Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sobótka

BUSEM WJECHAŁ W PRZYSTANEK (AKTUALIZACJA WIDEO)
BUSEM WJECHAŁ W PRZYSTANEK (AKTUALIZACJA WIDEO)

26 października po godzinie 23:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem busa marki Renault na DK-8 który wjechał w przystanek autobusowy, przy miejscowości Mleczna. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy: PSP Dzierżoniów oraz z powiatu wrocławskiego zastęp OSP Księginice Małe i OSP Jordanów Śląski oraz policja i pogotowie ratunkowe. Najprawdopodobniej w busie podróżowały trzy osoby, gdzie dwie zostały zabrane do szpitala a kierowca oddalił się z miejsca wypadku. Więcej po otrzymaniu oficjalnego komunikatu wrocławskiej policji.

29.10.2021 14:07
TRAGICZNY WYPADEK NA ÓSEMCE KOŁO TRZEBNIKA (AKTUALIZACJA WIDEO)
TRAGICZNY WYPADEK NA ÓSEMCE KOŁO TRZEBNIKA (AKTUALIZACJA WIDEO)

Około 7:30 28 października, na drodze krajowej nr 8 nieopodal miejscowości Trzebnik, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, 34 letni kierujący samochodem marki Skoda, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący  z naprzeciwka samochód ciężarowy marki mercedes, kierowany przez 58 letniego mężczyznę. Niestety kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć w trakcie transportu do szpitala. Mężczyzna jadący samochodem ciężarowym nie odniósł poważnych obrażeń i był trzeźwy. Na miejscu prowadzone były czynności procesowe. Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie będzie prowadziła śledztwo, mające na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku.

28.10.2021 11:33
ZDERZENIE NA ÓSEMCE W JORDANOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE NA ÓSEMCE W JORDANOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)

12 października około godziny 16:30 doszło do zdarzenia drogowego 91 km DK-8 na wysokości Jordanowa Śl. przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Łagiewnik. Najprawdopodobniej w kierującego samochodem marki Citroen zamierzającego wykonać lewo skręt, wjechał kierujący samochodem dostawczym marki Ford. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowały zastępy OSP z Jordanowa Śląskiego i Pustkowa Wilczkowskiego.

12.10.2021 22:18
ZNALEZIONO CIAŁA TRZECH NURKÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZNALEZIONO CIAŁA TRZECH NURKÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)

3 października sześcioosobowa grupa nurkowała w zalanym szybie nieczynnej kopalni magnezytu "Maria Concordia" w Sobótce. Doświadczeni nurkowie, którzy brali udział w ćwiczeniach ekstremalnego nurkowania. Po określonym czasie wypłynęła czwórka z nich. Następnie jeden z nurków wrócił z powrotem do wody, by przetransportować butlę z tlenem dla osób, które tam zostały. Niestety, on także nie wypłynął. W godzinach nocnych akcję przerwano. 4 października o godzinie 7:00 wznowiono akcję ratunkowo poszukiwawczą i znaleziono ciała dwóch nurków, 15 metrów poniżej lustra wody w bocznej odnodze zalanego chodnika. Ciała na razie nie będą wyciągane, poinformował st. kpt. Tomasz Szwajnos oficer prasowy Komendanta Miejskiej PSP we Wrocławiu. W godzinach popołudniowych znaleziono ciało trzeciego nurka.

04.10.2021 15:36
UWAGA! BURZE Z GRADEM
UWAGA! BURZE Z GRADEM

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na dzień 10.08.2021 r.

