Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sobótka

Dachowanie na "ósemce"
Dachowanie na "ósemce"

1 października około godziny 10:00 doszło do zdarzenia drogowego na 96 km DK-8. Na wysokości miejscowości Mleczna, podróżująca samochodem marki Nissan w kierunku Kłodzka, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Na miejscu pracował patrol wrocławskiej drogówki oraz zespół pogotowia ratunkowego który przetransportował poszkodowaną do wrocławskiego szpitala na szczegółowe badania. Przez ponad godzinę, podczas działania służb ruch odbywał się naprzemiennie.

Dzisiaj, 00:04
Zderzenie na "Ósemce"
Zderzenie na "Ósemce"

16 września około godziny 13:30 doszło do zdarzenia drogowego na 90 km DK-8. W pobliżu Mlecznej, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen z dostawczym marki Peugeot. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowały zastępy PSP z Kątów Wrocławskich oraz OSP z Jordanowa Śl.

16.09.2022 23:28    1
Interwencja LPR do wypadku w lesie
Interwencja LPR do wypadku w lesie

7 września około godziny 14:40 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku w Masywie Ślęży powyżej Przemiłowa. Około 35 letni mężczyzna został przygnieciony przez drzewo. Do poszkodowanego w stanie zagrażającym życiu wezwany został zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec LPR wylądował na lądowisku w Przemiłowie, które wyznaczyli i zabezpieczali strażacy z OSP Sobótka Zachodnia. W akcji uczestniczyły również zastępy: OSP Sobótka, OSP Księginice Małe, JRG PSP Kąty Wrocławskie, Oficer Operacyjny KM PSP, Zespół Pogotowia Ratunkowego oraz policja. Poszkodowany z urazem klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu.

07.09.2022 20:42
Zderzenie Seata z autobusem na "ósemce"
Zderzenie Seata z autobusem na "ósemce"

5 sierpnia po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego na DK 8 w pobliżu Jordanowa Śl. przy zjeździe na Janówek. Najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym marki Seat wjechał w tył autobusu marki Mercedes. Na miejscu pracowała wrocławska policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikt nie doznał większych obrażeń.

05.08.2022 22:53
Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"
Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"

30 czerwca przed godziną 14:00 doszło do wypadku na 90 km drogi DK8, przy skrzyżowaniu na Janówek. Najprawdopodobniej doszło do zderzenia czołowego samochodu marki BMW z ciężarówką marki Volvo w zdarzeniu uczestniczyła również ciężarówka marki Mercedes. Na miejscu pracował zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który blisko godzinę reanimował kierowcę osobówki. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych. Na miejscu pracowały zastępy straży PSP z powiatów: wrocławskiego i dzierżoniowskiego, oraz OSP z Jordanowa Śl. i Łagiewnik. W samochodzie BMW podróżowały jeszcze dwie osoby, które zostały opatrzone na miejscu przez załogi karetek pogotowia. Kierowcy ciężarówek nie odnieśli większych obrażeń. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratorskim. Droga przez kilka godzin była zamknięta i policja kierowała na objazdy.

30.06.2022 20:06    1
Kolej wraca do Sobótki
Kolej wraca do Sobótki

6 czerwca około godziny 10:30 po 22 latach wjechał na stację w Sobótce, inauguracyjny pociąg specjalny z przedstawicielami rządu i samorządów, który był witany przez mieszkańców. Koleje Dolnośląskie przygotowały festyn z okazji uruchomienia linii 285 z pokazem hybrydy, która w Sobótce została przywitana wystrzałem armatnim na wiwat. Regularne połączenia na linię 285 wracają już w niedzielę, 12 czerwca. Od tego dnia na trasie codziennie kursować ma osiem par pociągów.

08.06.2022 01:04    1
Zderzenie Volkswagenów na "ósemce"
Zderzenie Volkswagenów na "ósemce"

3 czerwca przed godziną 19:00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 8 w powiecie wrocławskim. W Rolantowicach na skrzyżowaniu drogi na Dobkowice zderzyły się dwa pojazdy marki Volkswagen. Na miejscu pracowała wrocławska drogówka. Ruch odbywał się naprzemiennie.

03.06.2022 23:32    1
Bieg na 377 kilometrów trwa w Górach Sowich
Bieg na 377 kilometrów trwa w Górach Sowich

W środę 20 kwietnia o 17:00 w Sobótce wystartował ekstremalny bieg na 377 km. Na starcie stawiło się 10 śmiałków w tym dwie panie. Trasa wiedzie z Sobótki na Ślężę, Śnieżkę, Śnieżnik oraz ponownie na Ślężę i metę w Sobótce. Obecnie (sobota 1;00 ) na trasie jest 6 zawodników w tym panie w komplecie. Pierwszy zawodnik zbliża się do Barda i do rana będzie pokonywał Góry Sowie. Kto zostanie najultraśniejszym ultrasem w Polsce AD 2022? Dowiemy się prawdopodobnie w sobotę 23 kwietnia wieczorem.

23.04.2022 00:37
Wyburzenie ostatniego pomnika koło Sobótki
Wyburzenie ostatniego pomnika koło Sobótki

20 kwietnia o godz. 10:00 odbył się demontaż ostatniego pomnika poświęconego Armii Czerwonej, który stał w miejscowości Garncarsko (gm. Sobótka) przy ul. Nowowiejskiej. Adam Siwek, dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN zwrócił uwagę na fakt, iż takie obiekty miały na wieki pokazywać dominację sowieckiej Rosji nad Polską. Burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz, to co w tym miejscu powstanie, czy to będzie plac zabaw a może miejsce pamięci upamiętniających polskich żołnierzy walczących o niepodległość, zależy od mieszkańców Garncarska.

20.04.2022 14:08    1    1
Unikając czołówki wypadł z "ósemki"
Unikając czołówki wypadł z "ósemki"

12 kwietnia przed godziną 13:00 doszło do zdarzenia drogowego na 91 km DK8. Na skrzyżowaniu, przy zjeździe do Jordanowa Śl. zderzyły się trzy pojazdy. W pojazdach podróżowało siedem osób z czego jedna została poszkodowana, której na miejscu pomocy udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Na miejscu pracowały zastępy PSP z Kątów Wrocławskich, Strzelina, OSP z Jordanowa Śl. i policja. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

12.04.2022 22:11    1
14. PANAS Półmaraton Ślężański
14. PANAS Półmaraton Ślężański

W dniu 26.03.2022 w miejscowości Sobótka odbył się 14 Panas, Półmaraton Ślężański. Trasa półmaratonu wytyczona została wokół Masywu Ślęży, dość trudna i wymagająca ze względu na liczne podbiegi, których całkowita długość wynosiła ponad 9 kilometrów w tym jeden z trudniejszych na Przełęcz Tąpadła.

28.03.2022 23:24
JARMARK BOŻONARODZENIOWY W SOBÓTCE
JARMARK BOŻONARODZENIOWY W SOBÓTCE

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w Sobótce miały miejsce dwa wydarzenia, wprowadzające niezwykłą, magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. LGD „Ślężanie” zorganizowało XIII edycję Festiwalu rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, podczas którego zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, pszczelarze, malarze, rękodzielnicy, artyści i wielu innych lokalnych wytwórców z obszaru LDG. Podczas festiwalu wręczono trzy nowe certyfikaty produktu lokalnego, odbył się także konkurs na najpiękniejszą świąteczną ozdobę oraz na najsmaczniejszą, tradycyjną potrawę wigilijną.

24.12.2021 02:32
Reklama