Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ząbkowice Śląskie

TWIERDZA LEGEND CORAZ BLIŻEJ
TWIERDZA LEGEND CORAZ BLIŻEJ

Największa górska twierdza w Europie i najbardziej tajemnicze opowieści i baśnie. Od 3 do 4 października 2020 r. Srebrna Góra na Dolnym Śląsku stanie się stolicą legend. Twierdza Legend to pierwszy taki festiwal, podczas którego będzie można nie tylko stanąć oko w oko z legendarnymi postaciami, posłuchać historii o rozbójnikach, walecznych rycerzach, ukrytych skarbach oraz duchach, ale również poznać przekrojową historię powstawania legend i miejsc z nimi związanych.

01.10.2020 12:33
OFERTA PRACY – PAKOWACZ – MAGNICE K. WROCŁAWIA
OFERTA PRACY – PAKOWACZ – MAGNICE K. WROCŁAWIA

Szukasz pracy? Ta oferta jest dla Ciebie. Jedyne, czego oczekujemy od naszych Kandydatów to motywacja oraz chęć do pracy.

01.10.2020 11:56
WYSTRZAŁOWA NIEDZIELA NA TWIERDZY SREBRNA GÓRA
WYSTRZAŁOWA NIEDZIELA NA TWIERDZY SREBRNA GÓRA

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie "Wystrzałowa niedziela z regimentem z Twierdzy Srebrna Góra". To przede wszystkim pokazy artylerii, pokazy produkcji czarnego prochu, strzelanie z broni krótkiej, długiej oraz z armaty. Nie zabraknie konkursów i żołnierskiego jadła. To też niezwykła okazja, aby zapoznać się z historią Twierdza Srebrna Góra. 20 września, niedziela, start 11:00. Szczegóły na portalu forty.pl.

15.09.2020 11:27
WIEŻA NA KŁODZKIEJ GÓRZE OTWARTA
WIEŻA NA KŁODZKIEJ GÓRZE OTWARTA

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele powiatu kłodzkiego, ząbkowickiego, Nadleśnictwa Bardo i samego wykonawcy. Wieża ma wysokość 34,5 m, z której możemy podziwiać panoramy Ziemi Kłodzkiej, Ząbkowickiej i Opolskiej. Poza przebiegającym w okolicy singletrackiem, to kolejny magnes dla turystów. Na szczyt wznoszącej się na 762,7 m Kłodzkiej Góry wejdziemy niebieskim i żółtym szlakiem zarówno od strony Kłodzka ze wzgórza „Kukułka”, z Przełęczy Łaszczowa w Bardzie i z Przełęczy Kłodzkiej z parkingu niedaleko miejscowości Podzamek. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia tego miejsca, aby móc podziwiać niezwykłe panoramy.

28.08.2020 18:01
ZLOT SAMOCHODOWY HOW LOW 2020 W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH
ZLOT SAMOCHODOWY HOW LOW 2020 W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Grupa Petrol Heads, zrzeszająca pasjonatów motoryzacji oraz tuningu, zorganizowała swój drugi, oficjalny zlot samochodowy w Ząbkowicach Śląskich. W ubiegły weekend, na plantach zamkowych, odbyła się impreza How Low, na którą przyjechało ponad 200 samochodów z całej Polski. Na zakończenie pierwszego dnia, zostały rozdane nagrody, min. za najciekawszy samochód zlotu, czy najładniejszą felgę. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną przyszłoroczna edycję zlotu samochodowego How Low w Ząbkowicach Śląskich.

01.08.2020 00:22
ZA NAMI FESTIWAL PIWA I SERA 2020 NA TWIERDZY SREBRNA GÓRA
ZA NAMI FESTIWAL PIWA I SERA 2020 NA TWIERDZY SREBRNA GÓRA

To prawdopodobnie najbardziej pozytywny festiwal na świecie. Tegoroczna edycja Festiwalu Piwa i Sera na Twierdzy Srebrna Góra to nie tylko kulinaria i dobra zabawa. Dla chętnych przewodnicy przygotowali moc atrakcji podczas nocnego zwiedzania. Niewątpliwie jest to wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Dolnego Śląska. Zapraszamy do odwiedzania.

