Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piława Dolna

Gminne Obchody 83 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę
Gminne Obchody 83 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę

W piątek 16 września przy Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej odbyły się Gminne Obchody 83 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

16.09.2022 14:13
Pożar domu w Owieśnie
Pożar domu w Owieśnie

10 września około godziny 15:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w Owieśnie. Do pożaru zostały zadysponowane zastępy PSP z Dzierżoniowa i OSP z Piławy Dolnej, Ostroszowic i Bielawy oraz policja. Na miejscu okazało się że pali się dach domu sąsiadującego bezpośrednio z budynkiem gospodarczym. Strażacy za pomocą dwóch prądów wody ugasili pożar. Najprawdopodobniej przyczyną powstania pożaru było uderzenia pioruna.

11.09.2022 00:00
Tadeusz Nestorowicz zagrał w Piławie Dolnej
Tadeusz Nestorowicz zagrał w Piławie Dolnej

W sobotę 3 września na zaproszenie wójta Marka Chmielewskiego w Piławie Dolnej w Gminie Dzierżoniów ze swoim koncertem wystąpił honorowy ambasador powiatu dzierżoniowskiego Tadeusz Nestorowicz.

03.09.2022 21:08    1
Interwencja LPR do potrąconej rowerzystki
Interwencja LPR do potrąconej rowerzystki

1 września około godziny 12:00 doszło do zdarzenia drogowego w Owieśnie. Według wstępnych ustaleń 11-letnia rowerzystka wjechała w bok przejeżdżającego samochodu osobowego marki Seat. Na miejscu pracował zespół pogotowia, który wezwał do dziecka śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie poszkodowana została przetransportowana do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu na szczegółowe badania.

01.09.2022 16:46    1
Zamknięta ulica i podtopienia w Piławie Dolnej
Zamknięta ulica i podtopienia w Piławie Dolnej

21 sierpnia po intensywnych opadach deszczu w powiecie dzierżoniowskim wylały lokalne potoki. W Piławie Dolnej wysoki poziom rzeki Piławy i wody spływające bezpośrednio z pół i rowów spowodowały zalania posesji, przy ulicy Bielawskiej. Na miejscu pracowały zastępy straży ustawiając worki z piaskiem przed zagrożonymi posesjami. Ulica Bielawska była zamknięta dla ruchu.

22.08.2022 10:55
Pożar w Piławie Dolnej
Pożar w Piławie Dolnej

7 sierpnia około godziny 23:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Piławie Dolnej przy ul. Błotnistej 20. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa i zastępy: OSP Piława Dolna, zastęp OSP Piława Górna, zastęp OSP Ostroszowice i zastęp OSP Bielawa. Paliła się przybudówka przylegająca do stodoły.

08.08.2022 03:04
Pożar w Piławie Dolnej
Pożar w Piławie Dolnej

4 sierpnia około godziny 13:30 służby dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze przy ul. Głównej w Piławie Dolnej. Po przyjeździe pierwszych zastępów straży, zgłoszenie potwierdziło się. Palił się budynek gospodarczy i roślinność. Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy, policja i pogotowie energetyczne. Ruch odbywał się naprzemiennie, którym kierowała policja.

04.08.2022 20:26
Wielomilionowe inwestycje w kanalizację w Gminie Dzierżoniów
Wielomilionowe inwestycje w kanalizację w Gminie Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów wraz ze spółką Wodociągi i Kanalizacja realizuje obecnie inwestycje w infrastrukturę kanalizacyjną na terenie całej gminy za kwotę blisko 33 milionów zł. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym udaje się wykonywać długo oczekiwane zadania.

30.07.2022 16:01
Wypadek w Piławie Dolnej
Wypadek w Piławie Dolnej

24 lipca po godzinie 7:00 doszło do zdarzenia drogowego w Piławie Dolnej. Kierujący samochodem marki Ford na ul. Głównej najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, uderzył w znak drogowy ściął hydrant, a następnie wjechał w ogrodzenie. Pasażerka została przewieziona do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowała policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

24.07.2022 17:52
Mazda uderzyła w budynek
Mazda uderzyła w budynek

18 czerwca po godzinie 16:00 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Głównej 121 w Piławie Dolnej. Kierowca samochodu marki Mazda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w płot i zakończył jazdę na budynku gospodarczym. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe oraz zastępy PSP Dzierżoniów i OSP Piława Dolna. Według wstępnych ustaleń kierowca, nie odniósł większych obrażeń. Przez około 30 minut ruch odbywał się z utrudnieniami.

18.06.2022 23:52
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ

3. czerwca przed 16:00, w Piławie Dolnej na ulicy Głównej doszło do zdarzenia drogowego. 44-letni kierowca samochodu marki BMW nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 57-letniemu kierującemu motorowerem marki Gilera, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. W wyniku zdarzenia jadący jednośladem doznał złamania obu nóg i został hospitalizowany. Postępowanie przeprowadzą dzierżoniowscy dochodzeniowcy. Komenda PP w Dzierżoniowie

03.06.2022 23:21
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej

We wtorek 24 maja mieszkańcy Piławy Dolnej uczestniczyli w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a wszystko w ramach programu „Nasza przestrzeń, konsultacje społeczne dokumentów planistycznych na wsiach i w małych miastach, do którego przystąpiła Gmina Dzierżoniów wraz z Fundacją Wspomagania Wsi.

25.05.2022 16:47
Reklama