Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Sobótka

Na Ślężę dla Kazika
Ponad 700 osób weszło na Ślężę, dla Kazika
Na Ślężę dla Kazika
9 sierpnia po godzinie 9:00 z przełęczy Tąpadła ponad 700 strażaków w pełnym umundurowaniu ruszyło w ramach akcji "Na Ślężę dla Kazika" Szli druhowie i druhny z Ochotniczych Straży Pożarnych, towarzyszyła im młodzież i dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i rodziny, a nawet zwierzaki. Ponad 700 osób weszło na Ślężę, by wesprzeć dwuletniego Kazika, synka strażaka z Bystrej na Śląsku. To kolejna charytatywna akcja w rakach „Strażackich wyzwań”. Ci, którzy na co dzień niosą pomoc podczas pożarów, wypadków i kataklizmów, z sercem angażują się w pomoc potrzebującym. Zjechali z całego kraju, by wesprzeć zbiórkę na bardzo drogi lek dla dwuletniego Kazika Sromka, synka strażaka. Dla wielu było to pierwsze wejście na Ślężę. Po zejściu z góry na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez koło gospodyń z Pustkowa Wilczkowskiego. 10.08.2025 15:33
Na Ślężę dla Kazika
Na Ślężę dla Kazika
Dnia 9 sierpnia 2025 roku o godzinie 9:00 z przełęczy tąpadła wyruszy setka strażaków by nagłośnić akcję zbiórki na leczenie Kazia Sromek syna strażaka z OSP Bystra. Jest to już druga akcja strażaków dla kazika w góry, pierwsza akcja odbyła się 24 maja gdzie ponad 800-set strażaków z rodzinami  zdobyło wspólnie śnieżnik żeby wesprzeć oraz nagłośnić akcję dla Kazia. 24.07.2025 09:59
Zderzenie Audi z Fiatem na "Ósemce"
Zderzenie Audi z Fiatem na "Ósemce"
21 lipca około godziny 19:40 doszło do zdarzenia drogowego na 103 kilometrze Drogi Krajowe nr 8. Pomiędzy Kobierzycami a Cieszycami, przy skrzyżowaniu na Oławę zderzył się samochód osobowy marki Audi z Fiatem. W pojazdach podróżowały dwie osoby dorosłe oraz dwójka dzieci. Uczestnicy zdarzenia z lekkimi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala we Wrocławiu. Na miejscu pracowało pięć zastępów Straży: PSP Kąty Wrocławskie, OSP Pustków Żurawski, OSP Pustków Wilczkowski, OSP Kobierzyce, OSP Gniechowice, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. Droga była nieprzejezdna około 40 minut. 21.07.2025 23:01
Zderzenie czołowe na "Ósemce"
Zderzenie czołowe na "Ósemce"
16 lipca około godziny 15:30 doszło do zderzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów na 94 kilometrze DK-8. Przed wjazdem do Jordanowa Śląskiego od Wrocławia, zderzyły się samochody marki: Kia, Volkswagen oraz Peugeot ciągnąc przyczepę kempingową. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej i pojechała do szpitala we Wrocławiu. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży: PSP Wrocław, PSP Strzelin, OSP Jordanów Śląski, OSP Pustków Wilczkowski, dwa radiowozy Wrocławskiej drogówki. Droga była zablokowana przez niecałe dwie godziny. 16.07.2025 19:28
Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do wypadku na "Ósemce"
Zderzenie trzech osobówek koło Mlecznej
Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do wypadku na "Ósemce"
9 lipca przed godziną 8:00 doszło do zdarzenia drogowego na 90 km drogi krajowej nr 8. Między Jordanowem Śląskim a Mleczną zderzyły się trzy pojazdy osobowe. Pasażerka jednego z pojazdu wymagała pomocy medycznej, której udzielił śmigłowiec LPR. Na miejscu pracowały zastępy PSP z Dzierżoniowa, Kątów Wrocławskich, OSP Łagiewniki, OSP Jordanów Śl. OSP Pustków Wilczkowski, zespół pogotowia ratunkowego, oraz dwa patrole policji. Przez około 90 minut droga była zamknięta, następnie został puszczony ruch naprzemienny którym kierowali druhowie z OSP Jordanów Śl. Według wstępnych ustaleń do najprawdopodobniej do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania, gdy kierujący Volkswagenem zahaczył Suzuki, które następnie bokiem uderzyło w inne Suzuki. 09.07.2025 12:42
Subaru uderzyło w drzewo na "ósemce" i spłonęło
Subaru uderzyło w drzewo na "ósemce" i spłonęło
