Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wałbrzych

ZIMOWO PRZY BRZECHWIE W WAŁBRZYSKIM TEATRZE LALEK
ZIMOWO PRZY BRZECHWIE W WAŁBRZYSKIM TEATRZE LALEK

Przełom stycznia i lutego w wałbrzyskim Teatrze Lalek to zarówno propozycje spektaklowe, jak i warsztatowe. Najmłodszych widzów zapraszamy na SZEWCZYKA DRATEWKĘ natomiast tych starszych na FERIE ZIMOWE PRZY BRZECHWY.

26.01.2022 14:44
NAJSTARSI DOLNOŚLĄZACY
NAJSTARSI DOLNOŚLĄZACY

Na Dolnym Śląsku mieszka obecnie 191 osób, które mają 100 i więcej lat. Wśród najstarszych Dolnoślązaków są 162 stulatki i 29 stulatków. Na terenie należącym do legnickiego oddziału ZUS mieszka 30 wiekowych seniorów, na terenie wałbrzyskiego 50 oraz wrocławskiego 111. Najstarszą mieszkanką naszego regionu jest pani Stanisława, która skończyła już 108 lat i mieszka na terenie powiatu wałbrzyskiego.

25.01.2022 12:53    1
WERNISAŻ SUDECKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO (AKTUALIZACJA WIDEO)
WERNISAŻ SUDECKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO (AKTUALIZACJA WIDEO)

15 stycznia o godz. 17.00 w Multimedialnej Galerii Obrazu w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni odbył się wernisaż wystawy Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa zatytułowana „Co nam w duszach gra” zaprezentowała prace dziewięciu autorów. Każdy zestaw zdjęć pokazuje inne spojrzenie na fotografię, dokładnie to, które autor zatrzymał w momencie naciśnięcia spustu migawki. Wystawa będzie dostępna do 15 lutego.

17.01.2022 03:08
SPOTKANIE WÓJTÓW I BURMISTRZÓW W NOWEJ RUDZIE
SPOTKANIE WÓJTÓW I BURMISTRZÓW W NOWEJ RUDZIE

Na zaproszenie prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemej oraz burmistrza Tomasza Kilińskiego, w Nowej Rudzie odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów subregionu wałbrzyskiego oraz powiatu Kamiennogórskiego i Jaworskiego.

11.01.2022 09:57
TAJEMNICZY OGRÓD W TEATRZE LALKI I AKTORA WE WAŁBRZYCHU
TAJEMNICZY OGRÓD W TEATRZE LALKI I AKTORA WE WAŁBRZYCHU

“Tajemniczy Ogród” to propozycja Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na najbliższą niedzielę - 16 stycznia. Będzie klasycznie pod każdym względem - lektury, wzruszającej historii i szczęśliwego zakończenia. Spektakl dedykowany jest widzom w wieku 7+.

10.01.2022 17:06
POSELSKI KONKURS – „MAM EKO – POMYSŁ” ROZSTRZYGNIĘTY
POSELSKI KONKURS – „MAM EKO – POMYSŁ” ROZSTRZYGNIĘTY

We wtorek, 21 grudnia w Sali Krzywej Zamku Książ w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie pn. "Mam eko-pomysł!" Posła Tomasza Siemoniaka.

23.12.2021 08:54
ZA NAMI DOROCZNY KONGRES ODNOWY WSI
ZA NAMI DOROCZNY KONGRES ODNOWY WSI

Wydarzenie odbyło się w Centrum Kongresowo-Wypoczynkowym Zamku Kliczków i zgromadziło przedstawicieli uczestników inicjatywy Odnowy Dolnośląskiej Wsi, do której należy przeszło 100 gmin z województwa dolnośląskiego. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Grzegorz Macko.

11.12.2021 13:55
WEEKEND PODRÓŻNIKÓW W SCHRONISKU ANDRZEJÓWKA
WEEKEND PODRÓŻNIKÓW W SCHRONISKU ANDRZEJÓWKA

Już w najbliższy piątek, startuje WEEKEND PODRÓŻNIKÓW w Schronisku PTTK Andrzejówka. Pierwsza tata impreza w okolicy! 9 niesamowitych prelekcji, dwa pełne energii koncerty, targi rękodzieła z odległej Ameryki Południowej i Armenii, bezpłatne szkolenia GOPR

16.11.2021 11:11
TAJEMNICE "PYSKÓWEK", CZYLI SPECJALNYCH LALEK I IMPROWIZACJI W WOK
TAJEMNICE "PYSKÓWEK", CZYLI SPECJALNYCH LALEK I IMPROWIZACJI W WOK

Tajemnice „pyskówek”, czyli specjalnych lalek i improwizacji. WOK zaprasza na warsztaty z aktorem Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

03.11.2021 12:33
SZEWCZYK DRATEWKA W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU
SZEWCZYK DRATEWKA W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

W niedzielę, 7 listopada o 12:30, na deskach wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora zobaczymy spektakl opowiadający przygody Szewczyka Dratewki. Na spektakl zapraszamy dzieci w wieku 3+.

02.11.2021 13:13
POZNAJ SMAKI AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ
POZNAJ SMAKI AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej to niepowtarzalny okazja, aby przez ostatni tydzień października skosztować regionalnych specjałów po promocyjnych cenach. W zorganizowana przez Lokalną Organizacje Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej akcję zaangażowało się 11 podmiotów gastronomicznych należących do stowarzyszenia.

16.10.2021 11:58
MAJA ŚWIDERSKA WYGRYWA KONKURS „WAŁBRZYCH MA TALENT”
MAJA ŚWIDERSKA WYGRYWA KONKURS „WAŁBRZYCH MA TALENT”

Maja Świderska, która na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury zaśpiewała swoje autorskie piosenki wygrała trzy tysiące złotych ufundowane przez Prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja. To jednak nie jedyna laureatka konkursu. Finałowe występy w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni oglądało ponad stu pięćdziesięciu widzów.

13.10.2021 10:27
Komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama