Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Walim

IDZIEMY POSPRZĄTAĆ GÓRY SOWIE
IDZIEMY POSPRZĄTAĆ GÓRY SOWIE

W sobotę 22 września zapraszamy wszystkich turystów i nie tylko na wyjątkową wycieczkę po Górach Sowich.

19.09.2018 12:08    4
WYJĄTKOWE WARSZTATY NA ZAMKU GRODNO
WYJĄTKOWE WARSZTATY NA ZAMKU GRODNO

Zastanawiasz się, jak w atrakcyjny i niezapomniany sposób spędzić sobotę z rodziną? Warsztaty Rzemiosł Dawnych to wspaniała okazja na wspólne odkrywanie historii i kunsztu średniowiecznych zawodów. Impreza już w najbliższą sobotę 1 września na Zamku Grodno. Bramy zamku dla wszystkich chętnych otwierają się od godziny 9:00, a warsztaty potrwają do 19:00.

28.08.2018 08:11    1
FESTIWAL SERA W DZIEĆMOROWICACH
FESTIWAL SERA W DZIEĆMOROWICACH

15 sierpień to data niezwykle ważna dla wszystkich smakoszy wyjątkowych wyrobów z mleka. Dziećmorowice już po raz dwunasty zamieniły się w stolicę serów podczas Festiwalu Sera, który zorganizowała Gmina Walim wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Karczmą Góralską.

16.08.2018 10:34
PRZED NAMI XVI MISTRZOSTWA POLSKI W DREZYNOWANIU
PRZED NAMI XVI MISTRZOSTWA POLSKI W DREZYNOWANIU

W imieniu organizatorów zapraszamy już 21 i 22 lipca 2018 r. do Jugowic, gdzie na nieczynnej (już i jeszcze) stacji PKP odbędą się XVI Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu!

16.07.2018 09:16    2
ZA NAMI LETNIE WARSZTATY GITAROWE W JEDLINIE ZDROJU
ZA NAMI LETNIE WARSZTATY GITAROWE W JEDLINIE ZDROJU

Już po raz kolejny w Jedlinie Zdroju odbywały się Letnie Warsztaty Gitarowe, na które z całej Polski przyjechali miłośnicy tego instrumentu. Dla wielu uczestników była to okazja aby "zajrzeć" w różne gitarowe światy. W tym roku koncert finałowy odbył się w Pałacu Jedlinka. Dzięki przeprowadzanym warsztatom uczestnicy nie tylko zagłębiali się w tajniki tego instrumentu, ale poznawali również zabytki Dolnego Śląska.

11.07.2018 15:19    1
WALIMSKI FESTIWAL GULASZU
WALIMSKI FESTIWAL GULASZU

Kuszące zapachy gotujących się w bograczach gulaszy, doskonała zabawa i niezapomniana atmosfera, pełna śmiechu i radości. 23 czerwca w walimskim Parku Jordanowskim miała miejsce najsmaczniejsza impreza w regionie, przyciągająca wielu smakoszy i miłośników tej wyśmienitej potrawy.

24.06.2018 09:20
"POWIERNIK" - NOWY FILM TWÓRCÓW "LUDZI Z KLISZ"
"POWIERNIK" - NOWY FILM TWÓRCÓW "LUDZI Z KLISZ"

"Powiernik" to tytuł kolejnego filmu, który jest wspólnym projektem Łukasza Kazka i Mateusza Kudły. Ich poprzednie produkcje nagradzane były między innymi na festiwalach w Cannes czy Chicago. O tym jak wygląda praca nad nowym filmem opowiedzieli podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 8 czerwca w Walimiu.

11.06.2018 13:47    14
JARMARK ŚREDNIOWIECZNY NA ZAMKU GRODNO
JARMARK ŚREDNIOWIECZNY NA ZAMKU GRODNO

Niezwykły klimat średniowiecznego zamku, wszechobecni rycerze i damy dworu, to jedynie przedsmak atrakcji, jakie przygotowane zostaną na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim 19-20 maja 2018 r.

14.05.2018 11:29    2
W WALIMIU ŚWIĘTOWANO DZIEŃ ZWYCIĘSTWA
W WALIMIU ŚWIĘTOWANO DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

Dokładnie w południe, 8 maja na terenie Kwatery Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu z udziałem mieszkańców, włodarzy gminy i zaproszonych gości odbyły się uroczyste obchody 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Zaszczycili nas także swoją obecnością kombatanci Józef Gabryjelewski oraz Kazimierz Wiśniowski, którzy oddali hołd poległym. W imieniu kombatantów zostały złożone kwiaty pod tablicą pamięci. Wzniosły charakter podkreślił poczet sztandarowy Ochotniczych Straży Pożarnych z Dziećmorowic, Zagórza Śląskiego oraz Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach. Przepięknie zaśpiewane przez młodzież utwory patriotyczne w szczególny sposób podkreśliły wyjątkowość wydarzenia, wywołując wzruszenie wśród przybyłych. Uroczystość zakończona została złożeniem przez przybyłe delegacje i przedstawicieli władz wiązanek okolicznościowych wraz oddaniem pokłonu ofiarom faszyzmu.

08.05.2018 14:40    1    3
NOWE WYDANIE MAPY GÓR SOWICH
NOWE WYDANIE MAPY GÓR SOWICH

Niedawno na rynku turystycznym Gór Sowich ukazała się kolejna, uaktualniona wersja mapy naszego masywu, nad którą czuwał przewodnik sudecki Tomasz Śnieżek.

23.04.2018 15:12    1    10
TRZECI START, PIERWSZE ZWYCIĘSTWO
TRZECI START, PIERWSZE ZWYCIĘSTWO

Wiedzieliśmy, że Radkowski Trakt będzie trudnym i wymagającym rajdem, ale nie przypuszczaliśmy, że w weekend 7 i 8 kwietnia 2018 r. wywalczymy pierwsze podium i zarazem pierwsze zwycięstwo w ramach projektu BS Rally Team dla młodych. Arek Idzi i Dominika Samburska dowieźli do mety w Radkowie 10 cennych punktów.

10.04.2018 08:27    1
Z NARKOTYKAMI I POD ICH WPŁYWEM UCIEKAŁ QUADEM
Z NARKOTYKAMI I POD ICH WPŁYWEM UCIEKAŁ QUADEM

Dzielnicowi z powiatu wałbrzyskiego, po pościgu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego m.in. o posiadanie środków odurzających. Kierowca quada zignorował dawane przez funkcjonariuszy w jego kierunku sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Jechał z Głuszycy przez Walim w kierunku Dzierżoniowa i stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do kolizji z radiowozem. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ujawnili przy nim także narkotyki, a chwilę później sam przyznał się do kierowania pod ich wpływem. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

27.03.2018 10:46    3
Reklama