Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Łagiewniki

Zderzenie Seata z autobusem na "ósemce"
Zderzenie Seata z autobusem na "ósemce"

5 sierpnia po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego na DK 8 w pobliżu Jordanowa Śl. przy zjeździe na Janówek. Najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym marki Seat wjechał w tył autobusu marki Mercedes. Na miejscu pracowała wrocławska policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikt nie doznał większych obrażeń.

05.08.2022 22:53
Najechanie pod wpływem na "Ósemce"
Najechanie pod wpływem na "Ósemce"

Około 12:00 25 lipca, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK-8 między Radzikowem a Łagiewnikami. Kierujący samochodem marki Skoda 63-letni mężczyzna, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, w wyniku czego doprowadził do zderzenia tylnego z Volkswagenem, którego kierowcą była 33-letnia kobieta. Sprawca zdarzenia miał 0,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą obecnie śledczy Wydziału Dochodzeniowego z dzierżoniowskiej komendy.

26.07.2022 16:41
Pożar zboża na pniu w Łagiewnikach
Pożar zboża na pniu w Łagiewnikach

22 lipca około godziny 13:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w Łagiewnikach. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP, OSP z Łagiewnik, Sienic. Spaleniu uległo około 1,5 h zboża.

23.07.2022 02:30
Wizyta premiera  Mateusza Morawieckiego w Łagiewnikach
Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Łagiewnikach

14 lipca do Łagiewnik przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Spotkanie i konferencja odbyła się na placu budowy przedszkola w Łagiewnikach. Szef rządu wręczył samorządowcom powiatu dzierżoniowskiego promesy na dofinansowanie inwestycji, na obszarach gdzie funkcjonowały PGR-y. Później odbyła się konferencja prasowa.

18.07.2022 12:32    1    1
Najechanie na "ósemce"
Najechanie na "ósemce"

11. lipca przed 16:00, na drodze krajowej numer 8 w okolicach Łagiewnik doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, sprawcą był 33-letni mężczyzna jadący ciężarowym Mercedesem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia tylnego z samochodem osobowym marki Peugeot prowadzonym przez 45-latkę. Wobec sprawcy zastosowano postępowanie mandatowe.

13.07.2022 02:35
Nietrzeźwy wjechał w ciężarówkę
Nietrzeźwy wjechał w ciężarówkę

11. lipca około 14:30, na ulicy Wrocławskiej w Łagiewnikach doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, sprawcą był 38-letni mężczyzna jadący samochodem marki Alfa Romeo, który nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia tylnego z samochodem marki Scania z naczepą, prowadzonym przez 51-latka. Postępowanie w tej sprawie przeprowadzą dzierżoniowscy dochodzeniowcy, gdyż badanie alkomatem sprawcy dało wynik 2,06 promila (0,99 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu.

13.07.2022 02:26
Wjechała w barierki koło urzędu
Wjechała w barierki koło urzędu

Około 5:20 30 czerwca, w Łagiewnikach doszło do zdarzenia drogowego. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, 21 letnia kierująca samochodem marki Renault, zjechała z jezdni i uderzyła w barierki znajdujące się przy Urzędzie Gminy Łagiewniki. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń, a przyczyny zdarzenia będą ustalać dzierżoniowscy policjanci.

30.06.2022 22:19    1    1
Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"
Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"

30 czerwca przed godziną 14:00 doszło do wypadku na 90 km drogi DK8, przy skrzyżowaniu na Janówek. Najprawdopodobniej doszło do zderzenia czołowego samochodu marki BMW z ciężarówką marki Volvo w zdarzeniu uczestniczyła również ciężarówka marki Mercedes. Na miejscu pracował zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który blisko godzinę reanimował kierowcę osobówki. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych. Na miejscu pracowały zastępy straży PSP z powiatów: wrocławskiego i dzierżoniowskiego, oraz OSP z Jordanowa Śl. i Łagiewnik. W samochodzie BMW podróżowały jeszcze dwie osoby, które zostały opatrzone na miejscu przez załogi karetek pogotowia. Kierowcy ciężarówek nie odnieśli większych obrażeń. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratorskim. Droga przez kilka godzin była zamknięta i policja kierowała na objazdy.

30.06.2022 20:06    1
Zderzenie ciężarówek na "ósemce"
Zderzenie ciężarówek na "ósemce"

27 czerwca przed godziną 14:00 doszło do zdarzenia drogowego na 87 km DK-8. Na skrzyżowaniu przy zjeździe do Sokolnik doszło do najechania samochodu ciężarowego marki Scania na naczepę samochodu marki Renault przewożącego drzewo. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń. Kierowcy kolizję załatwili we własnym zakresie, bez policji. Samochody zjechały poza jezdnię i nie utrudniały ruchu na "ósemce"

27.06.2022 17:44
Pożegnanie ks. St. Kucharskiego w Jaźwinie
Pożegnanie ks. St. Kucharskiego w Jaźwinie

W niedzielę 26 czerwca w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Jaźwinie odbyła się doniosła aczkolwiek bardzo smutna uroczystość. Żegnano ks. prał. Stanisława Kucharskiego, który odchodzi na emeryturę. Ksiądz prałat Stanisław Kucharski, był proboszczem w parafii w skład której wchodzą jeszcze kościoły Św. Bartłomieja w Uciechowie i Trójcy Świętej w Stoszowie. Pełnił w nich posługę duszpasterską od 39 lat.

27.06.2022 11:08
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy czterokołowca lekkiego
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy czterokołowca lekkiego

Czujnością i odpowiedzialnością wykazała się kobieta, która uniemożliwiła jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Pijany mężczyzna przyjechał na zakupy, po których wsiadł do zaparkowanego przed placówką handlową czterokołowca.

23.06.2022 12:12    1
Zderzenie Skody z Audi w Łagiewnikach
Zderzenie Skody z Audi w Łagiewnikach

19 czerwca około godziny 12:00 doszło do zdarzenia drogowego na wysokości szkoły w Łagiewnikach. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem marki Skoda z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Audi. Na miejscu pracowały zastępy PSP z Dzierżoniowa OSP z Sienic i Łagiewnik, policja i zespół ratownictwa medycznego. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się naprzemiennie, przez około godzinę którym kierowali strażacy.

19.06.2022 22:01
Reklama