Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

500 KM TRAS ROWEROWYCH CZEKA NA AMATORÓW DWÓCH KÓŁEK!

Wspólny projekt gmin Walim, Jedlina Zdrój i Głuszyca to 500 kilometrów tras rowerowych. Po kilkumiesięcznych pracach nad wspólnym przedsięwzięciem pod nazwą „Rowerowa 500”, Wójt Gminy Walim Adam Hausman, Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód, dokonali w Jedlinie – Zdroju symbolicznego otwarcia Rowerowej 500.
500 KM TRAS ROWEROWYCH CZEKA NA AMATORÓW DWÓCH KÓŁEK!

Rowerowa 500 to nie tylko trasy, ale także punkty obsługi rowerzystów, gdzie można umyć, naprawić czy naładować rower elektryczny. To także ciekawe miejsca: jak punkty widokowe, zabytki, kąpieliska, parkingi oraz lokale gastronomiczne i noclegowe z dodatkową ofertą dla rowerzystów. To trasy rowerowe przeznaczone dla profesjonalistów, dla rodzin i osób, które traktują jednoślad wyłącznie jako środek transportu.

W Gminie Walim, Rowerowa 500 pokrywa się częściowo z trasami Strefy MTB Sudety oraz obejmuje położony w centrum Walimia Bike Park, którego atrakcją jest rock garden. W zasięgu rowerzystów są nasze największe atrakcje: Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie, Wielka Sowa. Gdy zakończy się modernizacja kolei bystrzyckiej, czyli malowniczej trasy kolejowej 285, łączącej Jedlinę-Zdrój, Jugowice, Zagórze Śląskie ze Świdnicą i Wrocławiem, wielbiciele turystyki rowerowej będą mogli przyjechać do nas ze swoimi jednośladami i z naszych stacji wyruszyć na nasze malownicze trasy – podkreśla Adam Hausman.

W ramach „Rowerowej 500” na terenie gminy Walim  wytyczono i oznaczono ponad 150 kilometrów tras, w tym 4 trasy szosowe i  4 trasy górskie oraz Bike Park XC i trasa Active.  (od W1 do J10).  Wszystkie zostały oznakowane.  Tworzy przejazdy o różnorodnej skali trudności.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolportaż bezpłatnych map dla turystów, na których zaznaczone są różne atrakcje oraz lokale gastronomiczne i noclegowe, z ofertą  dla rowerzystów.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama