Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sobótka

DACHOWANIE KOŁO KOBIERZYC (AKTUALIZACJA WIDEO)
DACHOWANIE KOŁO KOBIERZYC (AKTUALIZACJA WIDEO)

31 grudnia około godziny 9:30 doszło do zdarzenia drogowego na drodze z Kobierzyc do Kuklic. Kierująca samochodem marki Volkswagen na oszronionym łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i dachowała na polu. Szczęśliwie podróżujące w pojeździe trzy osoby nie odniosły obrażeń. Na miejscu pracował patrol wrocławskiej drogówki, zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP z Kobierzyc. Na czas działania służb przez około 30 minut występowały niewielkie utrudnienia w ruchu.

31.12.2020 16:32    1
INTERWENCJA STRAŻAKÓW W BĘDKOWICACH
INTERWENCJA STRAŻAKÓW W BĘDKOWICACH

27 grudnia około godziny 14:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o powalonym drzewie na lokalnej ulicy w Będkowicach, które uszkodziło linię energetyczną. Przewody spadły na lokalną drogę o dużym natężeniu ruchu, prowadzącą z Będkowic do Sobótki. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy OSP z Sobótki i Księginic Małych. Strażacy przy pomocy piły mechanicznej usunęli drzewo z bocznej drogi. Uszkodzona linia spowodowała brak napięcia w połowie miejscowości dlatego na miejscu pracowało również pogotowie energetyczne. Przez około 30 minut, ruch odbywał się naprzemiennie, którym kierowali strażacy.

28.12.2020 03:09
ZDERZENIE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

21 grudnia przed godziną 18:00 doszło do zdarzenia drogowego na 91 km DK-8. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierujący samochodem marki Volkswagen zamierzał zjechać na Janówek. Jadący za nim kierujący lawetą marki Renault nie wyhamował i uderzył w samochód osobowy, spychając go do rowu. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Przez około 20 minut występowały niewielkie utrudnienia w ruchu na "ósemce".

21.12.2020 23:16
ZDERZENIE AUDI ZE SKODĄ NA ÓSEMCE (WIDEO)
ZDERZENIE AUDI ZE SKODĄ NA ÓSEMCE (WIDEO)

24 listopada przed godziną 18:00 doszło do zdarzenia drogowego na DK-8 między Jordanowem Śl. a Pustkowem Wilczkowskim na wysokości stacji paliw. Najprawdopodobniej do zderzenia doszło gdy w kierującego samochodem marki Skoda, który wcześniej wyjechał ze stacji paliw, wjechał kierujący samochodem marki Audi. W pojazdach podróżowało pięć osób. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Pracujący na miejscu policjanci zdarzenie zakwalifikowali jako kolizję. W akcji udział brały trzy zastępy straży w tym OSP Jordanów Śląski i Pustków Wilczkowski. Strażacy puścili ruch w kierunku Kłodzka przez stację paliw, a do Wrocławia wolnym pasem. Utrudnienia w ruchu trwały około 90 min.

24.11.2020 23:49
TRAGICZNY WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
TRAGICZNY WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

9 listopada w godzinach porannych doszło do tragicznego wypadku na 99 km drogi krajowej nr 8. Przy wjeździe do miejscowości Jaszowice od strony Kłodzka, zderzyły się dwa pojazdy tj. samochód osobowy i ciężarówka typu cysterna. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 33-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Skoda. Na miejscu pracowały służby pod nadzorem prokuratora. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Policjanci wytyczyli objazdy. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

09.11.2020 23:53    1
STRAŻACY RATUJĄ PRZECIEKAJĄCY WAŁ (AKTUALIZACJA WIDEO)
STRAŻACY RATUJĄ PRZECIEKAJĄCY WAŁ (AKTUALIZACJA WIDEO)

W związku z przekroczeniem stanów alarmowych wód w zbiornikach wodnych na terenie gminy, Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka zarządzeniem z dnia 14 października 2020 r. wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe. Najbardziej niebezpieczna sytuacja była na wałach przeciwpowodziowych na rzece Czarna Woda, przy moście drogowym pomiędzy Sobótką a Rogowem Sobóckim. Strażacy od rana układali worki z piaskiem na wale, gdzie nastąpił przciek, czym zażegnali niebezpieczeństwo przerwania wału. Droga została zamknięta do odwołania. Objazd odbywa się przez Wojnarowice lub Żerzuszyce. Na moejscu pracowały zastępy OSP z Sobótki, Rogowa Sobóckiego, Zachowic oraz trzy PSP w tym wóz operacyjny. Ruch pieszych został również wstrzymany na remontowanym moście kolejowym.

15.10.2020 02:22    1
ŚLĘŻAŃSKI BIKE MARATON (AKTUALIZACJA WIDEO)
ŚLĘŻAŃSKI BIKE MARATON (AKTUALIZACJA WIDEO)

10 października, odbył się Ślężański Bike Maraton. Start nastąpił na stadionie miejskim w Sobótce, gdzie wystartowało blisko 900 kolarzy na czterech trasach. Tam też była meta, miasteczko wyścigu i biuro zawodów. Była to przedostatnia edycja Bike Maratonu 2020. Do mety dojechało 807 zawodników. Wyniki /TUTAJ/

15.10.2020 02:10    1
RAJD - KLASYKI W KORONIE
RAJD - KLASYKI W KORONIE

26 września 2020 r. w Sobótce odbył się przystanek, wydarzenie "Klasyki w Koronie – I Rajd Charytatywny Ratujmy Klasyki" Wyścig zaczynał się i kończył w gminie Kąty Wrocławskie. Trasa liczyła ok. 6️0 km po malowniczej okolicy, przez Kąty Wrocławskie, gminę Kostomłoty, Sobótkę i Mietków. Na trasie na zawodników czekły foto-zadania i inne wyzwania. Przystanek w Sobótce odbył się około godziny 14:30, wcześniej nawet przestał padać deszcz. Finał wydarzenia odbył się przy pałacu w Krobielowicach zwieńczony licytacją Komara, grillem dla uczestników i innymi atrakcjami.

28.09.2020 15:41    1
TRIATHLON DLA JANUSZY I GRAŻYN
TRIATHLON DLA JANUSZY I GRAŻYN

15 sierpnia odbyła się trzecia edycja Triathlonu dla Januszy i Grażyn. Na 22 kilometrowej trasie u podnuża Ślęży koło Sobótki stawiło się 107 zawodników. To wyjątkowe zawody, bo wszyscy ich uczestnicy to Janusze i Grażyny - przynajmniej na czas trwania zmagań. Start nastąpił nad Zalewem Sulistrowickim na plaży gminnej w Sulistrowicach.

18.08.2020 23:20    2
WYPADEK NA "ÓSEMCE" W CIESZYCACH (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK NA "ÓSEMCE" W CIESZYCACH (AKTUALIZACJA WIDEO)

29 lipca około godziny 13:00 doszło do zdarzenia drogowego na 102 km DK-8 na wysokości Cieszyc koło Kobierzyc. Do wypadku doszło gdy kierujący samochodem marki Skoda jadący od Wrocławia zamierzał skręcić do Cieszyc. W tym czasie kierujący samochodem marki Iveco najechał na tył osobowej skody, która po uderzeniu wypadła na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadącą z naprzeciwka toyotę. Kierowcy skody i iveco zostali przewiezieni do szpitala we Wrocławiu. Utrudnienia w ruchu trwały 3h.

30.07.2020 10:19
DWIE OFIARY W POŻARZE KAMIENICY (AKTUALIZACJA WIDEO)
DWIE OFIARY W POŻARZE KAMIENICY (AKTUALIZACJA WIDEO)

27 lipca około 2:00 doszło do pożaru kamienicy, przy ulicy Mickiewicza 1 w Sobótce. Ogień wybuchł w mieszkaniu na czwartym piętrze kamienicy, w której mieszkały 22 rodziny. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży. Strażacy w mieszkaniu do którego doszło do pożaru natrafili na dwie ofiary, około 70 letnią kobietę i prawdopodobnie jej syna. Większość mieszkańców ewakuowała się sama. Około 50 osób znalazło schronienie w urzędzie miasta, gdzie czekały ciepłe napoje. Jak poinformował burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz, osoby które nie będą mogły zamieszkać w swoich mieszkaniach zostaną zakwaterowane w pobliskim hotelu.

27.07.2020 07:44
POŻAR LASU NA RADUNII (WIDEO)
POŻAR LASU NA RADUNII (WIDEO)

22 kwietnia po godzinie 11.30 dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach przełęczy Tąpadła. Na na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP Dzierżoniów i OSP z powiatu dzierżoniowskiego jak i wrocławskiego w tym OSP z Sobótki. Strażacy ugasili dwa ogniska pożaru na południowych stokach góry Raduni na powierzchni około 1ha. W akcji uczestniczyły dwa samoloty gaśnicze (Dromadery) które pobierały wodę na lotnisku w Mirosławicach.

22.04.2020 13:35
Reklama