24.07.2020 14:49
JUŻ W WEEKEND DRUGA EDYCJA HOW LOW, CZYLI ZLOTU SAMOCHODOWEGO W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH
JUŻ W WEEKEND DRUGA EDYCJA HOW LOW, CZYLI ZLOTU SAMOCHODOWEGO W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Grupa Petrol Heads zrzeszająca pasjonatów motoryzacji oraz tuningu organizuje swój drugi, oficjalny zlot samochodowy w Ząbkowicach Śląskich. Do uczestnictwa w zlocie zapisało się już prawie dwustu uczestników, a ich pojazdy będzie można podziwiać niemal przez cały weekend. Początek zlotu zaplanowano na 25 lipca o godz. 8, a ostatnie auta odjadą kolejnego dnia w godzinach popołudniowych. Miejscem spotkania zlotowiczów będą planty zamkowe.

23.07.2020 19:36    1    2
TWIERDZA SREBRNA GÓRA ZAPRASZA NA FESTIWAL PIWA I SERA 2020
TWIERDZA SREBRNA GÓRA ZAPRASZA NA FESTIWAL PIWA I SERA 2020

W najbliższą sobotę 18 lipca, o godzinie 18:00 na Twierdzy Srebrna Góra wystartuje IV Festiwal Piwa i Sera. Jak opowiedział nam komendant Twierdzy Kazimierz Gądek, nie zabraknie przede wszystkim dobrej zabawy. O 21:00 zaplanowano nocne zwiedzanie. Wstęp 10zł. Zapraszamy! Szczegóły na: https://www.facebook.com/Twierdza.Srebrna.Gora

15.07.2020 09:09    1
EURO-PARK ZĄBKOWICE, PODPISANO UMOWĘ INWESTYCYJNĄ
EURO-PARK ZĄBKOWICE, PODPISANO UMOWĘ INWESTYCYJNĄ

Agencja Rozwoju Przemysłu i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, 7 lipca podpisały porozumienie o współpracy celem utworzenia parku przemysłowego EURO-PARK w Ząbkowicach Śląskich. Projekt będzie mógł zostać zrealizowany dzięki przekazaniu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, działki inwestycyjnej o powierzchni 125 ha. Działka, na której ma powstać inwestycja, położona jest na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8. Teren dotychczas nieużywany stanie się fundamentem, na którym będzie się rozwijał przemysł przyszłości. Umowa przyczyni się do rozwoju zarówno miasta, jak całego regionu.

07.07.2020 17:01
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE – MIASTO KRZYWEJ WIEŻY I FRANKENSTEINA
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE – MIASTO KRZYWEJ WIEŻY I FRANKENSTEINA

Kolejne dolnośląskie miasto jakie chcemy Wam pokazać to Ząbkowice Śląskie, które są znane w całej Polsce między innymi z Krzywej Wieży – to budowa, która ma 34 metry wysokości, a jej wierzchołek odchylony jest o ponad 2 m. O historii Frankenstein słyszeli chyba wszyscy: proces ośmiorga grabarzy, którzy z zadżumionych zwłok wytwarzali proszek, a następnie rozrzucali go po okolicy, żeby zarażać mieszkańców i dla zysku „produkować” kolejne trupy - tak opisuje to National Geographic, a całość legendy możecie poznać odwiedzając miasto Krzywej Wieży i Frankensteina!

02.07.2020 17:58
NOWE TURYSTYCZNE POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE NA DOLNY ŚLĄSK
NOWE TURYSTYCZNE POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE NA DOLNY ŚLĄSK

Turystyczne połączenia autobusowe przywiozą gości do dolnośląskich atrakcji i zapewnią dodatkowo zniżkę na zwiedzanie!

13.06.2020 10:28    1    2
KORONAWIRUS W DPS W OPOLNICY (GM. BARDO) - DODATNIE TESTY U CZTERECH PRACOWNIKÓW
KORONAWIRUS W DPS W OPOLNICY (GM. BARDO) - DODATNIE TESTY U CZTERECH PRACOWNIKÓW

Dom Pomocy Społecznej w Opolnicy jest jedną z największych placówek opiekuńczych w Województwie Dolnośląskim, w związku z tym w ramach profilaktyki w dniu 14 maja przeprowadzono badania na obecność SARS-CoV-2 wśród 132 pracowników, w tym również wszystkich pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej, kilku osób zatrudnionych w Zespole Szkół Specjalnych i obecnie pracujących na terenie placówki. Działania związane z pobieraniem próbek wsparła 16 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. Niestety testy wykazały wynik dodatni u czterech pracowników. W związku z tym DPS został objęty kwarantanną, 16 maja przeprowadzono testy u wszystkich pensjonariuszy (160 osób). O wynikach będziemy państwa informować.

17.05.2020 15:31
Reklama