Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wałbrzych

Z wałbrzyskiej filharmonii do królewskiego konserwatorium muzycznego – sukces Agaty Zając
Z wałbrzyskiej filharmonii do królewskiego konserwatorium muzycznego – sukces Agaty Zając

Agata Zając, dyrygent rezydent Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu, została zwyciężczynią programu stypendialnego Mills William Junior Fellow in Conducting realizowanego przez Royal Northern College of Music w Manchesterze. Oznacza to roczną współpracę z najlepszymi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi Wielkiej Brytanii, którą pani dyrygent rozpocznie już we wrześniu.

11.05.2022 12:48
Tulipanowy raj w Zamku Książ
Tulipanowy raj w Zamku Książ

Ponad 50 tysięcy roślin cebulowych w tym 40 tysięcy wielobarwnych tulipanów zakwitło w tych dniach na tarasach Zamku Książ w Wałbrzychu. Na gości czeka 10 bogato obsadzonych wiosennymi kwiatami tarasów o łącznej powierzchni aż 2 ha. Zdobi je w sumie 38 fontann i tysiące roślin. Zapraszamy wszystkich wielbicieli kwiatów i amatorów selfie do najpiękniejszego historycznego ogrodu południowej Polski.

11.05.2022 09:28
Maj w Szaniawskim w Wałbrzychu
Maj w Szaniawskim w Wałbrzychu

Maj to dla Teatru Dramatycznego czas wzmożonych prób do pierwszego w historii wałbrzyskiego teatru musicalu: DAISY. Osoba i historia najsławniejszej wałbrzyszanki zasługują na przedstawienie wykraczające poza zwyczajne ramy teatru – była jednocześnie największą Pięknością Europy, nieszczęśliwą żoną i ostatnią panującą arystokratką na Zamku Książ. Porywająca opowieść inspirowana życiem księżnej, niezwykle ciekawej rodziny Hochbergów i realiów zmierzchu arystokracji będzie wyjątkowym widowiskiem. Spektakl powstaje we współpracy z Zamkiem Książ i miastem Wałbrzych. Przed nami wielkie święto teatru muzycznego i niewątpliwy sukces wałbrzyskiej sceny. W żywiołowym musicalu wystąpią: w roli Księżnej Daisy gościnnie Małgorzata Walenda, a także Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Agnieszka Kwietniewska [g], Irena Wójcik, Kinga Zygmunt [g], Mateusz Flis, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Wojciech Marek Kozak, Radosław Lis [g], Piotr Mokrzycki, Krzysztof Piechniczek [g]. Premiera: 10.06.2022 na Dużej Scenie. Bilety już wkrótce w sprzedaży. Zanim jednak premiera musicalu, Teatr zaprasza na szereg tytułów mających premiery w tym lub ubiegłym sezonie. Sprawdźcie, czy któregoś nie ominęliście!

27.04.2022 17:08
Teatralna majówka w Teatrze Lalek w Wałbrzychu
Teatralna majówka w Teatrze Lalek w Wałbrzychu

Podczas tegorocznej Majówki Teatralnej przy Brzechwy zostaną zaprezentowane spektakle zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży/ widzów dorosłych.

26.04.2022 10:39
W Starej Kopalni otwarto Sezon Turystyczny na Dolnym Śląsku
W Starej Kopalni otwarto Sezon Turystyczny na Dolnym Śląsku

W piątek 22 kwietnia na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu uroczyście i symbolicznie został otwarty kolejny sezon turystyczny na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy i turyści odwiedzający w tym dniu to wyjątkowe miejsce aż na 70 stoiskach mogli zapoznać się z najnowszą ofertą wielu ciekawych atrakcji.

22.04.2022 15:39
Aktywizacja zawodowa uchodźców z Ukrainy
Aktywizacja zawodowa uchodźców z Ukrainy

We wtorek 19 kwietnia w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej strefy Ekonomicznej INVEST-PARK odbyła się konferencja prasowa dotycząca aktywizacji zawodowej uchodźców z Ukrainy. W spotkaniu udział wzięli Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Piotr Wojtyczka – Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

19.04.2022 21:50
Festiwal Kwiatów i Sztuki  wraca do Zamku Książ
Festiwal Kwiatów i Sztuki wraca do Zamku Książ

Zakochaj się w książańskiej wiośnie i dołącz do magicznego „Świata baśni i bajek” wykreowanego z kwiatów i roślin. Festiwal Kwiatów i Sztuki powraca po dwuletniej przerwie do Zamku Książ! W dniach 30.04-03.05 czekają na Was m.in.: zachwycające aranżacje florystyczne, mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi, wykłady, warsztaty oraz wystawcy roślin i produktów regionalnych.

12.04.2022 15:49
#Praca dla wyjątkowych
#Praca dla wyjątkowych

#PdW to nazwa projektu dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, które chcą nauczyć się czegoś nowego i spróbować swoich sił w pracy i zarobić trochę pieniędzy. Środki na realizację projektu Fundacja Wałbrzych 2000 i Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej otrzymały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 i Europejskiego Funduszu Społecznego.

06.04.2022 12:32
„PO DRUGIEJ STRONIE FOLKU” NIECODZIENNY KONCERT ZPiT „WAŁBRZYCH”
„PO DRUGIEJ STRONIE FOLKU” NIECODZIENNY KONCERT ZPiT „WAŁBRZYCH”

Wpadnij na herbatkę do Kapelusznika i odkryj nowe oblicze folku! – zachęca Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Artyści zapraszają do świata pełnego niespodzianek, magii, zaskakujących połączeń i historii. Koncert zaplanowano 2 kwietnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. Bilety w kasach WOK i na stronie bilety.wok.walbrzych.pl.

15.03.2022 12:31
ZOSTAŃ RATOWNIKIEM GRUPY SUDECKIEJ GOPR
ZOSTAŃ RATOWNIKIEM GRUPY SUDECKIEJ GOPR

Jeśli kochasz góry, umiesz jeździć na nartach, chcesz pożytecznie spędzić czas pomagając innym, a dodatkowo mieszkasz w pobliżu rejonu działania naszej grupy to zapraszamy Cię do ochotniczej służby ratowniczej w strukturach Grupy Sudeckiej GOPR.

08.02.2022 10:20
LEKCJA KLEKSOGRAFII W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU
LEKCJA KLEKSOGRAFII W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

W niedzielę - 13 lutego o 12:30 – zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na „Akademię Pana Kleksa” wg Jana Brzechwy w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Przedstawienie dedykowane jest widzom w wieku 7+.

08.02.2022 09:09
PRZEWODNIK DLA LEWICY O PRAWICY
PRZEWODNIK DLA LEWICY O PRAWICY

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza na spektakl PRZEWODNIK DLA LEWICY O PRAWICY – teatralny eksperyment kwestionujący polityczny monopol na słuszność. Polacy są podzieleni bardziej niż kiedykolwiek. Badania socjologiczne ukazują niepokojący poziom polaryzacji. Nie tylko podejmujemy różne wybory polityczne, ale też opisujemy świat odmiennymi językami i czerpiemy informacje z całkiem innych źródeł. Zamknięci w bańkach tworzonych przez media społecznościowe, coraz wyraźniej dzielimy się na dwa wrogie plemiona.

08.02.2022 09:02
Komentarze
Autor komentarza: Aneta PałkowskaTreść komentarza: Milgamma w zastrzykach seriami co 2 mc. Zdiagnozowaną miałam neuroboleriozę, bolerioze z Lyme, trzęsły mi się ręce, miałam zaniki pamięci, jąkałam się. Odejmowało mi kończyny, leczyłam sie nano badziewiem, ziołami, protokołami, wydałam fortune, ap pomogły mi dopiero te zastrzyki od neurologa. Dochodzenie do siebie zajęło mi rokData dodania komentarza: 24.05.2022, 18:19Źródło komentarza: Kamil potrzebuje pomocy. 27-latek choruje na neuroboreliozęAutor komentarza: VendettaTreść komentarza: A ty skąd jesteś? Jeśli z Polski to żenujące, że tak składasz zdania. Do podstawówki z powrotem marsz!Data dodania komentarza: 22.05.2022, 07:22Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: Wacław KondrakiewiczTreść komentarza: Na naszym Pomniku Nekropolii Kresowych w Świebodzinie także upamiętniono Bitwę pod Monte Casino już w 2005 r ❤ : https://www.facebook.com/%C5%9Awiebodzi%C5%84ski-Zwi%C4%85zek-Kresowian-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-100238836765455/?ref=pages_you_manageData dodania komentarza: 21.05.2022, 21:54Źródło komentarza: W Kłodzku odsłonięto pomnik Emila Czecha, trębacza spod Monte CassinoAutor komentarza: ZnawcaTreść komentarza: Zaczyna się piani Ukraińcy to plaga myślom że dom w ukrainieData dodania komentarza: 21.05.2022, 18:31Źródło komentarza: Zderzenie czołowe pod wpływemAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 18.05.2022, 16:31Źródło komentarza: POTRĄCENIE 11-LATKA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)Autor komentarza: hmmmTreść komentarza: Zero komentarzy pod tak drażliwym tematem...hmmm...ciekawe, ciekawe...Data dodania komentarza: 15.05.2022, 18:15Źródło komentarza: Plaża na bielawskim Campingu "Sudety" w sezonie letnim będzie płatna
Reklama