Piłka nożna

Remis Bielawianki na własnym boisku

W piątek 25 sierpnia Bielawianka rozegrała na własnym boisku mecz o mistrzostwo klasy okręgowej z drużyną Skałki Stolec. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla bielawskiej drużyny. Bramkę dla naszej drużyny w 14 minucie zdobył Maurycy Majewski. Po zmianie stron drużyna ze Stolca zdołała wyrównać po strzale Derenia w pole karne i samobójczym trafieniu Paszkowskiego.

28.08.2023 09:53    1
Trzy punkty na inaugurację

We wtorek 15 sierpnia Bielawianka na własnym boisku podejmowała Granit Roztoka o mistrzostwo klasy okręgowej. Przed meczem odbyła uroczystość przywitania nowego rocznika młodych piłkarzy.

16.08.2023 09:35    1
Zwycięstwo Lechii w Nowej Rudzie

21 zwycięstwo w 51 pojedynku z Piastem Nowa Ruda odnieśli piłkarze dzierżoniowskiej Lechii. Pierwsza cześć meczu rozgrywana była w pełnym słońcu i przy wysokiej temperaturze. Pierwszego gola zdobyli gospodarze, kiedy to w 33 minucie akcję Piasta celnym strzałem z bliska zdobył Mateusz Poświstajło.

16.08.2023 08:36    1
Nocne Mistrzostwa Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej

W sobotę 29 lipca w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Roztoczniku odbyły się XV Nocne Mistrzostwa Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej.

31.07.2023 10:42
XI mistrzostwa Polski oldbojów w Piłce Nożnej 50+

W miniony weekend w dniach 2-4 czerwca w Polanicy-Zdroju odbyły się mistrzostwa oldbojów w piłce nożnej +50. Na boiskach pojawiło się 18 drużyn z całej Polski m.in. reprezentanci Szczecina, Białegostoku, Warszawy czy Rzeszowa. Łącznie około 250 zawodników, najczęściej byłych piłkarzy polskich klubów ligowych.

05.06.2023 15:10
Pierwsza liga zostaje w Bielawie

W niedzielę na stadionie Bielawianki odbył się mecz o mistrzostwo I ligi kobiet .

29.05.2023 10:20    1
Uroczyste otwarcie zadaszonego boiska w Dzierżoniowie

W piątek 28 kwietnia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie w obecności wielu zaproszonych gości uroczyście oddano do użytku zadaszone boisko ze sztuczną nawierzchnią. Projekt uzyskał ponad milion złotych dofinansowania z ministerialnego programu „Budowy zadaszeń boisk piłkarskich”. To drugi, największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z dziesięciu w Europie.

28.04.2023 19:00
73. derby powiatu dzierżoniowskiego zakończone remisem

W sobotę 15 kwietnia na stadionie Bielawianki rozegrany został mecz o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej pomiędzy Bielawianką a Lechią Dzierżoniów. Były to 73 derby i kolejny trudny mecz, w którym obie drużyny szukały zwycięstwa. Dwa razy prowadzenie obejmowała Bielawianka, a Lechia dwa razy doprowadzała do wyrównania, do końca szukając szansy na zdobycie zwycięskiego gola. W ostatnich minutach gry - chociaż trójkolorowi grali już w osłabieniu, bez usuniętego z boiska Dawida Wasilewskiego – w dobrych sytuacjach znaleźli się Michał Rzońca i Bartosz Rzepski, jednak nie zdołali pokonać bramkarza Bielawianki.

16.04.2023 13:48    1    3
Czwarte zwycięstwo Piasta Nowa Ruda

W niedzielę 2 kwietnia drużyna Piasta Nowa Ruda podejmowała na sztucznym boisku w Słupcu zespół Moto-Jelcza Oława . Piłkarze trenera Fojny rozegrali bardzo dobre spotkanie przy lekkiej przewadze zespołu z Oławy.

03.04.2023 13:33    1
Sportowo na ziębickim Orliku

25 marca, w sobotę na ziębickim Orliku odbył się pierwszy w tym roku „Piłkarski weekend na Orliku”, który przyjął formę małego turnieju piłkarskiego i indywidualnych konkursów.

28.03.2023 09:05
Zwycięstwo Słowianina w Bielawie

W sobotnim meczu o mistrzostwo IV ligi Bielawianka Bielawa podejmowała lidera tabeli Słowianina Wolibórz. W spotkaniu mogliśmy zobaczyć dużo walki i serca na boisku, jednak błędy indywidualne zdecydowały o tym, że ostatecznie przegraliśmy z liderem 1:2. Bramki dla Woliborza zdobył niezawodny Marcin Buryło . Jedyną bramkę dla naszej Bielawianki w 41 minucie zdobył Bartłomiej Cegiełka

27.03.2023 13:18
Cenne zwycięstwo Bielawianek

W sobotę 24 marca o godzinie 12.00 na stadionie Bielawianki odbył się mecz I ligi piłki nożnej kobiecej pomiędzy drużynami SKP Bielawianka a Staszówka Jelna. Po kilku porażkach Bielawianki były nastawione bojowo by wygrać ten mecz.

27.03.2023 11:38