Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sobótka

TRIATHLON DLA JANUSZY I GRAŻYN (AKTUALIZACJA WIDEO)
TRIATHLON DLA JANUSZY I GRAŻYN (AKTUALIZACJA WIDEO)

17 sierpnia o godzinie 11,00 na terenie  Ośrodka Wypoczynku Świątecznego w Sulistrowicach wystartował drugi w historii PL „triathlon” dla Januszy i Grażyn. Jak informowali organizatorzy jest to forma zabawy i zapoznanie z tą dyscypliną sportu. Bez spiny na nowości sprzętowe ale z duchem sportu i pełnym zaangażowaniem. 

19.08.2019 23:20    3
ŚMIERTELNY WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ŚMIERTELNY WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

W czwartek 18 lipca około godziny 18:00 doszło do wypadku na 94 km drogi krajowej numer 8 w okolicach Jordanowa Śl. Na skutek czołowego zderzenia osobowego Forda i samochodu ciężarowego śmierć poniósł około 25 letni kierowca osobówki. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR. Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Więcej informacji wkrótce.

18.07.2019 21:46
POŻAR GARAŻY W BROWARZE
POŻAR GARAŻY W BROWARZE

30 kwietnia około godziny 23:40 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej dostał zgłoszenie o pożarze garaży na terenie starego browaru w Sobótce Zachodniej. Na miejsce zostało zadysponowane pięć zastępów. Dwa zastępy PSP z Kątów Wrocławskich oraz trzy OSP; Sobótki, Rogowa Sobóckiego i Sobótki Zachodniej. Na miejscu okazało się, że palą się śmieci zgromadzone koło garaży na terenie starego browaru. Od ognia zapalił się dach garaży, który podczas akcji gaśniczej został częściowo rozebrany. Strażacy przy pomocy dwóch prądów wody szybko ugasili pożar. Miejsce akcji zabezpieczał patrol sobótczańskiej policji oraz zespół pogotowia ratunkowego.

01.05.2019 01:51
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

30 kwietnia około godziny 16,00 doszło do wypadku na 91,5 km DK-8, tuż przed wjazdem na wiadukt koło Jordanowa Śl. Najprawdopodobniej do zderzenia czołowego doszło gdy kierowca samochodu marki Audi zjeżdżając z wiaduktu w kierunku Kłodzka postanowił wyprzedzić samochód. Nie upewniwszy się czy droga jest wolna, doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem dostawczym marki Fiat. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane, do młodej kobiety zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Przez około trzy godziny ruch odbywał się naprzemiennie.

30.04.2019 19:47    1    1
BIEG KRETA - META I WYNIKI
BIEG KRETA - META I WYNIKI

Dariusz Skrobała zwyciężył na dystansie hardcore (377 km) pokonując trasę Trójkąta Sudeckiego "ŚŚŚ" w czasie 96h 26min. Dwóch zawodników Lucjan Lipok oraz Grzegorz Krupa również ukończyło cały dystans, lecz poza limitem czasowym 100h. Lucjan Lipok uzyskał czas 113h 45min, a Grzegorz Krupa 114h 12min. Na dystansie 148 km zwyciężył Kamil Ostapski uzyskując czas 23h 43 min, a wśród kobiet wygrała Katarzyna Chomiak z czasem 37h 59min.

09.04.2019 01:29    4
DARIUSZ SKROBAŁA ZWYCIĘZCĄ BIEGU KRETA
DARIUSZ SKROBAŁA ZWYCIĘZCĄ BIEGU KRETA

Dariusz Skrobała, pierwszy zawodnik ekstremalnego biegu po przebiegnięciu 327 kilometrów na punkcie żywieniowym na przełęczy Woliborskiej. Zawodnik zameldował się o północy z soboty na niedzielę 7 kwietnia z przewagą około 15 godzin nad następnym biegaczem. Punkt przygotowali zawodnicy Klubu Biegacza z Sobótki. Dariuszowi pozostało do przebycia jeszcze około 50 kilometrów do mety w Sobótce.

08.04.2019 00:13    1
BIEG KRETA
BIEG KRETA

W środę 3 kwietnia o godzinie 16,00 sześciu śmiałków na terenie winnicy Celtica (dawniej gazowni) w Sobótce, wystartowało w Biegu Kreta, inaczej Sudecki Trójkąt, zwany „Idiotycznym” Zawodnicy podjęli się bezprecedensowego wyzwania: Ślęża — Śnieżka — Śnieżnik — Wielka Sowa — Ślęża, 377 km, ponad 11 800 m przewyższeń, a to wszystko w 100 godzin. Zawodnicy na mecie w Sobótce przewidywani są w niedzielę.

06.04.2019 01:29    3
TRAGICZNY WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
TRAGICZNY WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

22 lutego po godzinie 19,00 doszło do wypadku na 94 km DK-8, tuż za Jordanowem Śląskim w kierunku Wrocławia. W samochodach osobowych, które brały udział w wypadku podróżowały trzy osoby, dwie wyszły o własnych siłach. 20 letni mieszkaniec Jordanowa był nieprzytomny i wymagał reanimacji. Na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo długotrwałej reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych u poszkodowanego. Najprawdopodobniej do wypadku doszło gdy kierowca samochodu marki Opel zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem marki Seat.

23.02.2019 01:24    6
WYPADKOWE ZDERZENIE CZTERECH POJAZDÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADKOWE ZDERZENIE CZTERECH POJAZDÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)

18 lutego około godziny 16.00 doszło do wypadku z udziałem czterech pojazdów osobowych, przy skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z Klonową w Pustkowie Żurawskim, koło Sobótki. Dwie osoby zostały ranne i odwiezione do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP oraz OSP z Gniechowic i Pustkowa Żurawskiego. Najprawdopodobniej do wypadku doszło gdy zderzył się samochód osobowy marki Renault i Volkswagen, który następnie uderzył w samochód marki Seat. Niewielkiemu uszkodzeniu uległ jeszcze samochód marki Audi w którego stoczył się Seat. Skrzyżowanie było częściowo zablokowane przez trzy godziny na czas pracy zespołów pogotowia ratunkowego i sporządzania dokumentacji przez patrol wrocławskiej policji.

18.02.2019 18:32
DUŻO SZCZĘŚCIA MIELI UCZESTNICY POWAŻNEGO ZDERZENIA
DUŻO SZCZĘŚCIA MIELI UCZESTNICY POWAŻNEGO ZDERZENIA

15 lutego około godziny 17,00 doszło do zdarzenia drogowego na głównym skrzyżowaniu w Nasławicach koło Sobótki. Najprawdopodobniej do wypadku doszło gdy młoda kobieta kierująca samochodem marki Hundai wyjechała z podporządkowanej wprost w prawidłowo poruszający się samochód marki Alfa Romeo. Pojazd po uderzeniu wjechał w znaki i betonowy słup, a nastepnie zatrzymał się na ogrodzeniu. Na miejscu pracował zespół pogotowia ratunkowego. Szczęśliwie nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP z Kątów Wrocławskich i OSP z Sobótki oraz OSP z Jordanowa Śląskiego. Patrol wrocławskiej drogówki sporządził dokumentację ze zdarzenia. Utrudnienia w ruch występowały przez około dwie godziny.

15.02.2019 19:11
ZDERZENIE TRZECH AUT NA DK-35
ZDERZENIE TRZECH AUT NA DK-35

15 lutego około godziny 16,00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut na 71 km DK-35 (Świdnica - Wrocław) w miejscowości Siedlakowice. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy na łuku drogi zatrzymał się samochód ciężarowy marki Mercedes, jadący za nim samochód osobowy marki Fiat zdążył wyhamować, ale kolejny już nie i dostawczy Renault uderzył w Fiata po czym zjechał na pobocze. Kierująca Fiatem wymagała pomocy medycznej, której udzielił zespół karetki pogotowia. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP z Kątów Wrocławskich oraz zastęp OSP z Rogowa Sobóckiego, którzy kierowali ruchem naprzemiennie. Policjanci z Sobótki zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję i po około godzinie po przestawieniu uszkodzonych pojazdów, ruch odbywał się bez utrudnień.

15.02.2019 18:50
ÓSEMKA NIE WYBACZA BŁĘDÓW
ÓSEMKA NIE WYBACZA BŁĘDÓW

13 lutego około godziny 6,45 doszło do zdarzenia drogowego na 104 km DK-8, przy skrzyżowaniu koło fabryki Leoni. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierowca z kolumny samochodów poruszających się w kierunku Wrocławia postanowił wykonać manewr skrętu w lewo do Wierzbic. Jadący za nim samochód dostawczy marki Renault zatrzymał się, ale następny jadący za nim samochód osobowy marki Opel już nie i uderzył w tył pojazdu dostawczego. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń. Na miejscu pracował patrol wrocławskiej drogówki oraz dwa zastępy PSP z Kątów Wrocławskich, gdzie strażacy kierowali ruchem naprzemiennym, przez około 40 minut.

13.02.2019 10:21
Reklama