowały zastępy PSP i OSP z Niemczy i Przerzeczyna Zdr. oraz dwa patrole policji.

03.05.2022 16:33
Arboretum Wojsławice w Niemczy
Arboretum Wojsławice w Niemczy

Położone wśród malowniczych Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich Arboretum Wojsławice to jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce. Na powierzchni ponad 60 ha można podziwiać tu ponad 14 tys. gatunków i odmian różnych drzew, krzewów i bylin. Na szczególną uwagę zasługują wzorcowe kolekcje narodowe: liliowców, różaneczników historycznej rasy Łużyckiej, a także piwonii i bukszpanów.

17.04.2022 20:00    2
Rozmowa ze starostą dzierżoniowskim Grzegorzem Kosowskim
Rozmowa ze starostą dzierżoniowskim Grzegorzem Kosowskim

Kolejnym gościem w naszym studio był Grzegorz Kosowski - starosta dzierżoniowski.

01.04.2022 17:16
Kierujący golfem trafił „za kratki”, pasażerka do szpitala
Kierujący golfem trafił „za kratki”, pasażerka do szpitala

27 marca około godz. 18:50 oficer dyżurny KPP w Dzierżoniowie odebrał zgłoszenie, że na drodze K-8 w miejscowości Przerzeczyn Zdrój doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem VW Golf na kłodzkich numerach rejestracyjnych, najprawdopodobniej przekraczając dozwoloną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.

29.03.2022 08:39
Dachowanie Volkswagena na "ósemce"
Dachowanie Volkswagena na "ósemce"

27 marca około godz. 18:50 oficer dyżurny KPP w Dzierżoniowie odebrał zgłoszenie, że na drodze K-8 w miejscowości Przerzeczyn Zdrój doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem VW Golf na kłodzkich numerach rejestracyjnych, najprawdopodobniej przekraczając dozwoloną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Na miejscu pracowali policjanci z dzierżoniowskiej drogówki wspierani przez policjantów z Posterunku Policji w Piławie Górnej. W trakcie czynności ustalono, że 48 letni kierowca golfa ma czynny zakaz kierowania wszystkimi pojazdami mechanicznymi a do tego znajdował się w stanie nietrzeźwości (2 promile). Podróżująca z nim pasażerka na skutek odniesionych obrażeń trafiła do szpitala a on sam do aresztu, gdyż jak się okazało był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Będzie też odpowiadał karnie za spowodowanie opisywanego zdarzenia. kom. Anna Mierzejewska KPP Dzierżoniów

27.03.2022 22:34
Auto dachowało do potoku w Gilowie
Auto dachowało do potoku w Gilowie

27 marca około godz. 15:50 w Gilowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący pojazdem Renault Clio mężczyzna lat 67, jadąc w kierunku Niemczy na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do potoku. Kierowca był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Został ukarany mandatem karnym. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska

27.03.2022 21:42
VOLKSWAGEN WYPADŁ Z ÓSEMKI
VOLKSWAGEN WYPADŁ Z ÓSEMKI

31 stycznia około godziny 19:00 doszło do zdarzenia drogowego na 74 km DK-8, przy wjeździe do Niemczy koło Dino. Kierujący samochodem marki Volkswagen z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży w tym OSP z Niemczy. Dzierżoniowska drogówka sporządziła stosowną dokumentację ze zdarzenia. Były przez około godzinę utrudnienia w ruchu.

31.01.2022 22:41    1
Reklama