Piłka nożna

Za nami pierwszy turniej UKS Lechia Dzierżoniów

Na hali piłkarskiej Osir Dzierżoniów odbył się organizowany przez UKS Lechia Dzierżoniów turniej rocznika 2015 i młodsi - KIDS CUP. Do turnieju zgłosiły się drużyny z Dolnego Śląska. Był to pierwszy turniej w tak licznej obsadzie.

29.10.2023 11:07    3
FutboLOVE Orły z UKS Siódemka Bielawa

Zakończył się projekt „FutboLOVE Orły” realizowany przez UKS Siódemka Bielawa, w ramach którego zorganizowano cykl pięciu turniejów piłkarskich dla ponad 100 dzieci z Gminy Bielawa oraz pobliskich obszarów wiejskich. Projekt miał na celu m.in.: propagowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu, promocję zdrowego stylu życia, upowszechnianie aktywności fizycznej w oparciu o zasady uczciwej rywalizacji z poszanowaniem zasad fair-play.

27.10.2023 08:26    1
Ostre strzelanie na Bielawskim stadionie

W sobotę na stadionie przy ulicy sportowej w Bielawie nasi piłkarze rozegrali mecz o mistrzostwo klasy okręgowej grupy wałbrzyskiej z drużyną MKS Włókniarz Głuszyca. Pierwsza połowa meczu rozegrana została pod dyktando Bielawianki, która zakończyła się wynikiem 3:0. Bramki strzelali Bartosz Makles, Bartosz Paszkowski i Seweryn Ślepecki z rzutu karnego.

15.10.2023 13:05
Bielawianka  w finale Pucharu Polski
Bielawianka w finale Pucharu Polski

W środę Bielawianka na własnym boisku podejmowała drużynę Piasta Nowa Ruda w półfinale Pucharu Polski Okręgu Wałbrzyskiego. Mecz miał dwie osłony. W pierwszej połowie to Bielawianka częściej była przy piłce i prowadziła grę, a efektem tego była bramka zdobyta w 41' przez Mateusza Perońskiego.

12.10.2023 22:21    1
Obchody 10-lecia Stowarzyszenia Akademii Piłkarskiej

W niedzielę 8 października na hali sportowej dzierżoniowskiego OSiR-u odbyła się impreza z okazji jubileuszu istnienia Stowarzyszenia Akademii Piłkarskiej. Na wydarzeniu pojawili się rodzice młodych piłkarzy i akrobatów , udział w jubileuszu wzięli także włodarze miasta i Gminy Dzierżoniów.

09.10.2023 13:30    1
Bielawianka gra dalej w pucharze Polski

W ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu druga drużyna Lechii Dzierżoniów uległa zdecydowanie Bielawiance 0:4. Losy meczu zostały przesądzone między 58 i 66 minutą, kiedy Bielawianka podwyższyła wynik meczu na 4: 0.

28.09.2023 11:28    1
Porażka Lechii w Pucharze Polski

W rozegranym wczoraj meczu 1/8 Okręgowego Pucharu Polski Lechia Dzierżoniów podejmowała lidera IV ligi dolnośląskiej Słowianina Wolibórz. Początek meczu był dosyć niemrawy, składnych akcji było niewiele - być może przeszkadzała w tym mokra murawa, bo chwilę przed meczem nad stadionem przeszła ulewa.

14.09.2023 10:04
Turniej Ząbkowice CUP za nami

W dniach 9-10 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich odbył się turniej piłkarski rocznika 2013. Do rywalizacji przystąpiły drużyny prawie z całej Polski.

11.09.2023 13:02    1
Porażka na inaugurację stadionu Lechii

W sobotę 2 września oficjalnie został otwarty zmodernizowany stadion Lechii Dzierżoniów. Po blisko dwóch latach grania poza ul. Wrocławską 47 o godz. 19.30 rozegrany został mecz o ligowe punkty z Chrobrym II Głogów.

04.09.2023 18:04    2    3
Nadanie imienia Oskara Plinty hali pneumatycznej w Dzierżoniowie

W środę, 30 sierpnia na terenie dzierżoniowskiego OSiRu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej oraz nadania pneumatycznej hali piłkarskiej imienia Oskara Plinty. Następnie młodzi zawodnicy po raz kolejny rozegrali mecze w ramach Memoriału Oskara Plinty.

30.08.2023 16:31
Remis Bielawianki na własnym boisku

W piątek 25 sierpnia Bielawianka rozegrała na własnym boisku mecz o mistrzostwo klasy okręgowej z drużyną Skałki Stolec. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla bielawskiej drużyny. Bramkę dla naszej drużyny w 14 minucie zdobył Maurycy Majewski. Po zmianie stron drużyna ze Stolca zdołała wyrównać po strzale Derenia w pole karne i samobójczym trafieniu Paszkowskiego.

28.08.2023 09:53    1
Trzy punkty na inaugurację

We wtorek 15 sierpnia Bielawianka na własnym boisku podejmowała Granit Roztoka o mistrzostwo klasy okręgowej. Przed meczem odbyła uroczystość przywitania nowego rocznika młodych piłkarzy.

16.08.2023 09:35    1