Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kłodzko

W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte Cassino
W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte Cassino

W Parku Przyjaźni Wojsk Górskich w Kłodzku w 78 rocznicę bitwy pod Monte Cassino, odsłonięto pomnik Emila Czecha. Był plutonowym Wojska Polskiego i trębaczem. Jego zdjęcie na ruinach klasztoru, odgrywającego na kornecie hejnał mariacki, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przez Polaków fotografii z okresu II wojny światowej. Do kraju wrócił w 1947 roku i osiedlił się w Kłodzku, gdzie był pracownikiem kolei. Zmarł 26 marca 1978 r. i spoczywa na cmentarzu komunalnym w Kłodzku. Stowarzyszenie Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy”, od wielu lat prowadziło starania o wykonanie pomnika.

18.05.2022 17:39    1
Minieuroland szykuje dużą niespodziankę na Dzień Dziecka
Minieuroland szykuje dużą niespodziankę na Dzień Dziecka

Minieuroland szykuje dużą niespodziankę na Dzień Dziecka. Czy alpaki zaprzyjaźnią się z surykatkami i pancernikiem?

18.05.2022 13:29
Policja podsumowała weekend na drogach powiatu kłodzkiego
Policja podsumowała weekend na drogach powiatu kłodzkiego

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze kłodzkiej drogówki przeprowadzili 117 kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości u 109 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 78 mandatów karnych, zastosowali 18 pouczeń, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach i 5 uprawnień do kierowania. Mundurowi ujawnili 2 kierujących pojazdami i 1 rowerem w stanie nietrzeźwości. Trzech kierujących utraciło prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych oraz otrzymało 10 punktów karnych w związku z przekroczeniem prędkości powyżej  50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas minionej doby na terenie powiatu kłodzkiego zaistniało 9 kolizji drogowych. Nie odnotowano  wypadku drogowego.

16.05.2022 12:15
W kłodzkim Forcie Owcza Góra odkryto fragmenty zabudowy dawnej pochylni
W kłodzkim Forcie Owcza Góra odkryto fragmenty zabudowy dawnej pochylni

Podczas prac przy budowie przyłącza wodno-kanalizacyjnego w Forcie Owcza Góra (remont i dostosowanie do nowych funkcji Koszar Białych), odsłonięto doskonale zachowany fragment zabudowy stalowych lin mechanizmu wyciągarki, która wraz z pochylnią, zostały zbudowane po 1874 r. - poinformował w mediach społecznościowych, burmistrz Kłodzka Michał Piszko

16.05.2022 11:37
Starosta Kłodzki uhonorowany członkostwem w Polskim Związku Pszczelarzy
Starosta Kłodzki uhonorowany członkostwem w Polskim Związku Pszczelarzy

Miłym akcentem spotkania było przyjęcie starosty do grona pszczelarzy i wręczenie mu legitymacji członkowskiej Polskiego Związku Pszczelarzy.

13.05.2022 08:39
W powiecie kłodzkim startuje XVIII edycja konkursu "Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych"
W powiecie kłodzkim startuje XVIII edycja konkursu "Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych"

XVIII Edycja Powiatowego Konkursu „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych” organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku, które w ramach własnego budżetu wyodrębniło środki finansowe w wysokości 45.000,00 zł. Do udziału w konkursie powiat zaprasza wszystkie gminy. Wnioski można składać do 30.06.2022 r.

13.05.2022 08:24
Egzotyczna majówka w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku
Egzotyczna majówka w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku, w czasie weekendu majowego przygotował dla odwiedzających liczne atrakcje. W czasie „Egzotycznej Majówki” nie zabrakło wystawy roślin owadożernych, tropikalnych zwierząt, konkursów i pokazów. Nietypowa wystawa masek stworzonych z recyklingu, była jednocześnie zapowiedzią nowej atrakcji parku.

11.05.2022 17:31
Kłodzki samorząd odpowiada na informacje dotyczące nieudzielenia wsparcia uchodźcom
Kłodzki samorząd odpowiada na informacje dotyczące nieudzielenia wsparcia uchodźcom

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń oraz burmistrz Kłodzka Michał Piszko, oficjalnie odpowiedzieli na wpis sformułowany przez przedsiębiorcę Barbarę Glińską, która w mediach społecznościowych przekazała, że nie otrzymała wsparcia od samorządu w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

10.05.2022 09:43
Straż Miejska w Kłodzku ma nowy samochód
Straż Miejska w Kłodzku ma nowy samochód

Od dłuższego czasu strażnicy patrole musieli odbywać pieszo, co znacznie wydłużało czas interwencji. Teraz będą mogli reagować szybciej, poprawi się też komfort pracy funkcjonariuszy.

08.05.2022 14:18
Kłodzko: Obchody 77 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie
Kłodzko: Obchody 77 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie

Pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Kłodzku zakończyły się uroczystości upamiętniające dzień zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Uroczystość zorganizowana została przez Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Kłodzku, Stowarzyszenie Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich - Karpatczycy, przy wsparciu Starosty Kłodzkiego i Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Posterunek honorowy przy Pomniku Żołnierza Polskiego wystawili: - 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej oraz Grupa Historyczna 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty Wojska Polskiego.

08.05.2022 13:46
Koleje Dolnośląskie rozwijają sieć biletomatów. Będzie też w Kłodzku.
Koleje Dolnośląskie rozwijają sieć biletomatów. Będzie też w Kłodzku.

Na stacjach w Chojnowie, Smolcu i Wałbrzychu Głównym uruchomiono nowe biletomaty Kolei Dolnośląskich. Ze względu na dużą popularność, jaką cieszą się wśród pasażerów, w planach jest montaż kilkudziesięciu kolejnych urządzeń na popularnych stacjach i przystankach w regionie. Pasażerowie Kolei Dolnośląskich z Chojnowa, Smolca i Wałbrzycha Głównego zyskali dostęp do nowych, samoobsługowych biletomatów. Na części stacji są to pierwsze takie urządzenia. W najbliższych tygodniach biletomaty zostaną uruchomione w kolejnych miastach, m.in. w Lubinie, Kłodzku, Kątach Wrocławskich, Świebodzicach i Świdnicy.

05.05.2022 20:08
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte
Prawie wszystkie trasy Singletrack Glacensis otwarte

Jak poinformowała Fundacja Singletrack Glacensis, tuż przed weekendem majowym zostały otwarte prawie wszystkie trasy rowerowe typu single, na ziemi kłodzkiej. Jedyne zamknięte trasy, to single w Dusznikach - Orlica, Sołtysia i Widokowa.

29.04.2022 11:00
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama