Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na sygnale

Wpadł do rowu i uderzył w przepust
Wpadł do rowu i uderzył w przepust

5 lipca po godzinie 14:00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 384 z Łagiewnik do Dzierżoniowa. Pomiędzy Kołaczowem a Uciechowem kierowca samochodu marki Volkswagen stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu uderzając w przepust. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

06.07.2022 22:35    1
Zderzenie na Bielawskiej w Dzierżoniowie
Zderzenie na Bielawskiej w Dzierżoniowie

Około 17:30 4. lipca, w Dzierżoniowie na ulicy Bielawskiej doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, iż sprawcą był 43-letni kierowca ciężarowego Mercedesa, który nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Seat, prowadzonym przez 45-latka. Sprawca został ukarany mandatem.

06.07.2022 22:10
Zderzenie motocykla z osobówką
Zderzenie motocykla z osobówką

Około 12:20, 6 lipca na drodze wojewódzkiej nr 382 w Mościsku doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że kierujący motocyklem Kawasaki, 25 letni mężczyzna, w sposób nieprawidłowy wykonał manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia tylnego z samochodem marki Ford, prowadzonym przez 26-latkę. Sprawca został ukarany mandatem. Komenda PP w Dzierżoniowie

06.07.2022 20:09
Motocykl wpadł pod szynobus w Dzierżoniowie
Motocykl wpadł pod szynobus w Dzierżoniowie

2 lipca po godzinie 9:00 na przedłużeniu ulicy Zamenhoffa w Dzierżoniowie doszło do wypadku. Pod pociąg Kolei Dolnośląskich relacji Legnica - Kudowa Zdrój, wpadł motocykl. Motocykliście nic się nie stało, zdążył odskoczyć tuż przez zderzeniem z szynobusem. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe, Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych i zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa. Linia kolejowa była zamknięta przez kilka godzin. Koleje Dolnośląskie dla około 60 podróżnych zorganizowały komunikację zastępczą.

02.07.2022 12:21    1
Szkody po ulewie w Bielawie i Dzierżoniowie
Szkody po ulewie w Bielawie i Dzierżoniowie

1 lipca w godzinach popołudniowych nad powiatem dzierżoniowskim przeszły burze i ulewy. Strażacy interweniowali przede wszystkim w Bielawie i Dzierżoniowie. W Bielawie woda wdarła się m.in. na teren jednego z zakładów przy ul. Wodnej oraz pobliskie posesje. Strażacy interweniowali również na ul. Nowobielawskiej w Bielawie, gdzie przewrócone blokowało przejazd i uszkodziło linie energetyczną. Strażacy mieli również wezwania na ul. Żeromskiego i Skatepark przy ul. Wojska Polskiego.

02.07.2022 01:02    1
Zderzenie w Ostroszowicach
Zderzenie w Ostroszowicach

1 lipca około tuż po godzinie 7:30 doszło do zdarzenia drogowego w Ostroszowicach. Na ul. Polnej zderzyły się pojazdy marki: BMW i Skoda. Na miejscu pracowała policja, zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, zastęp Ochotniczej Straż Pożarnej z Ostroszowic i pogotowie ratunkowe. Jedna osoba została wymagała pomocy i została przetransportowana na badania do szpitala.

01.07.2022 19:45
Zderzenie po wymuszeniu w Piławie Górnej
Zderzenie po wymuszeniu w Piławie Górnej

Około 9:45 30 czerwca, na ulicy Młynarskiej w Piławie Górnej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, sprawcą była 71-letnia kobieta jadąca pojazdem marki Suzuki, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia czołowego z samochodem marki Hyundai, prowadzonym przez 52 – latkę. Sprawca został ukarany mandatem.

30.06.2022 22:37
Wjechała w barierki koło urzędu
Wjechała w barierki koło urzędu

Około 5:20 30 czerwca, w Łagiewnikach doszło do zdarzenia drogowego. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, 21 letnia kierująca samochodem marki Renault, zjechała z jezdni i uderzyła w barierki znajdujące się przy Urzędzie Gminy Łagiewniki. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń, a przyczyny zdarzenia będą ustalać dzierżoniowscy policjanci.

30.06.2022 22:19    1    1
Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"
Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"

30 czerwca przed godziną 14:00 doszło do wypadku na 90 km drogi DK8, przy skrzyżowaniu na Janówek. Najprawdopodobniej doszło do zderzenia czołowego samochodu marki BMW z ciężarówką marki Volvo w zdarzeniu uczestniczyła również ciężarówka marki Mercedes. Na miejscu pracował zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który blisko godzinę reanimował kierowcę osobówki. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych. Na miejscu pracowały zastępy straży PSP z powiatów: wrocławskiego i dzierżoniowskiego, oraz OSP z Jordanowa Śl. i Łagiewnik. W samochodzie BMW podróżowały jeszcze dwie osoby, które zostały opatrzone na miejscu przez załogi karetek pogotowia. Kierowcy ciężarówek nie odnieśli większych obrażeń. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratorskim. Droga przez kilka godzin była zamknięta i policja kierowała na objazdy.

30.06.2022 20:06    1
Przewrócił trzy latarnie i wypadł z bielawskiej obwodnicy
Przewrócił trzy latarnie i wypadł z bielawskiej obwodnicy

29 czerwca kilka minut przed północą kierujący samochodem marki Renault stracił panowanie nad pojazdem i po uderzeniu w dwie latarnie wpadł do rowu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży w tym OSP z Bielawy. Strażacy przeszukali okoliczny teren nie znajdując kierowcy, jednocześnie zabezpieczając uszkodzone latarnie.

30.06.2022 01:34
Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegł
Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegł

28 czerwca doszło do zdarzenia drogowego w Ostroszowicach. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Wspólne działania kryminalnych z funkcjonariuszami z drogówki skutkowały zatrzymaniem mężczyzny. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów!

29.06.2022 01:02    2
Zderzenie na Wrocławskiej w Dzierżoniowie
Zderzenie na Wrocławskiej w Dzierżoniowie

28 czerwca około godziny 12:00 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Wrocławskiej w Dzierżoniowie. Przed przejściem dla pieszych zderzyły się pojazdy marki Opel i Peugeot. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka i pogotowie ratunkowe. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Przez około 45 minut występowały utrudnienia w ruchu.

28.06.2022 23:52
Reklama