Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kulinarne Inspiracje

Dzik’ i Królik - nowa restauracja w Dzierżoniowie
Dzik’ i Królik - nowa restauracja w Dzierżoniowie

Na kulinarnej mapie Dzierżoniowa pojawiła się nowa restauracja Dzik’ i Królik. Kierując się nazwą, większość z nas spodziewałaby się w menu potraw z dziczyzny. Nic bardziej mylnego!  Nazwa lokalu wywodzi się od nazwisk dwójki przyjaciół Łukasza Dzikowskiego i Rajmunda Królika. W menu restauracji znajdziemy  7 ramenów z różnymi dodatkami i na różnych bulionach, w tym także ramen wegetariański.

13.07.2022 15:47
RESTAURACJA „MIMINO - GRUZIŃSKA BAJKA” ZAPRASZA DO BIELAWY
RESTAURACJA „MIMINO - GRUZIŃSKA BAJKA” ZAPRASZA DO BIELAWY

Różnorodność Gruzji jest jedyna w swoim rodzaju. W tej krainie pachnącej ziołami, każdy odkryje coś dla siebie. Kuchnia zajmuje szczególne miejsce w gruzińskiej tradycji. To nie tylko jedzenie, to kultura ucztowania i biesiady wypełnione smacznymi potrawami. Najpopularniejsze potrawy to m.in. pierogi chinkali, placek chaczapuri i badridżani – roladki z bakłażana. Wszystko to można skosztować w nowo otwartej restauracji „Gruzińska Bajka” w Bielawie, która niedawno została otwarta w byłej restauracji hotelu Pod Wielką Sową w centrum miasta.

25.12.2021 07:30    1
ROZSMAKUJ SIĘ W POLANICY ZDROJU
ROZSMAKUJ SIĘ W POLANICY ZDROJU

Przed nami święto wszystkich tych, którzy lubią dobrze zjeść i są zafascynowani gotowaniem. 24 i 25 lipca zapraszamy na Pejzaże Qlinarne Polanicy.

16.07.2021 10:46
GRUZIŃSKIE SMAKI W BIELAWIE
GRUZIŃSKIE SMAKI W BIELAWIE

Prosta i bliska naszym smakom piekarnia gruzińska od blisko roku zdobywa serca i podniebienia mieszkańców Bielawy. Rodzina Panijevów postanowiła przyjechać do Polski i na nowo zapuścić swoje korzenie. Mimo ciężkich początków i pandemii koronawirusa każdego dnia czekają na swoich klientów w Bielawie przy ul. Polnej 17.

19.01.2021 14:36    7
BAR SĄSIADKA – ŚWIEŻE POMYSŁY KAŻDEGO DNIA
BAR SĄSIADKA – ŚWIEŻE POMYSŁY KAŻDEGO DNIA

Bar Sąsiadka w Bielawie to miejsce dla każdego miłośnika domowych dań i rodzinnej atmosfery. Oferuje smaczne obiady i dania kuchni polskiej w naprawdę rozsądnej cenie. Codziennie miejsce to odwiedzało wielu smakoszy dobrej kuchni, niestety ze względu na rządowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa rodzinna firma już po raz kolejny w tym roku nie może normalne funkcjonować.

19.11.2020 19:19    1
WŁOSKIE KLIMATY W RESTAURACJI KAMELEON W BIELAWIE
WŁOSKIE KLIMATY W RESTAURACJI KAMELEON W BIELAWIE

Jeśli szukają Państwo wyjątkowych włoskich smaków oraz pizzy przygotowanej przez prawdziwego włoskiego pizzermana zapraszamy do restauracji Kameleon w Bielawie.

26.09.2020 16:27
NIEMIECCY STUDENCI UCZĄ SIĘ WARZYĆ PIWA W BROWARZE JEDLINKA
NIEMIECCY STUDENCI UCZĄ SIĘ WARZYĆ PIWA W BROWARZE JEDLINKA

Najbardziej ambitni chcący nauczyć się dobrego warzenia piwa wyjeżdżają na studia do Uniwersytetu Technicznego w Monachium, Region ten jen jest kolebką produkcji tego złocistego płynu.

02.09.2020 15:18    1    4
PEJZAŻE QLINARNE POLANICY 2020 - DZIEŃ 1
PEJZAŻE QLINARNE POLANICY 2020 - DZIEŃ 1

To festiwal, który skupia wokół siebie polanickie restauracje i ich szefów kuchni, którzy dla mieszkańców i turystów przygotowują kulinarną podróż. Jest niezwykłą okazją do promocji nie tylko samego uzdrowiska, ale całego regionu.

23.07.2020 18:00
WYSZUKANE SMAKI ANETY ZIEMKIEWICZ IDEALNE MIEJSCE NA ŚWIĄTECZNE ZAKUPY
WYSZUKANE SMAKI ANETY ZIEMKIEWICZ IDEALNE MIEJSCE NA ŚWIĄTECZNE ZAKUPY

Jeśli brak Ci wyszukanych smaków na stole świąteczno-wigilijnym zapraszamy do sklepu Anety Ziemkiewicz, który mieści się w dzierżoniowskim rynku. To wyjątkowe miejsce w którym znajdą Państwo wyroby wędliniarskie, sery oraz produkty garmażeryjne od najlepszych producentów. Wszystko pyszne, świeże i wykonane tylko z naturalnych produktów. Brak Ci czasu i pomysłu na potrawy świąteczne, my Ci w tym pomożemy. Odwiedź nas lub zadzwoń 506 296 934. Dziękujemy wszystkim naszym klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli i życzymy radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

09.12.2019 21:29
TKALNIA – RESTAURACJA STWORZONA Z SZACUNKU DO MIEJSCA
TKALNIA – RESTAURACJA STWORZONA Z SZACUNKU DO MIEJSCA

Tkalnia, to restauracja w Hotelu Dębowy, która została stworzona z szacunku do miejsca, w którym się znajduje. To tu, w historycznych wnętrzach dawnej willi fabrykanckiej rezydował niegdyś Heinz Rosenberger. Wszystko przygotowywane jest od podstaw – stąd regionalne zioła, które uprawiane są we własnym ogródku oraz produkty charakterystyczne dla Gór Sowich.

04.12.2019 15:09    4
DYNIOWY ZAKĄTEK
DYNIOWY ZAKĄTEK

Dyniowy Zakątek to magiczne miejsce na naszej mapie produktów regionalnych. Dzięki pasji i zaangażowaniu Asi i Michała oraz umiejętnej kompozycji dyni z wieloma innymi składnikami smakosze mają do dyspozycji wiele wyjątkowych przetworów.

11.10.2019 13:26    3
ZMAGANIA SOŁECTW W PIŁAWIE DOLNEJ
ZMAGANIA SOŁECTW W PIŁAWIE DOLNEJ

25 maja na orliku w Piławie Dolnej odbyły się XII Gminne Zmagania Sołectw. Tym razem motywem przewodnim "potyczek" były tradycje polskiej wsi. Każde z sołectw zaprezentowało swoje lokalne potrawy i wypieki. Rywalizacja odbywała się w różnorodnych konkurencjach jak wyrób największego ciasta, wydojenia jak największej ilości mleka w trzy minuty oraz wiele innych. Młodzieżowa Drużyna Przeciwpożarowa, przy OSP z Mościska dała pokaz udzielania pierwszej pomocy. Kulinarną część spotkania dopełniał poczęstunek wyśmienitej grochówki sporządzonej przez wojskowych i gospodynie z Piławy Dolnej.

25.05.2019 19:51
Reklama