Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Na sygnale

Dzierżoniów. Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Dzierżoniów. Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
19 czerwca po godzinie 14:30 na placu targowym wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowisko zabezpieczał zastęp PSP Dzierżoniów. Ostatecznie śmigłowiec wystartował bez pacjęntki do której został wezwany. Najprawdopodobniej nie udało się przywrócić czynności życiowych. 20.06.2026 18:28
Bielawa. Nietrzeźwy na hulanodze zderzył się z Audi
Bielawa. Nietrzeźwy na hulanodze zderzył się z Audi
19 czerwca, około godziny 19:00 na ulicy Piastowskiej w Bielawie doszło do zdarzenia drogowego. Na wysokości marketu Biedronka zderzył się samochód osobowy marki Audi z hulajnogą. Na miejscu pracował patrol bielawskiej policji oraz zespół pogotowia ratunkowego. Cyklista wymagał pomocy medycznej i został przetransportowany do szpitala. Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że winę za doprowadzenie do zderzenia ponosi kierujący jednośladem. Mężczyzna jadący hulajnogą wymusił pierwszeństwo przejazdu, w wyniku czego uderzył w prawidłowo poruszający się samochód. Badanie alkomatem, kierowcy jednośladu wykazało, że miał on w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. 20.06.2026 16:20
Dzierżoniowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 120 gramów narkotyków. 37-latek zatrzymany
Dzierżoniowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 120 gramów narkotyków. 37-latek zatrzymany
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie kolejna osoba podejrzewana o posiadanie środków odurzających została wyeliminowana z narkotykowego procederu. 18.06.2026 14:14
Dzierżoniów. Bezmyślna dewastacja mienia publicznego
Policjanci ustalili sprawcę
Dzierżoniów. Bezmyślna dewastacja mienia publicznego
Policjanci z Dzierżoniowa ustalili sprawcę zniszczenia mienia publicznego, do którego doszło 6 czerwca 2026 roku na ulicy Piłsudskiego. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy oraz zapisom monitoringu miejskiego szybko wytypowano osobę odpowiedzialną za dokonane szkody. Do zdarzenia doszło na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Piłsudskiego w Dzierżoniowie. Sprawca bez wyraźnego powodu dokonał uszkodzenia biletomatu należącego do Związku Powiatowo-Gminnego Sowiogórskie Autobusy, powodując straty w wysokości 4305 złotych. Ponadto zniszczył wiatę przystankową stanowiącą własność Gminy Miejskiej Dzierżoniów, czym spowodował kolejne straty wynoszące 1802,50 złotego. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił policjantom Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie na szybkie ustalenie danych sprawcy. W wyniku podjętych czynności okazało się, że za zniszczenia odpowiada 15-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. Jego zachowanie wskazywało na całkowicie bezpodstawne niszczenie mienia publicznego oraz rażące lekceważenie obowiązującego porządku prawnego i zasad współżycia społecznego. 17.06.2026 14:40
Niemcza. Wyciek gazu LPG z dystrybutora po uderzeniu przez ciężarówkę
Niemcza. Wyciek gazu LPG z dystrybutora po uderzeniu przez ciężarówkę
17 czerwca kilka minut po północy, dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o wycieku gazu z dystrybutora po wjechaniu w niego przez ciężarówkę w Niemczy. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy PSP Dzierżoniów oraz OSP Niemcza i OSP Przerzeczyn , Na miejscu zgłoszenie się potwierdziło, wyciekał gaz LPG z poważnie uszkodzonego dystrybutora. Strażacy poprzez zakręcenie dopływu gazu do niego i sprawdzenie wszystkich pomieszczeń i studzienek zakończyli działania. 17.06.2026 02:58
Dzierżoniów. Zderzenie Toyoty z Hyundaiem
Dzierżoniów. Zderzenie Toyoty z Hyundaiem
16 czerwca około godziny 18:30 doszło do zdarzenia drogowego w Dzierżoniowie. Na Rondzie Europejskim zderzył się samochód osobowy marki Toyota z Hyundaiem. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka. 16.06.2026 21:07
