Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ząbkowice Śląskie

WAKACJE PRZED NAMI, WYRUSZAJ WIĘC Z NAMI!
WAKACJE PRZED NAMI, WYRUSZAJ WIĘC Z NAMI!

Dolnośląska Akademia Młodego Podróżnika. Dni pełne przygód i gwarancja świetnej i bezpiecznej zabawy.

17.06.2021 13:05
WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

11 czerwca po godzinie 13:00 doszło do wypadku na skrzyżowaniu DK nr 8 z ul. Legnicką w Ząbkowicach Śląskich. Zderzyły się dwa samochody osobowe marki Citroen i dostawczy bus marki Renault. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej w tym jedna została przewieziona na dokładne badania do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczały dwa zastępy PSP z Ząbkowic oraz policja która kierowała ruchem.

11.06.2021 18:25
BARDO - POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ [FILM]
BARDO - POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ [FILM]

Jak informuje oficer prasowy ząbkowickiej policji, st. asp. Katarzyna Mazurek, około godz. 10.20 ząbkowicka policja otrzymała zgłoszenie o tym, że w gminie Stoszowice w miejscowości Lutomierz pojazd prowadzi prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Świadek zdarzenia zapamiętał nr rejestracyjny i podał, że pojazd porusza się w kierunku Kłodzka. Na miejsce został skierowany patrol policji, który po namierzeniu pojazdu próbował zatrzymać kierowcę, jednak ten zaczął uciekać. Pościg zakończył się w Bardzie, gdzie policjanci początkowo oddali strzały w koła pojazdu. Kierowca próbował jeszcze uciekać, ale kilkadziesiąt metrów dalej został zatrzymany. W wyniku pościgu nie odniósł większych obrażeń, nie został też postrzelony. W wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile. Więcej informacji ząbkowicka policja przekaże jutro.

10.06.2021 12:58    1
APEL STAROSTÓW POWIATÓW GÓRSKICH
APEL STAROSTÓW POWIATÓW GÓRSKICH

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku z inicjatywy Starosty Kłodzkiego - Macieja Awiżenia, odbyła się konferencja prasowa, w sprawie przekazania środków finansowych przez rząd dla gmin górskich, z całkowitym pominięciem powiatów górskich. Konferencja prasowa miała na celu zwrócenie wszystkim uwagi, na poważny problem finansowy powiatów górskich. Starostowie mają nadzieję, że wystosowany apel będzie impulsem do rozwiązania tego problemu na poziomie Rząd-Samorząd.

14.05.2021 10:01
PRZED NAMI TARGI ZDROWEJ ŻYWNOŚCI PROSTO OD ROLNIKA
PRZED NAMI TARGI ZDROWEJ ŻYWNOŚCI PROSTO OD ROLNIKA

Za oknem aura raczej przypomina zimę, ale my zapraszamy na Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika. W ofercie naszych wystawców znajdziecie m.in.: przetwory mleczne, lokalne pieczywo (także bezglutenowe), sery kozie, owcze i krowie, sezonowe owoce i warzywa, miody, oleje rzepakowe, lniane, kokosowe i inne, oraz mnóstwo innych pysznych i zdrowych produktów, który po prostu nie sposób tu wymienić ! Nie zostawiajcie swoich czworonogów w domu - każdy pupil jest u nas zawsze mile widziany, a okolice z pięknym widokiem na Góry Sowie idealnie nadają się na niedzielny spacer! Serdecznie zapraszamy! 18.04.2021 NIEDZIELA 12.00-16.00 Serowarnia, Lutomierz 29 Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Wydarzenia z powodu zaistnienia okoliczności związanych z pandemią wirusa SARS-Cov-2.

15.04.2021 08:25
SAMORZĄDY RAZEM W SPRAWIE DROGI S8
SAMORZĄDY RAZEM W SPRAWIE DROGI S8

Ponad dwudziestu samorządowców z powiatu kłodzkiego i powiatu ząbkowickiego wydało wspólne stanowisko ws. budowy drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko.

22.03.2021 18:32    1
W TWIERDZY SREBRNA GÓRA POWSTANIE HOTEL I RESTAURACJA
W TWIERDZY SREBRNA GÓRA POWSTANIE HOTEL I RESTAURACJA

Dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, ruiny kazamat zamienią się w hotel i restaurację. Całkowita wartość zadania to niemal 15,5 mln złotych. Łączna powierzchnia pomieszczeń przewidziana do adaptacji i konserwacji to ok. 2225 m kwadratowych. Realizacja pozwoli na kontynuację prowadzonych od 18 lat działań rewaloryzacyjnych na twierdzy. Będzie to kolejny etap prac obejmujący adaptację tego Pomnika Historii do współczesnych funkcji edukacyjnych, kulturalnych, wystawienniczych, noclegowych i gastronomicznych. Otwarcie nowych przestrzeni zaplanowano na czerwiec 2023 roku.

03.02.2021 17:19
ŚMIERTELNY WYPADEK W KLUCZOWEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
ŚMIERTELNY WYPADEK W KLUCZOWEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

28 stycznia około godziny 8:30 doszło do tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej 382 w Kluczowej. Na łuku drogi kierująca samochodem marki Ford, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła bokiem w drzewo, doznając obrażeń głowy. Mimo natychmiastowej pomocy 25-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego poniosła śmierć. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratora, zastępy PSP z Ząbkowic Śl i OSP z Tarnowa. Ruch odbywał się naprzemiennie.

28.01.2021 09:51
PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE TO DOBRE ROZWIĄZANIE
PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE TO DOBRE ROZWIĄZANIE

Mieszkańcy wsi Suszka w Gminie Kamieniec Ząbkowicki przez rok czuli się wykluczeni komunikacyjnie ze względu na wycofanie z rozkłady jady pociągów przystanku w tej miejscowości. Po interwencji Pani sołtys, wójta gminy oraz radnego Sejmiku Dolnośląskiego Patryka Wilda pociągi znowu zaczną się zatrzymywać, ale tym razem tylko na żądanie.

14.12.2020 22:12    1
FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ "MOTOSANTA"
FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ "MOTOSANTA"

Końcem listopada informowaliśmy o prowadzonej zbiórce, organizowanej przez ekipę „Petrol Heads”. W mikołajki odbył się finał akcji „MOTOSANTA”. Przygotowane paczki, zostały przekazane do dwóch domów dziecka z naszego regionu.

09.12.2020 13:54
KOVALCZYK BIG BAND NEW WAVE
KOVALCZYK BIG BAND NEW WAVE

„Stars and Shivers” to nowy singiel Kovalczyka – młodego producenta i wokalisty pochodzącego z Ząbkowic Śląskich, finalisty 3. edycji programu IDOL. Utwór jest zapowiedzią piątego albumu artysty pt. “KOVALCZYK BIG BAND NEW WAVE”, który nawiązuję do znakomicie przyjętego anglojęzycznego albumu “KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”. Album ten znalazł się w wielu podsumowanych najlepszych płyt w 2013 roku. Premiera albumu zapowiedziana jest za dziesięć miesięcy, a w międzyczasie poznamy kolejnych dziewięć singli. Będą one udostępniane w sieciach streamingowych oraz na kanale YouTube artysty, każdorazowo 12 dnia miesiąca, aż do premiery nowego albumu.

12.11.2020 12:02
GDZIE MOŻNA WYKONAĆ TEST NA Sars-Cov-2
GDZIE MOŻNA WYKONAĆ TEST NA Sars-Cov-2

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Dzierżoniowskiego przekazuje dane kontaktowe do punktów pobrań działających na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego oraz w powiatach sąsiednich.

03.11.2020 16:14
Reklama