10.08.2021 15:51
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

5 sierpnia około godziny 7:40 na 96 kilometrze DK-8 "ósemki" miedzy Jordanowem a Pustkowem Wilczkowskim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przed skrzyżowaniem na Wilczkowice, kierujący samochodem marki Skoda poruszający się w kierunku Wrocławia z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni i przerysował bok samochodu marki Ford a następnie zderzył się czołowo z samochodem marki Audi. Kierująca Audi doznała urazu nogi i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało młodą kobietę do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu. Kierowca Skody również został przewieziony do szpitala na dokładne badania. Na miejscu pracowały trzy zastępy Straży Pożarnej (OSP Jordanów Śląski, OSP Pustków Wilczkowski, PSP Kąty Wrocławskie) oraz policja, która sporządzała dokumentację z wypadku. Droga była całkowicie zablokowana przez ponad dwie godziny.

05.08.2021 15:54
ANGLIA WYGRYWA W FINALE EURO 2020
ANGLIA WYGRYWA W FINALE EURO 2020

8 czerwca w Ślężańskim Ośrodku Kultury odbył się konsolowy turniej FIFA 2021. W finale na wielkim ekranie spotkała się drużyna Anglii i Portugalii. Wygrała Anglia 4:0 którą prowadził Kamil Tatrocki. A jak będzie w rzeczywistości to musimy jeszcze poczekać.

11.07.2021 01:01    1
MAREK I MICHAŁ ANDRZEJEWSCY - KONCERT (WIDEO)
MAREK I MICHAŁ ANDRZEJEWSCY - KONCERT (WIDEO)

2 lipca na scenie przy schronisku "Pod Wieżycą" w Sobótce, odbył się koncert zespołu Marek i Michał Andrzejewscy w ramach cyklu "POETYCKIE PIĄTKI POD WIEŻYCĄ"

04.07.2021 16:55
ZLOT WOLNYCH LUDZI - HARMONIA KOSMOSU
ZLOT WOLNYCH LUDZI - HARMONIA KOSMOSU

W dniach 25-26 na terenie masywu Ślęży nad zalewem w Sulistrowicach odbył się XVIII Zlot Wolnych Ludzi "Harmonia Kosmosu" Przez piątek oraz sobotę na dwóch scenach odbywały się prelekcje oraz wykłady na tematy związane ze zdrowiem, polityką i promowaniem wiedzy alternatywnej. Odbywały się również koncerty a zlot zakończył pokaz laserowy.

27.06.2021 09:37    2
ŚLĘŻAŃSKI - REGIONALNY ZNACZY NAJLEPSZY
ŚLĘŻAŃSKI - REGIONALNY ZNACZY NAJLEPSZY

Magiczna Góra Ślęża skupia wokół siebie wiele ciekawych legend i historii oraz ludzi, którzy z pasji do miejsca stworzyli wyjątkowe regionalne produkty. Wszystkie je można znaleźć w Sklepie Ślężańskim w Sobótce, który jest już kultowym miejscem na mapie masywu Ślęży i Dolnego Śląska. Promuje cały region wyjątkowymi produktami i pracą ludzi tu właśnie mieszkających.

15.06.2021 23:03
POCIĄGIEM ZE ŚWIDNICY DO WROCŁAWIA – JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!
POCIĄGIEM ZE ŚWIDNICY DO WROCŁAWIA – JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!

Dobra wiadomość dotycząca linii kolejowej nr 285: kończy się układanie toru między Wrocławiem, a Sobótką. Od Sobótki Zachodniej do Świdnicy po nowych torach już jeżdżą pociągi towarowe.

09.06.2021 07:00
Z WAŁBRZYCHA DO WROCŁAWIA W 30 MIN. ZE ŚWIDNICY JESZCZE SZYBCIEJ
Z WAŁBRZYCHA DO WROCŁAWIA W 30 MIN. ZE ŚWIDNICY JESZCZE SZYBCIEJ

GDDKiA wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie dokumentacji dla budowy lub rozbudowy autostrady A4 na odcinku Legnica Południe - Wrocław Wschód i budowy drogi ekspresowej S5 Sobótka - Bolków. Złożyło ją konsorcjum firm Multiconsult Polska (lider) i IVIA (partner).

08.06.2021 07:40    1
Reklama