Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Piłka nożna

FINAŁ OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI DLA BIELAWY

W środę 28 kwietnia na stadionie bielawianki rozegrany został finał okręgowego pucharu polski pomiędzy Bielawianką a III ligowcem MKS Polonia - Stal Świdnica. Po emocjonujących 90 minutach mecz kończy się wynikiem 2:2 . W rzutach karnych lepszymi zawodnikami okazali się piłkarze z Bielawy .

29.04.2021 10:10    2
WYSOKA PRZEGRANA DRUŻYNY KOBIET Z BIELAWY

W 17 kolejce II ligi kobiet bielawska drużyna podejmowała na własnym boisku zespół dotychczasowego wicelidera WAP Włocławek, który niestety okazał się dużo lepszy w tym meczu pokonując nasze zawodniczki aż 4:0. Wynik wysoki, ale są to efekty nieskutecznej gry i kontrowersyjnego sędziowania.

26.04.2021 08:45
19 ZWYCIĘSTWO LECHII DZIERŻONIÓW

Po przerwie spowodowanej locdownem rozgrywki IV ligi od ostatniej soboty 24 kwietnia zostały wznowione. Lechia Dzierżoniów w 22 kolejce zmierzyła się na własnym stadionie z Piastem Nowa Ruda. Pierwsza połowa zakończyła po bezbramkowej i mało ciekawej grze. W drugie części meczu po ataku zawodników Piasta goście wyszli na prowadzenie po golu Bartłomieja Chabowskiego. Wtedy do ataku ruszyła drużyna Lechii i strzeliła dwa gole, których autorami byli Majewski i Elton. Mecz zakończył się 19 zwycięstwem trójkolorowych.

25.04.2021 16:57    1
SEBASTIAN PENAR NOWYM PREZESEM MKS POGOŃ PIESZYCE

W poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku odbyło się drugie Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze członków MKS Pogoń Pieszyce. Podczas pierwszego zebrania nie udało się powołać prezesa, ani też ustanowić członków Zarządu klubu. W takiej sytuacji klub zagrożony był rozwiązaniem po 65 latach istnienia. W trakcie obrad członkowie klubu jednogłośnie na stanowisko Prezesa MKS Pogoń Pieszyce wybrali Sebastiana Penara.

15.04.2021 09:49    1
4 MLN ZŁ NA MODERNIZACJĘ STADIONU MIEJSKIEGO W DZIERŻONIOWIE

Dzierżoniów otrzymał 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację Stadionu Miejskiego. W ramach inwestycji przebudowane zostanie boisko, ogrodzenie płyty boiska, ogrodzenie stadionu z kontrolą dostępu, ciągi komunikacyjne, wybudowany zostanie parking, odnowione trybuny i wymienione siedziska.

08.04.2021 12:00    2    1
BIELAWIANKA BIELAWA POKONAŁA DRUŻYNĘ LECHII DZIERŻONIÓW

6 marca na miejskim stadionie w Dzierżoniowie odbyły się derby pomiędzy Lechią Dzierżoniów, a Bielawianka Bielawa. Trójkolorowi objęli prowadzenie po rzucie karnym już w 2 minucie meczu. Do siatki trafił Patryk Chrapek. W drugie połowie spotkania (49 minuta) do wyrównania doprowadził Patryk Drożyński. Dramaturgia nastąpiła na końcu meczu, gdy wydawało się że arbiter zakończy już spotkanie. Według sędziego bramkarz Lechii Dzierżoniów popchnął przeciwnika w polu karnym, a ten padł na murawę. Sędzia wyciągnął czerwoną kartkę i odesłał golkipera do szatni oraz podyktował rzut karny. Marcin Buryło wykorzystał szansę i Bielawianka Bielawa wygrała 2:1.

07.03.2021 13:33    3
W SOBOTĘ DERBY LECHIA DZIERŻONIÓW – BIELAWIANKA BIELAWA

W sobotę 6 marca na stadionie miejskim w Dzierżoniowie odbędzie się mecz derbowy pomiędzy Lechią Dzierżoniów, a Bielawianką Bielawa o mistrzostwo IV ligi dolnośląskiej. Pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się zwycięstwem Bielawianki aż 4:1. To mecz na szczycie o przysłowiowe 6 punktów. Lechia jest na 1 miejscu w tabeli, a zaraz za nimi Bielawianka z 8 punktami straty.

05.03.2021 11:03    1    2
Z OBOZU PROSTO DO NOWEJ SZATNI

Drużyna Lechii Dzierżoniów przebywała na obozie przygotowawczym do rundy wiosennej w Rybniku. Podczas obozu przeprowadzono 20 jednostek treningowych w tym trzy gry kontrolne.

10.02.2021 23:34
UKS DZIERŻONIÓW Z CERTYFIKATEM PZPN

Największa dzierżoniowska szkółka piłkarska jest jedną z czterech w naszym województwie, które otrzymały certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

08.02.2021 09:36    2
DEBIUT DZIEWCZYNEK Z UKS SIÓDEMKA BIELAWA

Sobota, to był wielki dzień dla sympatyków oraz dla osób zaangażowanych w Stowarzyszenie UKS Siódemka Bielawa.

08.02.2021 09:21    2
Zmagania najmłodszych piłkarzy UKS Siódemka Bielawa

Od turnieju w Mieroszowie rozpoczęli nowy rok najmłodsi piłkarze UKS Siódemka Bielawa. W miniony weekend zawodnicy dzielnie walczyli na turnieju piłkarskim organizowanym przez AS Krzeszów, gdzie mieli okazję mierzyć się z zespołami z Wałbrzycha i okolic. Dla części chłopców był to pierwszy turniej w życiu, mimo to, mali piłkarze z zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji strzelając wiele bramek, tym samym dając trenerom, a przede wszystkim sobie dużo radości. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

26.01.2021 08:28