Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wałbrzych

Teatralna majówka w Teatrze Lalek w Wałbrzychu
Teatralna majówka w Teatrze Lalek w Wałbrzychu

Podczas tegorocznej Majówki Teatralnej przy Brzechwy zostaną zaprezentowane spektakle zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży/ widzów dorosłych.

26.04.2022 10:39
W Starej Kopalni otwarto Sezon Turystyczny na Dolnym Śląsku
W Starej Kopalni otwarto Sezon Turystyczny na Dolnym Śląsku

W piątek 22 kwietnia na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu uroczyście i symbolicznie został otwarty kolejny sezon turystyczny na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy i turyści odwiedzający w tym dniu to wyjątkowe miejsce aż na 70 stoiskach mogli zapoznać się z najnowszą ofertą wielu ciekawych atrakcji.

22.04.2022 15:39
Aktywizacja zawodowa uchodźców z Ukrainy
Aktywizacja zawodowa uchodźców z Ukrainy

We wtorek 19 kwietnia w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej strefy Ekonomicznej INVEST-PARK odbyła się konferencja prasowa dotycząca aktywizacji zawodowej uchodźców z Ukrainy. W spotkaniu udział wzięli Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Piotr Wojtyczka – Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

19.04.2022 21:50
Festiwal Kwiatów i Sztuki  wraca do Zamku Książ
Festiwal Kwiatów i Sztuki wraca do Zamku Książ

Zakochaj się w książańskiej wiośnie i dołącz do magicznego „Świata baśni i bajek” wykreowanego z kwiatów i roślin. Festiwal Kwiatów i Sztuki powraca po dwuletniej przerwie do Zamku Książ! W dniach 30.04-03.05 czekają na Was m.in.: zachwycające aranżacje florystyczne, mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi, wykłady, warsztaty oraz wystawcy roślin i produktów regionalnych.

12.04.2022 15:49
#Praca dla wyjątkowych
#Praca dla wyjątkowych

#PdW to nazwa projektu dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, które chcą nauczyć się czegoś nowego i spróbować swoich sił w pracy i zarobić trochę pieniędzy. Środki na realizację projektu Fundacja Wałbrzych 2000 i Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej otrzymały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 i Europejskiego Funduszu Społecznego.

06.04.2022 12:32
„PO DRUGIEJ STRONIE FOLKU” NIECODZIENNY KONCERT ZPiT „WAŁBRZYCH”
„PO DRUGIEJ STRONIE FOLKU” NIECODZIENNY KONCERT ZPiT „WAŁBRZYCH”

Wpadnij na herbatkę do Kapelusznika i odkryj nowe oblicze folku! – zachęca Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Artyści zapraszają do świata pełnego niespodzianek, magii, zaskakujących połączeń i historii. Koncert zaplanowano 2 kwietnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. Bilety w kasach WOK i na stronie bilety.wok.walbrzych.pl.

15.03.2022 12:31
ZOSTAŃ RATOWNIKIEM GRUPY SUDECKIEJ GOPR
ZOSTAŃ RATOWNIKIEM GRUPY SUDECKIEJ GOPR

Jeśli kochasz góry, umiesz jeździć na nartach, chcesz pożytecznie spędzić czas pomagając innym, a dodatkowo mieszkasz w pobliżu rejonu działania naszej grupy to zapraszamy Cię do ochotniczej służby ratowniczej w strukturach Grupy Sudeckiej GOPR.

08.02.2022 10:20
LEKCJA KLEKSOGRAFII W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU
LEKCJA KLEKSOGRAFII W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

W niedzielę - 13 lutego o 12:30 – zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na „Akademię Pana Kleksa” wg Jana Brzechwy w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Przedstawienie dedykowane jest widzom w wieku 7+.

08.02.2022 09:09
PRZEWODNIK DLA LEWICY O PRAWICY
PRZEWODNIK DLA LEWICY O PRAWICY

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza na spektakl PRZEWODNIK DLA LEWICY O PRAWICY – teatralny eksperyment kwestionujący polityczny monopol na słuszność. Polacy są podzieleni bardziej niż kiedykolwiek. Badania socjologiczne ukazują niepokojący poziom polaryzacji. Nie tylko podejmujemy różne wybory polityczne, ale też opisujemy świat odmiennymi językami i czerpiemy informacje z całkiem innych źródeł. Zamknięci w bańkach tworzonych przez media społecznościowe, coraz wyraźniej dzielimy się na dwa wrogie plemiona.

08.02.2022 09:02
NOWA HALA PRZEMYSŁOWA NA TERENIE WSSE W WAŁBRZYCHU
NOWA HALA PRZEMYSŁOWA NA TERENIE WSSE W WAŁBRZYCHU

W czwartek 3 lutego w Wałbrzychu przy ul. Villardczyków 17 na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali przemysłowej. To pierwsze, tak duże wydarzenie w 2022 roku, w którym strefa obchodzi 25-lecie istnienia.

04.02.2022 10:17    1
KOSMICZNY LOT W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU
KOSMICZNY LOT W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

W niedzielę – 6 lutego o 12:30 – zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na „Atlas Nieba” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku 6+.

01.02.2022 16:11
ZIMOWO PRZY BRZECHWIE W WAŁBRZYSKIM TEATRZE LALEK
ZIMOWO PRZY BRZECHWIE W WAŁBRZYSKIM TEATRZE LALEK

Przełom stycznia i lutego w wałbrzyskim Teatrze Lalek to zarówno propozycje spektaklowe, jak i warsztatowe. Najmłodszych widzów zapraszamy na SZEWCZYKA DRATEWKĘ natomiast tych starszych na FERIE ZIMOWE PRZY BRZECHWY.

26.01.2022 14:44
Komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama