Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Walim

PERŁY SUDETÓW - SOKOLNICCY DUETT / M. FRANCUZ
PERŁY SUDETÓW - SOKOLNICCY DUETT / M. FRANCUZ

Koncertu w ramach projektu "Perły Sudetów" w wykonaniu Agnieszki Sokolnickiej i Voytka Soko Sokolnickiego przy akompaniamencie Michała Francuza odbył się 30 kwietnia 2020 roku w kościele im. Jana Pawła II w Jedlinie Zdroju bez udziału publiczności.

09.05.2020 18:00    1
ZYGMUNTÓWKA - SCHRONISKO W CZASIE KWARANTANNY
ZYGMUNTÓWKA - SCHRONISKO W CZASIE KWARANTANNY

W czasie kwarantanny całkowicie zamknięte zostały schroniska górskie. Przez długi czas nie zaglądał do nich nikt z powodu zakazu wstępu do lasu. Dziś turyści muszą pocieszyć się widokiem tych obiektów z zewnątrz ponieważ ich funkcjonowanie nadal jest wstrzymane. Odwiedziliśmy z kamerą schronisko Zygmuntówka w Górach Sowich, żeby zapytać jak wygląda sytuacja w tego typu obiektach.

29.04.2020 09:07    3
GÓRY SOWIE Z LOTU PTAKA
GÓRY SOWIE Z LOTU PTAKA

Wam też brakuje takich widoków!? W czasie kwarantanny mamy dla Was chociaż odrobinę słońca i zieleni Gór Sowich.

30.03.2020 20:58    2    2
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GÓRACH SOWICH
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GÓRACH SOWICH

Dziś wypada pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, ale w Górach Sowich dzień ten wygląda wyjątkowo zimowo :) Zobaczcie sami!

21.03.2020 17:21    1
SPREPAROWANY ODPAD RADIOAKTYWNY W GÓRACH SOWICH
SPREPAROWANY ODPAD RADIOAKTYWNY W GÓRACH SOWICH

19 stycznia po godz. 9:15 dyżurny PSP w Dzierżoniowie został zaalarmowany o znalezieniu zielonego zasobnika z etykietą "Radioaktywne", przy wjeździe do dawnej osady Kuźnice obok drogi Rościszów - Walim. Miejsce znalezienia zabezpieczały zastępy PSP Dzierżoniów, zastęp OSP Piskorzów oraz policja. Wezwana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Wałbrzycha zbadała podłużny rurowy zasobnik, który miał wymiary 50 na 20 cm. Został on otwarty, a w środku znaleziono paprykarz. Pakunek był tak przygotowany, aby wyglądał na autentyczny odpad radioaktywny.

19.01.2020 15:46
25 LAT SZTOLNI WALIMSKICH
25 LAT SZTOLNI WALIMSKICH

Sztolnie Walimskie obchodzą 25 lat, od uroczystego otwarcie obiektu (co miało miejsce 23 stycznia 1995). Sztolnie Walimskie, to jeden z niedokończonych podziemnych kompleksów „Riese” w Górach Sowich budowanych przez nazistowskie Niemcy w czasie drugiej wojny światowej. Z okazji rocznicy, w czwartek 23 stycznia 2020 roku, w ramach Dni Otwartych Sztolni Walimskich będzie można bezpłatnie zwiedzić podziemia, a także obejrzeć wystawę przygotowaną specjalnie na tę okazję.

17.01.2020 09:52    2
JESIEŃ INSPIRUJE DO DZIAŁAŃ NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA
JESIEŃ INSPIRUJE DO DZIAŁAŃ NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA

Wyjątkowe piękno jesiennej przyrody w Górach Sowich inspiruje do działań na rzecz jej ochrony. Zobacz jak dbać o zagrożone gatunki i środowisko naturalne na "wgorysowie.pl"

04.11.2019 00:24
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH - JESIEŃ
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH - JESIEŃ

Jesień to wyjątkowa magiczna pora roku, która daje znać, że przyroda powoli przygotowuje się do długiej zimowej pory. Przejście z lata odbywa się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego.

30.10.2019 17:15    6
POSPRZĄTALI SZLAKI W GÓRACH SOWICH
POSPRZĄTALI SZLAKI W GÓRACH SOWICH

O tym, że w lesie nie wolno śmiecić wiedzą nawet dzieci. Niestety nie wszyscy dorośli mają tego świadomość, ale by naprawić błędy tych “myślących inaczej” zebrała się spora grupa osób i pod hasłem “Góry Sowie, nie góry śmieci” wyszli na sowiogórskie szlaki uzbrojeni w rękawiczki i worki, aby w drodze na Wielką Sowę zbierać to co zgubili inni.

01.10.2019 13:27    3
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH W LETNIEJ ODSŁONIE
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH W LETNIEJ ODSŁONIE

Góry Sowie warto zwiedzać o każdej porze roku. Jednak najwięcej turystów przyjeżdża tu latem. Szlaki w Górach Sowich są bardzo zróżnicowane i dopasowane do każdego turysty. W zależności od kondycji i doświadczenia w ciągu około godziny z Przełęczy Jugowskiej, walimskiej, czy sokolej można równym krokiem zdobyć ten malowniczy szczyt, na którym znajduje się ponad 100-letnia wieża widokowa.

23.08.2019 12:00    5
WIELKA SOWA W SŁONECZNY DZIEŃ WIDZIANA Z DRONA
WIELKA SOWA W SŁONECZNY DZIEŃ WIDZIANA Z DRONA

Wielka Sowa to najwyższy szczyt Gór Sowich leżący na wysokości 1015 m n.p.m. Na szczycie znajduje się 25-cio metrowa wieża widokowa wybudowana w 1906 roku. Z racji położenia w środkowej części Sudetów jest wspaniałym punktem widokowym. Wielka Sowa to całoroczna atrakcja turystyczna, która przyciąga miłośników gór.

24.07.2019 08:56    2
ZAPORA NA JEZIORZE BYSTRZYCKIM Z LOTU PTAKA
ZAPORA NA JEZIORZE BYSTRZYCKIM Z LOTU PTAKA

Dziś zapraszamy nad Jezioro Bystrzyckie, a tam czeka na Was między innymi kamienna konstrukcja o długości 230 metrów, która powstała w 1917 roku. Majestatyczny wygląd wciąż cieszy turystów bardzo chętnie odwiedzających obiekt. Zachęcamy do oglądania i udostępniania, a więcej o atrakcjach okolicy wkrótce!

17.07.2019 16:57    8
Komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama