Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

26 kwietnia w Sobótce odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza oraz rady miejskiej

Na stronie PKW delegatury we Wrocławiu zostało opublikowane postanowienie Komisarza Wyborczego we Wrocławiu o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miejskiej w Sobótce.
26 kwietnia w Sobótce odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza oraz rady miejskiej

Referendum odbędzie się 26.04.2026, gdy mieszkańcy Sobótki zadecydują o przyszłości swojej Gminy. Pod inicjatywą podpisało się blisko 2200 osób. To ponad dwukrotność wymaganego ustawowo progu (1029 podpisów), co stanowi potężny, demokratyczny mandat do przeprowadzenia głosowania nad odwołaniem władz przed upływem kadencji.

Dlaczego mieszkańcy domagają się zmian?
Nasza inicjatywa ma charakter obywatelski i ponadpolityczny. Decyzja o zbiórce podpisów wynika z głębokiego zaniepokojenia sposobem zarządzania gminą, a w szczególności:

  • Nietrafionymi inwestycjami i brakiem konsultacji społecznych: Decyzje o ogromnym znaczeniu, jak zakup Hotelu Miś, zapadały bez realnego udziału społeczeństwa.

  • Kryzysem zadłużenia: Niepokoi nas skala i tempo zaciągania zobowiązań, które będą obciążać kolejne pokolenia mieszkańców.

  • Brakiem transparentności: Sprzeciwiamy się „zakulisowym” decyzjom i odrzucaniu konsultacji społecznych w kluczowych sprawach.

  • Poczuciem ignorowania: Uważamy, że głos mieszkańców jest najważniejszy, a obecny dialog na linii urząd-obywatel po prostu nie istnieje.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Grzesiu02Treść komentarza: Dzieje się we Wrocławiu 💪Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:50Źródło komentarza: Wrocław: Festiwal Muzyki i Sztuki na NadodrzuAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Wow! Super inicjatywa, na pewno będę! :)Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:49Źródło komentarza: Wrocław: Festiwal Muzyki i Sztuki na NadodrzuAutor komentarza: RobbieTreść komentarza: Oczywiście, że będę. Ostatnio było znakomicie!Data dodania komentarza: 2.03.2026, 21:00Źródło komentarza: Kasprzycki - koncert, Szeremietiew - wykład, Śmigły - wystawaAutor komentarza: Murem za nauczycielką - nie dajęTreść komentarza: To na pewno pomoże. Jak ktoś będzie chciał drugiego zaatakować to to zrobi.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 20:22Źródło komentarza: Dzierżoniów zatańczył przeciwko przemocy – One Billion Rising 2026Autor komentarza: Anty-patologiiTreść komentarza: Niech mieszkańcy schowają na stałe do domów swoje "psy" albo wychowają je by w ogóle nie szczekały. Psy, które wyskakują na prawidłowo idących pieszych. Dotyczy to Sowiej oraz Nowobielawskiej.Data dodania komentarza: 22.02.2026, 23:08Źródło komentarza: Ponad 420.000 zł dotacji dla Gminy Bielawa na opracowanie projektu technicznego budowy III etapu obwodnicy miejskiejAutor komentarza: Anty-patologiiTreść komentarza: Może też skoczę sobie. Bo na pomoc nie ma co liczyć. Kiedyś taki glupek dostałby pasem w tyłek i by się skończyły wymysły.Data dodania komentarza: 22.02.2026, 23:04Źródło komentarza: Sekundy decydowały o życiu. Odwaga policjantki uratowała 15-latka
Reklama