29 kwietnia około godziny 17;30 doszło do wypadku na 89 kilometrze Drogi Krajowej nr 8. Pomiędzy miejscowościami Pustków Wilczkowski a Jaszowicami kierujący samochodem marki Subaru, najprawdopodobniej zasłabł, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Auto stanęło w ogniu. Około 50-letni kierowca opuścił pojazd przed przybyciem służb. Pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Pustków Wilczkowski i OSP Jordanów Śląskiego. Zespół pogotowia ratunkowego przewiózł kierowcę do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się naprzemiennie, którym kierowali strażacy. Wrocławska drogówka sporządziła dokumentację z wypadku.. 29.04.2025 23:19
Laboratorium Lidera / Skorzystaj z 3 dni bezpłatnych szkoleń oraz dotacji do 10.000 PLN
Laboratorium Lidera / Skorzystaj z 3 dni bezpłatnych szkoleń oraz dotacji do 10.000 PLN
Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zachęcić młodzież do zaangażowania się w kulturę oraz jak zmierzyć zapotrzebowanie na działania kulturalno-społeczne wśród młodych mieszkańców Twojej gminy? A może pracujesz już z młodzieżą, ale brakuje Ci środków finansowych na realizację skierowanych do jej inicjatyw? Dołącz do ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultury na Dolnym Śląsku, weź udział w bezpłatnym Laboratorium Lidera i zdobądź do 10 tys. złotych na dowolny pomysł, który przyczyni się do rozwoju uczestnictwa młodzieży w kulturze. 31.03.2025 23:46
XI Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie Ślężańskim
XI Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie Ślężańskim
29 marca 2025r. w Sobótce odbył się 17 Półmaraton Ślężański. Wzięli w nim też udział dolnośląscy policjanci i policjantki w ramach XI Mistrzostw Polski Policji. Wśród kobiet mundurowych najlepszy czas i I miejsce w klasyfikacji OPEN zajęła Anna Ficner - Zborowska. Najlepszy czas wśród dolnośląskich funkcjonariuszy miał Łukasz Sarnicki. Na 2 i 3 miejscu uplasowali się Rafał Cierczek i Krzysztof Lewandowski. Bieg jest doskonałą okazją do promocji aktywności fizycznej wśród policjantów, którzy zawsze wykazują się niesamowitą determinację i zaangażowaniem. 31.03.2025 19:56
Kierowca dźwigu pod wpływem, uderzył w drzewo
Kierowca dźwigu pod wpływem, uderzył w drzewo
31 stycznia przed godziną 8:00 na Drodze Krajowej 35 doszło do zdarzenia drogowego. Przy wyjeździe z Gniechowic w kierunku Świdnicy, kierowca dźwigu na mokrej drodze stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i wjechał do rowu. Według wstępnych ustaleń policji, 46-latek, był pod wpływem alkoholu. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. 31.01.2025 18:54    1
Pożar hali z peletem w Jordanowie Śląskim
Pożar hali z peletem w Jordanowie Śląskim
13 listopada kilkanaście minut po północy służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze hali fabrycznej w Jordanowie Śląskim. Na miejsce zostały zadysponowane kilkanaście zastępów straży z powiatów: wrocławskiego, strzelińskiego i dzierżoniowskiego. Na miejscu pracowała policja i zastęp pogotowia ratunkowego. 13.11.2024 02:53
Śmiertelny wypadek na "ósemce". Zginął policjant CBŚP, wracając z nocnych działań na terenie popowodziowym!
Śmiertelny wypadek na "ósemce". Zginął policjant CBŚP, wracając z nocnych działań na terenie popowodziowym!
30 września po godzinie 7:00 na 96 km DK-8 doszło do wypadku. Na skrzyżowaniu do Wilczkowic zderzyły się trzy pojazdy: SUV marki Toyota, samochód ciężarowy i Land Rover. Jedna osoba poniosła śmierć a drugą Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala we Wrocławiu. 30.09.2024 10:44
Zderzenie czołowe z ciężarówką
Zderzenie czołowe z ciężarówką
9 września około godziny 17:00 doszło do wypadku na drodze z Sobótki do Rogowa Sobóckiego. Według wstępnych ustaleń kierująca samochodem marki Audi na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas drogi i zderzyła się czołowo z załadowaną ciężarówką marki Man. Kierującą osobówką i przewożone dziecko strażacy uwalniali przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Na miejscu pracował zespół pogotowia ratunkowego, zastępy PSP z Wrocławia, dwa zastępy OSP z Sobótki Zachodniej oraz OSP z Sobótki i OSP z Rogowa Sobóckiego. Poszkodowane osoby z Audi z ostały przetransportowane do szpitala. Na czas pracy techników policyjnych droga była zablokowana przez około dwie godziny. 11.09.2024 08:07
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama