Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niemcza

Zderzenie trzech pojazdów na "ósemce"
Zderzenie trzech pojazdów na "ósemce"

3 maja kilka minut po 11:00, doszło do zderzenia trzech pojazdów na 75 km DK-8, przy skrzyżowaniu drogi z Niemczy do Gumina. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej i zostały zaopatrzone na miejscu, przez zespół pogotowia ratunkowego. Według wstępnych ustaleń do zderzenia doszło gdy kolumna pojazdów zmierzała w kierunku Kłodzka. Jeden z pojazdów zmierzał wykonać lewoskręt do Niemczy i kilka pojazdów się zatrzymało, kierujący samochodem marki Citroen najprawdopodobniej nie zauważył i wjechał w poprzedzający pojazd marki Opel. Siła uderzenia była znaczna że pojazd uderzył jeszcze w poprzedzający marki Dacia. Na miejscu pracowały zastępy PSP i OSP z Niemczy i Przerzeczyna Zdr. oraz dwa patrole policji.

03.05.2022 16:33
Arboretum Wojsławice w Niemczy
Arboretum Wojsławice w Niemczy

Położone wśród malowniczych Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich Arboretum Wojsławice to jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce. Na powierzchni ponad 60 ha można podziwiać tu ponad 14 tys. gatunków i odmian różnych drzew, krzewów i bylin. Na szczególną uwagę zasługują wzorcowe kolekcje narodowe: liliowców, różaneczników historycznej rasy Łużyckiej, a także piwonii i bukszpanów.

17.04.2022 20:00    2
Rozmowa ze starostą dzierżoniowskim Grzegorzem Kosowskim
Rozmowa ze starostą dzierżoniowskim Grzegorzem Kosowskim

Kolejnym gościem w naszym studio był Grzegorz Kosowski - starosta dzierżoniowski.

01.04.2022 17:16
Kierujący golfem trafił „za kratki”, pasażerka do szpitala
Kierujący golfem trafił „za kratki”, pasażerka do szpitala

27 marca około godz. 18:50 oficer dyżurny KPP w Dzierżoniowie odebrał zgłoszenie, że na drodze K-8 w miejscowości Przerzeczyn Zdrój doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem VW Golf na kłodzkich numerach rejestracyjnych, najprawdopodobniej przekraczając dozwoloną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.

29.03.2022 08:39
Dachowanie Volkswagena na "ósemce"
Dachowanie Volkswagena na "ósemce"

27 marca około godz. 18:50 oficer dyżurny KPP w Dzierżoniowie odebrał zgłoszenie, że na drodze K-8 w miejscowości Przerzeczyn Zdrój doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem VW Golf na kłodzkich numerach rejestracyjnych, najprawdopodobniej przekraczając dozwoloną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Na miejscu pracowali policjanci z dzierżoniowskiej drogówki wspierani przez policjantów z Posterunku Policji w Piławie Górnej. W trakcie czynności ustalono, że 48 letni kierowca golfa ma czynny zakaz kierowania wszystkimi pojazdami mechanicznymi a do tego znajdował się w stanie nietrzeźwości (2 promile). Podróżująca z nim pasażerka na skutek odniesionych obrażeń trafiła do szpitala a on sam do aresztu, gdyż jak się okazało był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Będzie też odpowiadał karnie za spowodowanie opisywanego zdarzenia. kom. Anna Mierzejewska KPP Dzierżoniów

27.03.2022 22:34
Auto dachowało do potoku w Gilowie
Auto dachowało do potoku w Gilowie

27 marca około godz. 15:50 w Gilowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący pojazdem Renault Clio mężczyzna lat 67, jadąc w kierunku Niemczy na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do potoku. Kierowca był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Został ukarany mandatem karnym. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska

27.03.2022 21:42
VOLKSWAGEN WYPADŁ Z ÓSEMKI
VOLKSWAGEN WYPADŁ Z ÓSEMKI

31 stycznia około godziny 19:00 doszło do zdarzenia drogowego na 74 km DK-8, przy wjeździe do Niemczy koło Dino. Kierujący samochodem marki Volkswagen z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży w tym OSP z Niemczy. Dzierżoniowska drogówka sporządziła stosowną dokumentację ze zdarzenia. Były przez około godzinę utrudnienia w ruchu.

31.01.2022 22:41    1
ZDERZENIE CZOŁOWE NA "ÓSEMCE" (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE CZOŁOWE NA "ÓSEMCE" (AKTUALIZACJA WIDEO)

24 stycznia po godzinie 5:00 doszło do zdarzenia drogowego na 71 km DK-8 w Przerzeczynie Zdroju. Zderzyły się samochód osobowy marki Dacia z ciężarowym marki Man. Na miejscu pracowała policja i straż pożarna z Dzierżoniowa oraz Ząbkowic Śląskich. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierowca samochodu osobowego wyprzedzał kolumnę pojazdów. Przez około dwie godziny występowały utrudnienia w ruchu.

24.01.2022 08:59
AUTO WYPADA Z DROGI W DOLINIE TATARSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
AUTO WYPADA Z DROGI W DOLINIE TATARSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

19 stycznia w godzinach nocnych (prawdopodobnie około godziny 3:00) kierujący samochodem marki Volkswagen jadący w kierunku Gilowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Kierowca o własnych siłach opuścił auto. Rano ok. godz. 10:00 na miejsce przyjechał patrol dzierżoniowskiej drogówki, który wykonał swoje czynności. Wystąpiły niewielkie utrudnienia w ruchu.

19.01.2022 21:22    1    1
W OKRESIE ŚWIĄT WPADŁO TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH
W OKRESIE ŚWIĄT WPADŁO TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Mimo wielokrotnych apeli, ciągle zdarzają się osoby, które w stanie nietrzeźwości decydują się usiąść „za kółko”. Policjanci stanowczo eliminują takich kierujących, gdyż stanowią oni realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego.

27.12.2021 23:31    1
WYPADEK NA ÓSEMCE W NOWEJ WSI NIEMCZAŃSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK NA ÓSEMCE W NOWEJ WSI NIEMCZAŃSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

1 grudnia około godziny 12:45 doszło do wypadku na DK-8 w Nowej Wsi Niemczańskiej. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz samochód ciężarowy marki Volvo. Na badania do szpitala został przewieziony jeden z kierowców oraz roczne dziecko Droga była zablokowana przez ponad trzy godziny.

01.12.2021 15:40    1
MODERNIZACJA DRUGIEGO ETAPU DROGI W RUSZKOWICACH
MODERNIZACJA DRUGIEGO ETAPU DROGI W RUSZKOWICACH

Zakończył się drugi etap inwestycji drogowej w miejscowości Ruszkowice w Powiecie Dzierżoniowskim. Tym razem usunięto starą nawierzchnię i wykonano nowy asfalt na długości ponad 400 metrów wraz z poboczami. Oprócz tego wykonano całkowicie nową konstrukcję drogi (odcinek około 100 metrów) na łączniku z drogą w kierunku Podlesia.

23.11.2021 12:50
Komentarze
Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatnaAutor komentarza: hmmTreść komentarza: aaa ok, do końca czerwca mają skończyć , oby tak byłoData dodania komentarza: 12.05.2022, 00:00Źródło komentarza: Bielawski skatepark będzie jak nowyAutor komentarza: hmmTreść komentarza: Wszystko super, tylko dlaczego prace rozpoczynają się na lato, czyli czas, kiedy dzieci najwięcej korzystają z skateparku i to ich główne miejsce spotkań :( czyli przez całe lato skatepark będzie wyłączony z użycia? Można było to zrobić po sezonie, ew. wczesną wiosnąData dodania komentarza: 11.05.2022, 23:56Źródło komentarza: Bielawski skatepark będzie jak nowyAutor komentarza: ANTY-PLANDEMIATreść komentarza: Co konkretnie to bzdury? Bo ja widzę co mam na PUE ZUS i się wszystko zgadza.Data dodania komentarza: 11.05.2022, 16:45Źródło komentarza: ZUS największym e-urzędem w PolsceAutor komentarza: Przodownik pracyTreść komentarza: Siema pracuje w ZUS większej bzdury nie słyszałem. Panie dziennikarzyno jak Pan piszesz to pisz z potowerdzonego źródła a nie dla samego pisania artykułu.Data dodania komentarza: 05.05.2022, 18:10Źródło komentarza: ZUS największym e-urzędem w Polsce
Reklama