Piłka nożna

Remis Lechii Dzierżoniów z Sokołem Marcinkowice

W piątek 11 listopada trójkolorowi rozegrali spotkanie 14 kolejki IV ligi dolnośląskiej z Sokołem Marcinkowice. Mecz rozpoczął się od ataków drużyny Pawła Sibika , ale gola pierwsi strzelili przyjezdni po błędzie obrońcy. Na prowadzenie gości wyprowadził Sobieraj, a w 40 minucie do remisu doprowadził Bogacz. Do przerwy remisujemy z Sokołem 1:1 Druga połowa zdecydowanie pod dyktando Lechii , ale niestety wynik nie uległ zmianie i remisujemy 1:1 z Sokołem Marcinkowice.

12.11.2022 11:02    1
W meczu przyjaźni Bielawianka pokonała Piasta Nowa Ruda 2:0

W sobotę 29 października Bielawianka podejmowała na własnym boisku zespół Piasta Nowa Ruda . Po zaciętym meczu drużyna Zbigniewa Soczewskiego pokonała zespół z Nowej Rudy 2:0 bramki dla Bielawy zdobyli Radosław Grzywniak i Paweł Słonecki.

31.10.2022 08:48
Turniej Piłkarski pamięci pułkownika Jana Kruka-Śmigli

W piątek 21 października na stadionie miejskim w Bielawie odbył się Turniej Piłkarski pamięci pułkownika Jana Kruka-Śmigli w 108. rocznicę bitwy I Brygady Józefa Piłsudskiego pod Laskami.

21.10.2022 15:04
Nocny turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Pieszyce

W piątek 14 października w Pieszycach odbył się Nocny turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Pieszyce organizowany z okazji 60-lecia nadania praw miejskich.

16.10.2022 10:29
Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiego

W niedzielę 2 października 2022 odbyły się 72 derby powiatu dzierżoniowskiego. Tym razem pojedynek ze względu na modernizację stadionu przy ulicy Wrocławskiej w Dzierżoniowie rozegrany został na neutralnym terenie w Pieszycach.

03.10.2022 12:44    1    2
Wysoka wygrana Bielawianki Bielawa o mistrzostwo IV ligi

W sobotę 24 września zawodnicy z klubu piłkarskiego Bielawianka Bielawa podejmowali na własnym boisku drużynę Zamek Kamieniec Ząbkowicki, kolejnego beniaminka IV ligi.

26.09.2022 11:00
Młodzi strażacy walczyli o puchar wójta Gminy Dzierżoniów

W sobotę 17 września na boisku sportowym w Mościsku odbył się Turniej Piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Do zawodów przystąpiło około 100 zawodniczek i zawodników . Po zaciętej sportowej rywalizacji I miejsce wywalczyła MDP Mościsko, II miejsce zajęła MDP Ostroszowice, III miejsce - Piława Górna, a IV MDP z Piskorzowa.

19.09.2022 11:27
Porażka Lechii Dzierżoniów z Piastem Gliwice w 1/32 pucharu Polski

W czwartek 1 września na stadionie w Pieszycach odbył się mecz 1/32 pucharu Polski. Lechia Dzierżoniów podejmowała drużynę ekstraligi Piasta Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika to wielokrotny mistrz polski i zdobywca pucharu polski. Zawodnicy z Gliwic przyjechali na mecz spełnić obowiązek jak powiedział trener Fornalik awansować do dalszej rundy pucharu polski. Piast Gliwice pokonał Lechię Dzierżoniów 2:1 do przerwy było 1:0 dla Piasta.

03.09.2022 10:31
Zwycięstwo piłkarek Bielawianki w drugim meczu I ligi

W sobotnie południe na murawę przy ulicy Sportowej w Bielawie wybiegły zespoły obu beniaminków 1. ligi Bielawianki Bielawa i Marcusa Gdynia. Po pełnym emocji meczu, w strugach ulewnego deszczu, podopieczne Sebastiana Głogowskiego okazały się skuteczniejsze i to one cieszyły się z kompletu punktów, wynik spotkania 3:1 .

22.08.2022 13:47
Ostatni sparing Lechii Dzierżoniów przed zbliżającymi się rozgrywkami IV ligi

W minioną sobotę 6 sierpnia podopieczni Pawła Sibika zagrali ostatni mecz kontrolny przed zbliżającymi się rozgrywkami IV ligi. Przeciwnikiem Lechii Dzierżoniów był grający na co dzień w klasie okręgowej zespół LKS Bystrzyca Górna, z którym udało się wygrać aż 5:0 .

08.08.2022 19:55
Nocne Mistrzostwa Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej

W najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r. w Centrum Kulturalno-Sportowym w Uciechowie odbędą XIV Nocne Mistrzostwa Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej. O nagrody, tytuł "Mistrza Gminy w Piłce Nożnej" oraz nagrodę specjalną Wójta Gminy walczyć będą drużyny LKS z terenu gminy Dzierżoniów. Zaczynamy o 17:00. Zapraszamy! :)

03.08.2022 09:39
Wygrana Bielawianki z AKS Strzegom

W sobotę 16 czerwca piłkarze bielawianki rozegrali pierwszy mecz sparingowy z AKS Strzegom. Celem sobotniego spotkania było przede wszystkim sprawdzenie naszych wychowanków i testowanych zawodników. Mecz zakończył wynikiem 4:0 dla Bielawianki.

18.07.2022 13:27