Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sobótka

POŻAR LASU NA RADUNII (AKTUALIZACJA WIDEO)
POŻAR LASU NA RADUNII (AKTUALIZACJA WIDEO)

11 maja około godziny 19:30 doszło do pożaru lasu na przełęczy Tąpadła w Masywie Ślęży. Na granicę powiatu wrocławskiego, dzierżoniowskiego i świdnickiego zostało zadysponowanych 13 zastępów straży. Druhowie OSP z Księginice Małych jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru, gdzie przy pomocy dwóch prądów wody zapobiegli dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Strażacy OSP z Łagiewnik i Sobótki po rozwinięci linii gaśniczej zapewnili dostawy wody. Na miejscu pracowały również 2 zastępy JRG z Dzierżoniowa, 1 JRG ze Świdnicy, 1 JRG z Wrocławia oraz OSP z Olesznej, Tuszyna, Gogołowa, Marcinowic, Zebrzydowa i Sobótki Zachodniej. Leśnicy ocenili że spaleniu uległo około 0,5 h 9 letniego młodnika.

12.05.2021 00:15
TRAGICZNY WYPADEK PODCZAS WYŚCIGU (AKTUALIZACJA WIDEO)
TRAGICZNY WYPADEK PODCZAS WYŚCIGU (AKTUALIZACJA WIDEO)

2 maja po godzinie 10:00, na trasie wyścigu kolarskiego „Ślężański Mnich”, pomiędzy miejscowościami Oleszna i Sulistrowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Z wstępnych ustaleń wynika, iż 49-letni kolarz na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad rowerem, zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Niestety, poniósł śmierć na miejscu. Czynności procesowe na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie, który zdecydował o zabezpieczeniu zwłok do sekcji. Śledztwo prowadzić będzie miejscowa prokuratura. Poinformował kom. Marcin Ząbek, oficer prasowy z Komendy PP w Dzierżoniowie.

02.05.2021 14:42
STRAŻACY UMACNIAJĄ WAŁ NA RZECE (AKTUALIZACJA WIDEO)
STRAŻACY UMACNIAJĄ WAŁ NA RZECE (AKTUALIZACJA WIDEO)

27 lutego od około godz. 10:00, cztery zastępy straży pracowały przy umacnianiu wału rzeki Czarnej Wody w pobliżu mostu na drodze między Sobótką, a Rogowem Sobóckim. Strażacy zabezpieczali wał, który został uszkodzony podczas wezbrania wody w październiku 2020 r. Prace przebiegały pod nadzorem inspektora Wód Polskich i polegały na ułożeniu folii i przyłożeniu jej workami z piaskiem. Na miejscu pracowały zastępy OSP z Rogowa Sobóckiego, Sobótki i Sobótki Zachodniej oraz zastęp PSP z Wrocławia. Ruch na drodze do Sobótki odbywał się naprzemiennie, którym kierowali strażacy.

27.02.2021 17:37    2
"PIERWSZA MIŁOŚĆ" REALIZOWANO NOWE ODCINKI (AKTUALIZACJA WIDEO)
"PIERWSZA MIŁOŚĆ" REALIZOWANO NOWE ODCINKI (AKTUALIZACJA WIDEO)

22 lutego w godzinach południowych na ulicy Mickiewicza w Sobótce kręcono nowe sceny do filmu "Pierwsza Miłość". Ekipa filmowa rozłożyła się przy Miś Hotel & SPA, który na potrzeby filmu przemianowano na "SILVER MOON HOSTEL"

24.02.2021 17:51
ZDERZENIE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

20 lutego około godziny 8:00 rano doszło do zderzenia samochodów osobowych na 91 km DK-8, przy wjeździe na wiadukt w Jordanowie Śl. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło, gdy kierujący samochodem marki Suzuki, wyjeżdżając z podporządkowanej zajechał drogę kierującemu samochodem marki Fiat. Na miejscu pracował patrol wrocławskiej drogówki, zastęp PSP i OSP z Jordanowa Śląskiego, który kierował ruchem. Utrudnienia trwały około 1 godzinę.

20.02.2021 11:19    2
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

18 lutego przed godziną 7:00 doszło do zderzenia czołowego samochodów osobowych na 95 km DK-8, pomiędzy miejscowościami Jordanów Śl. a Wilczkowicami. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej, którą otrzymała na miejscu od zespołu pogotowia ratunkowego. Przy zdarzeniu pracował zastęp PSP z Wrocławia oraz zastępy OSP z Księginic Małych i Jordanowa Śl. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierujący samochodem marki Alfa Romeo wyprzedzał i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Citroen. Pracująca na miejscu wrocławska drogówka zdarzenie zakwalifikowała jako kolizję. Ruch przez około 90 minut odbywał się naprzemiennie, którym kierowali druhowie OSP z Jordanowa Śl.

18.02.2021 09:51
ZIMOWE TRUDNOŚCI NA DRODZE DO SOBÓTKI (WIDEO)
ZIMOWE TRUDNOŚCI NA DRODZE DO SOBÓTKI (WIDEO)

W nocy z 13 na 14 lutego panowały bardzo trudne warunki do przejazdu drogą z Jordanowa do Sobótki. Auta osobowe stawały w zaspach. Zwłaszcza na odcinku z Jordanowa do Świątnik a najbardziej od skrzyżowania na Glinice do zjazdu na Nasławice. Tutaj na filmie od 1,30 min. problemy z przejazdem. Z zasady kierowcy pomagając sobie wzajemnie dawali radę. W wyciąganiu aut ze śniegu pomagali strażacy z okolicznych OSP. Na tej drodze jeszcze przed czwartą w nocy strażacy OSP z Księginic Małych i Jordanowa Śl. zostali zadysponowali na tą drogę do pomocy. Wcześniej OSP wyciągali z zasp na drodze z Rogowa do Nasławic, jak i na ósemce na odcinku od Jordanowa do Pustkowa.

14.02.2021 21:08
POŻAR DOMU (AKTUALIZACJA WIDEO)
POŻAR DOMU (AKTUALIZACJA WIDEO)

11 lutego około 23:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP we Wrocławiu otrzymał zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym, przy ul. Jagielońskiej w Sulistrowicach. Na miejsce zostało zadysponowanych pięć zastępów. Pierwsze na miejsce dotarły zastępy OSP z Księginic Małych i Sobótki, które po rozwinięciu dwóch linii gaśniczych ugasiły ogień w zarodku. Najprawdopodobniej doszło do pożaru konstrukcji stropu od palącego się kominka. Po ugaszeniu ognia i przewietrzeniu domu, strażacy przy pomocy piły mechanicznej usunęli nadpalone drewniane elementy oraz fragmenty ocieplenia. Na miejscu pracowały jeszcze zastępy; OSP z Rogowa Sobóckiego, trzy PSP z Kątów Wrocławskich w tym wóz operacyjny. Miejsce zabezpieczał i ruchem kierował patrol policji z Sobótki.

12.02.2021 10:21
AUDI WJECHAŁO W CIĘŻARÓWKĘ NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
AUDI WJECHAŁO W CIĘŻARÓWKĘ NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

10 lutego około godziny 13:30 doszło do zdarzenia drogowego na 90 km DK-8, pomiędzy Jordanowem Śl. a Łagiewnikami w pobliżu skrzyżowania na Janówek. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierujący samochodem marki Audi zamierzał wyprzedzić samochód ciężarowy marki DAF. Jednak z naprzeciwka jechał samochód osobowy co zmusiło kierowcę Audi do nagłego hamowania i wjechał w naczepę ciężarówki. Pasażerka z osobowego wymagała pomocy medycznej, której udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Na miejscu pracowała wrocławska drogówka sporządzając stosowną dokumentację.

10.02.2021 21:18    2    1
9 ZASTĘPÓW DO POŻARU DOMU
9 ZASTĘPÓW DO POŻARU DOMU

Pali się dach domu w Sulistrowicach. Takie zgłoszenie otrzymał dyżurny stanowiska kierowania PSP we Wrocławiu, 9 lutego przed godziną 20:00. Na miejsce zostało zadysponowanych 9 zastępów. Po przybyciu pierwszych zastępów OSP z Księginic Małych okazało że był to pożar sadzy w kominie, z którym poradził sobie gospodarz domu poprzez wygaszenie pieca. Na miejscu pracował zespół pogotowia ratunkowego, który u nikogo nie stwierdził podtrucia. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP z Dzierżoniowa, dwa OSP z Księginic Małych i dwa OSP z Sobótki oraz jeden PSP z Kątów Wrocławskich i OSP z Sobótki Zachodniej.

10.02.2021 20:47    1
ZDERZENIE Z CIĘŻARÓWKĄ NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE Z CIĘŻARÓWKĄ NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

8 lutego około godziny 14:00 doszło do zdarzenia drogowego na DK 8. Kierujący samochodem marki Volkswagen, wyjeżdżając z Jordanowa Śląskiego w kierunku Kłodzka nie był w stanie się zatrzymać i wjechał w bok prawidłowo poruszającej się litewskiej ciężarówki marki Volvo. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowała policja, kwalifikując zdarzenie jako kolizję. Utrudnienia w ruchu trwały około 30 minut.

08.02.2021 23:20    2
DACHOWANIE KOŁO KOBIERZYC (AKTUALIZACJA WIDEO)
DACHOWANIE KOŁO KOBIERZYC (AKTUALIZACJA WIDEO)

31 grudnia około godziny 9:30 doszło do zdarzenia drogowego na drodze z Kobierzyc do Kuklic. Kierująca samochodem marki Volkswagen na oszronionym łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i dachowała na polu. Szczęśliwie podróżujące w pojeździe trzy osoby nie odniosły obrażeń. Na miejscu pracował patrol wrocławskiej drogówki, zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP z Kobierzyc. Na czas działania służb przez około 30 minut występowały niewielkie utrudnienia w ruchu.

31.12.2020 16:32    1
Reklama