Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na sygnale

Podtopienia w Dzierżoniowie
Podtopienia w Dzierżoniowie

Po intensywnych opadach deszczu w powiecie dzierżoniowskim 21 sierpnia poziom wody w rzece Piławie, przepływającej przez Dzierżoniów w ciągu niecałych 24 godzin podniósł się ponad dwa metry i przekroczył poziom 348 cm. Zostały zalane ulice i piwnice w wielu domach i obiektach. Utrudniony lub niemożliwy był przejazd wieloma ulicami w mieście.

22.08.2022 15:45    1
Zamknięta ulica i podtopienia w Piławie Dolnej
Zamknięta ulica i podtopienia w Piławie Dolnej

21 sierpnia po intensywnych opadach deszczu w powiecie dzierżoniowskim wylały lokalne potoki. W Piławie Dolnej wysoki poziom rzeki Piławy i wody spływające bezpośrednio z pół i rowów spowodowały zalania posesji, przy ulicy Bielawskiej. Na miejscu pracowały zastępy straży ustawiając worki z piaskiem przed zagrożonymi posesjami. Ulica Bielawska była zamknięta dla ruchu.

22.08.2022 10:55
Interwencja strażaków w Mościsku
Interwencja strażaków w Mościsku

21 sierpnia po intensywnych opadach deszczu w powiecie dzierżoniowskim, strażacy interweniowali, przy odblokowaniu przepływu wody pod mostem na Gniłym Potoku w Mościsku.

22.08.2022 02:03
Podtopienia we Włókach
Podtopienia we Włókach

21 sierpnia po intensywnych opadach deszczu w powiecie dzierżoniowskim wylały lokalne potoki. We Włókach wylały Włóczka i Gniły Potok jak i wody spływające bezpośrednio z pół i rowów. Na miejscu pracowały zastępy OSP z Tuszyna i Mościska, ustawiając worki z piaskiem przed zagrożonymi posesjami.

22.08.2022 00:39
Zalane szkoły w Dzierżoniowie
Zalane szkoły w Dzierżoniowie

Po intensywnych opadach deszczu w powiecie dzierżoniowskim 21 sierpnia poziom wody w rzece Piławie, przepływającej przez Dzierżoniów w ciągu niecałych 24 godzin podniósł się ponad dwa metry i przekroczył poziom 348 cm. Wysoki pozom wody w rzece powodował że woda zalewała piwnice w pobliżu. W szkole podstawowej nr 9 przy ul. Kopernika, zastały zalane pomieszczenia szatni, kotłowni i inne znajdujące się w piwnicy. Również piwnice zostały zalane w SP-3 przy ul. Nowowiejskiej w Dzierżoniowie.

21.08.2022 21:41
Zderzenie rowerzysty samochodem osobowym
Zderzenie rowerzysty samochodem osobowym

19 sierpnia po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego na Rondzie Niemieckim w Dzierżoniowie. Zderzył się tam rowerzysta z samochodem osobowym marki Honda. Na miejscu pracowała policja i pogotowie ratunkowe. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem nie zauważył poruszającego się po rondzie rowerzysty. Utrudnienia w ruchu trwały około 30 minut. Szczegóły po otrzymaniu od oficera prasowego.

20.08.2022 11:04
Ruszył proces byłego strażaka
Ruszył proces byłego strażaka

W środę 17 sierpnia przed dzierżoniowskim sądem rozpoczął się proces Krzysztofa B., któremu śledczy zarzucają zlecenie podpaleń samochodów dzierżoniowskich strażaków oraz paserstwo i podżeganie do kradzieży sklepowych. Prokurator Emil Wojtyra odczytał akt oskarżenia z którego dowiadujemy się o tym, że spłonęły dwa auta tj. Audi o wartości 15 000 zł i BMW za 25 000 zł.

19.08.2022 11:51
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego w Bielawie
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego w Bielawie

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu oławskiego, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca forda może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 39-letni kierowca tego auta miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

18.08.2022 16:09
Zderzenie czterech aut na "ósemce"
Zderzenie czterech aut na "ósemce"

16 sierpnia około godziny 18:00 doszło do wypadku na 80 km DK- 8. Na wiadukcie koło Wilkowa Wielkiego zderzyły się cztery pojazdy. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej z PSP Dzierżoniów i Ząbkowice Śląskie oraz OSP Niemcza, OSP Przerzeczyn Zdrój. Zespół pogotowia ratunkowego udzielał doraźnej pomocy na miejscu oraz jedną osobę przetransportował do szpitala. Przejazd przez wiadukt był zamknięty przez ponad trzy godziny. Objazd odbywał się starym śladem "ósemki" obok wiaduktu. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Opla Astry poruszający się w kierunku Wrocławia z nieustalonych przyczyn zjechał na na przeciwny pas ruchu i zderzył się Oplem Zafirą, którym podróżowali obywatele Niemiec. Obywatele Czech, którzy przemieszczali się dostawczym Iveco aby uniknąć zderzenia zjechali na przeciwny pas drogi do barierek, jednak uderzeniu uległa ich przyczepa. Rykoszetem uszkodzony został również Volkswagen. Kierowca Opla Astry został przetransportowany do szpitala w Dzierżoniowie.

16.08.2022 23:14    1    1
Pożar słomy w Piławie Górnej
Pożar słomy w Piławie Górnej

13 sierpnia po godzinie 13:00 doszło do pożaru sterty słomy, przy ul. Groszowieckiej w Piławie Górnej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP z Dzierżoniowa i OSP z Ostroszowic oraz policja. Najprawdopodobniej było to podpalenie.

14.08.2022 19:48
Wypadek pijanych obywateli Ukrainy
Wypadek pijanych obywateli Ukrainy

14 sierpnia około godziny 10:30 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze z Pieszyc do Jugowa. Na miejsce zdarzenia powyżej Kamionek zostały zadysponowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Piskorzowa, policja i dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Najprawdopodobniej samochód marki Ford wypadł z serpentyn. Autem podróżowały dwie osoby tj. obywatele Ukrainy. Uczestnicy wypadku byli pijani. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i przewieziono go do Komisariatu Policji w Bielawie. Kobieta z podejrzeniem złamania nogi została odwieziona została do szpitala. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Przez 1h występowały utrudnienia w ruchu.

14.08.2022 13:54    2
Interwencja służb na terenie "Silesiany"
Interwencja służb na terenie "Silesiany"

12 sierpnia około godziny 18:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z pustostanu na terenie dawnego zakładu włókienniczego przy ul Brzegowej w Dzierżoniowie. Na miejscu okazało się że palą się śmieci zgromadzone w głównym budynku po dawnej "Silesianie". Strażacy przy pomocy jednego prądu wody ugasili pożar. Prawdopodobnie było to podpalenie. Dalsze czynności na miejscu prowadziła policja.

12.08.2022 19:57
Reklama