Bielawa. Zderzenie BMW z Mercedesem
Bielawa. Zderzenie BMW z Mercedesem
16. czerwca około 11:00, w Bielawie na ulicy Szkolnej 2, przy Placu Wolności doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, 74 letnia kierująca Mercedesem w sposób nieprawidłowy wykonała manewr cofania i doprowadziła do zderzenia z BMW prowadzonym przez 34 - latkę. Wobec sprawcy zastosowano pouczenie. == nadkom. Marcin Ząbek Oficer Prasowy 16.06.2026 17:55
Alarmy bombowe w urzędach powiatu dzierżoniowskiego
Alarmy bombowe w urzędach powiatu dzierżoniowskiego
15.06.2026 roku do urzędów: Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Gminy Dzierżoniów oraz miast: Niemcza, Pieszyce i Piława Górna wpłynęły wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych w budynku. Zgodnie z procedurą na miejsce skierowane zostały właściwe służby. Decyzją zarządców budynków ewakuacje przeprowadzono we wszystkich instytucjach, za wyjątkiem Urzędu Miasta i Gminy w Piławie Górnej. W trakcie podjętych na miejscu czynności z udziałem funkcjonariuszy nieetatowej grupy pirotechnicznej nie odnaleziono materiałów niebezpiecznych zagrażających życiu i zdrowiu. Zabezpieczono przesłaną wiadomość mailową. Jak wynika z wstępnych ustaleń wiadomość była wysyłana kaskadowo i podobne zgłoszenia miały miejsce nie tylko w powiecie dzierżoniowskim. 16.06.2026 01:46
Dzierżoniowscy policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących i osoby lekceważące sądowe zakazy
Dzierżoniowscy policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących i osoby lekceważące sądowe zakazy
W dniach od 11 do 14 czerwca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie przeprowadzili szereg interwencji wobec osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu lub pomimo obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów. Do zdarzeń doszło na terenie powiatu dzierżoniowskiego, a działania policjantów pozwoliły wyeliminować z ruchu kolejnych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. 16.06.2026 01:05
Dzierżoniowscy policjanci odzyskali skradziony telefon
Dzierżoniowscy policjanci odzyskali skradziony telefon
Dzierżoniowscy policjanci odzyskali skradziony telefon i ustalili sprawców kradzieży z włamaniem na konto bankowe Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zakończyli czynności w sprawie kradzieży telefonu komórkowego oraz karty płatniczej należących do 69-letniego mieszkańca powiatu. Dzięki skutecznej pracy śledczej i operacyjnej policjanci ustalili osoby odpowiedzialne za przestępstwa, odzyskali skradziony telefon. Do zdarzenia doszło w styczniu 2026 roku. Jak ustalili policjanci, 40-letni mężczyzna dokonał kradzieży telefonu komórkowego oraz karty płatniczej należących do 69-latka. Następnie wspólnie ze swoim 40-letnim rówieśnikiem, nie będąc do tego uprawnionymi, dwukrotnie dokonał kradzieży z włamaniem na konto bankowe pokrzywdzonego poprzez użycie skradzionej karty płatniczej. W wyniku tych działań sprawcy uzyskali środki finansowe w łącznej kwocie 1600 złotych. 16.06.2026 00:38
Dzierżoniów. Zderzenie Fordów na Piastowskiej
Dzierżoniów. Zderzenie Fordów na Piastowskiej
15 czerwca po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego w Dzierżoniowie. Na ul. Piastowskiej przed przejściem dla pieszych zderzyły się dwa samochodu marki Ford. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka. 16.06.2026 00:18
Mościsko. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej prowadzą zbiórkę złomu
Mościsko. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej prowadzą zbiórkę złomu
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku prowadzą zbiórkę złomu na remont remizy i cele statutowe. Posiadasz zbędny złom? Przyjedziemy i odbierzemy go od ciebie, 20 czerwca. Zadzwoń 601 967 693. 15.06.2026 00:51
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama