Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sobótka

WYPADEK NA "ÓSEMCE" W CIESZYCACH (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK NA "ÓSEMCE" W CIESZYCACH (AKTUALIZACJA WIDEO)

29 lipca około godziny 13:00 doszło do zdarzenia drogowego na 102 km DK-8 na wysokości Cieszyc koło Kobierzyc. Do wypadku doszło gdy kierujący samochodem marki Skoda jadący od Wrocławia zamierzał skręcić do Cieszyc. W tym czasie kierujący samochodem marki Iveco najechał na tył osobowej skody, która po uderzeniu wypadła na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadącą z naprzeciwka toyotę. Kierowcy skody i iveco zostali przewiezieni do szpitala we Wrocławiu. Utrudnienia w ruchu trwały 3h.

30.07.2020 10:19
DWIE OFIARY W POŻARZE KAMIENICY (AKTUALIZACJA WIDEO)
DWIE OFIARY W POŻARZE KAMIENICY (AKTUALIZACJA WIDEO)

27 lipca około 2:00 doszło do pożaru kamienicy, przy ulicy Mickiewicza 1 w Sobótce. Ogień wybuchł w mieszkaniu na czwartym piętrze kamienicy, w której mieszkały 22 rodziny. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży. Strażacy w mieszkaniu do którego doszło do pożaru natrafili na dwie ofiary, około 70 letnią kobietę i prawdopodobnie jej syna. Większość mieszkańców ewakuowała się sama. Około 50 osób znalazło schronienie w urzędzie miasta, gdzie czekały ciepłe napoje. Jak poinformował burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz, osoby które nie będą mogły zamieszkać w swoich mieszkaniach zostaną zakwaterowane w pobliskim hotelu.

27.07.2020 07:44
POŻAR LASU NA RADUNII (WIDEO)
POŻAR LASU NA RADUNII (WIDEO)

22 kwietnia po godzinie 11.30 dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach przełęczy Tąpadła. Na na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP Dzierżoniów i OSP z powiatu dzierżoniowskiego jak i wrocławskiego w tym OSP z Sobótki. Strażacy ugasili dwa ogniska pożaru na południowych stokach góry Raduni na powierzchni około 1ha. W akcji uczestniczyły dwa samoloty gaśnicze (Dromadery) które pobierały wodę na lotnisku w Mirosławicach.

22.04.2020 13:35
ŚMIERTELNY WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ŚMIERTELNY WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

16 stycznia około godziny 13:20 na 95 kilometrze DK 8 (około kilometr za Jordanowem Śl.) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i osobówki. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Audi poruszający się w kierunku Wrocławia z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w pierwszy samochód ciężarowy, po czym czołowo zderzył się z drugą ciężarówką. Mimo akcji reanimacyjnej kierowca Audi zmarł na miejscu. Droga przez około pięć godzin była całkowicie zamknięta.

16.01.2020 17:09    1
LPR W AKCJI RATUNKOWEJ NURKA (AKTUALIZACJA WIDEO)
LPR W AKCJI RATUNKOWEJ NURKA (AKTUALIZACJA WIDEO)

14 grudnia około godziny 12:00 doszło do akcji ratunkowej nurka w zalanym szybie wentylacyjnym dawnej kopalni magnezytu w Sobótce. Poszkodowaną 46-letnią kobietę reanimowano po wydobyciu na powierzchnię. Następnie lekarz LPR sprawdził stan poszkodowanej. Najprawdopodobniej żeby nie pogarszać stanu zdrowia poprzez zmianę ciśnienia podczas lotu do szpitala, poszkodowana została odwieziona tradycyjną karetką.

14.12.2019 15:50
LOT STRATOSFERYCZNY Z BOISKA SZKOLNEGO (WIDEO)
LOT STRATOSFERYCZNY Z BOISKA SZKOLNEGO (WIDEO)

23 listopada około godziny 15:00, podczas festynu z okazji dnia patrona szkoły, z boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sobótce wystartował w kosmos balon meteorologiczny wyposażony w nadajnik GPS i kamerę. Balon wzniósł się na około 30 kilometrów i po przelocie około 170 kilometrów wylądował i został znaleziony w województwie łódzkim w okolicach miejscowości Pędziwiatry. Film właśnie pochodzi z tego lotu.

27.11.2019 02:36    1
TADEUSZ PAWLAK - PAMIĘTAMY
TADEUSZ PAWLAK - PAMIĘTAMY

W tym roku 2 stycznia odszedł od nas Tadeusz Pawlak, zacny i bardzo lubiany mieszkaniec Bielawy. Tadzia znaliśmy jako miłego i uśmiechniętego pana, mającego dla każdego czas. Tadziu to był również świetny muzyk, który od ponad pół wieku swoją muzyką tworzył niezapomniany klimat na weselach, studniówkach i innych nie zapomnianych uroczystościach. Ostatnie 10 lat, był kościelnym a ostatnie lata zastępował organistę w parafii Św. Ducha w Bielawie.

03.11.2019 09:48    5
WYPADEK NA ÓSEMCE W JORDANOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK NA ÓSEMCE W JORDANOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)

12 października około godziny 19,00 doszło do zdarzenia drogowego na DK-8 koło Jordanowa Śl. Najprawdopodobniej na łuku drogi zderzył się samochód osobowy marki Audi z ciężarówką, która się przewróciła i stanęła w ogniu. Trzy osoby zostały ranne. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy.

12.10.2019 22:27
TRAGICZNY WYPADEK W ROGOWIE SOBÓCKIM (AKTUALIZACJA WIDEO)
TRAGICZNY WYPADEK W ROGOWIE SOBÓCKIM (AKTUALIZACJA WIDEO)

29 września po godzinie 12:00 doszło do tragicznego wypadku w Rogowie Sobóckim. Jak poinformował nas st. sierż. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji, na terenie gospodarstwa przy ul. Młynarskiej 58-letni mężczyzna wykonując prace porządkowe wpadł do maszyny rolniczej i zginął na miejscu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że był to zasobnik na zboże przy kombajnie. Na miejscu pracowali technicy policyjni pod nadzorem prokuratorskim. Miejsce zabezpieczały dwa zastępy straży w tym OSP Rogów Sobócki.

29.09.2019 16:47
KONCERT VIDEO W SOBÓTCE
KONCERT VIDEO W SOBÓTCE

Tegoroczne Dożynki Gminne, odbyły się 8 września 2019 r. na stadionie miejskim, przy al. św. Anny 12. O godzinie 12:00 odbyła się Msza Święta Dożynkowa, następnie korowód dożynkowy przeszedł na stadion miejski, gdzie odbyła się cześć oficjalna, która została zakończona, przez Misterium Chleba. W części artystycznej wystąpiły zespoły folklorystyczne: Tajdany, Strzegomianki, Rozmaryn, Olbrachtowiczanki. Następnie wystąpiły zespoły: FORMACJA JST, ILLUSTRIOUS, ROCK DOG, LUNA PARK oraz gwiazda wieczoru VIDEO

11.09.2019 10:57    2
DRUGA DOBA POŻARU W JORDANOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
DRUGA DOBA POŻARU W JORDANOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)

W nocy z 31 sierpnia na 1 września ponad dwadzieścia zastępów straży walczy z pożarem słomy zgromadzonej w bliskim sąsiedztwie zakładu produkującego pellet w Jordanowie Śląskim. Działania polegają na podawaniu prądów wody w natarciu na część stogów, które jeszcze nie zostały objęte ogniem. Stacja pomp, przy zalewie tłoczy wodę do około kilometrowej magistrali, która trafia do następnej stacji w bliskim sąsiedztwie pożaru. Magistrala przebiega w przepuście pod DK-8, nie powodując utrudnień, jedynie na lokalnej drodze do Nasławic i Sobótki jak i w samym Jordanowie kierowcy muszą przejeżdżać po drewnianych przejazdach. Wodę do pożaru przywozi również na bieżąco kilka zastępów, które mają przygotowane stanowiska przy zalewie.

01.09.2019 09:15    1    2
DUŻY POŻAR W JORDANOWIE
DUŻY POŻAR W JORDANOWIE

30 sierpnia po godzinie 5:00 doszło do pożaru kilkunastu stert słomy zgromadzonej w bliskim sąsiedztwie zakładu produkującego pellet w Jordanowie Śląskim. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży z powiatu wrocławskiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego. Zadaniem strażaków było zapobiegnięciu przeniesieniu ognia na następne sterty i teren zakładu.

30.08.2019 13:26    2
Reklama