Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piława Dolna

Pożar w Piławie Dolnej
Pożar w Piławie Dolnej

7 sierpnia około godziny 23:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Piławie Dolnej przy ul. Błotnistej 20. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa i zastępy: OSP Piława Dolna, zastęp OSP Piława Górna, zastęp OSP Ostroszowice i zastęp OSP Bielawa. Paliła się przybudówka przylegająca do stodoły.

08.08.2022 03:04
Pożar w Piławie Dolnej
Pożar w Piławie Dolnej

4 sierpnia około godziny 13:30 służby dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze przy ul. Głównej w Piławie Dolnej. Po przyjeździe pierwszych zastępów straży, zgłoszenie potwierdziło się. Palił się budynek gospodarczy i roślinność. Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy, policja i pogotowie energetyczne. Ruch odbywał się naprzemiennie, którym kierowała policja.

04.08.2022 20:26
Wielomilionowe inwestycje w kanalizację w Gminie Dzierżoniów
Wielomilionowe inwestycje w kanalizację w Gminie Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów wraz ze spółką Wodociągi i Kanalizacja realizuje obecnie inwestycje w infrastrukturę kanalizacyjną na terenie całej gminy za kwotę blisko 33 milionów zł. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym udaje się wykonywać długo oczekiwane zadania.

30.07.2022 16:01
Wypadek w Piławie Dolnej
Wypadek w Piławie Dolnej

24 lipca po godzinie 7:00 doszło do zdarzenia drogowego w Piławie Dolnej. Kierujący samochodem marki Ford na ul. Głównej najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, uderzył w znak drogowy ściął hydrant, a następnie wjechał w ogrodzenie. Pasażerka została przewieziona do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowała policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

24.07.2022 17:52
Mazda uderzyła w budynek
Mazda uderzyła w budynek

18 czerwca po godzinie 16:00 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Głównej 121 w Piławie Dolnej. Kierowca samochodu marki Mazda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w płot i zakończył jazdę na budynku gospodarczym. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe oraz zastępy PSP Dzierżoniów i OSP Piława Dolna. Według wstępnych ustaleń kierowca, nie odniósł większych obrażeń. Przez około 30 minut ruch odbywał się z utrudnieniami.

18.06.2022 23:52
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ

3. czerwca przed 16:00, w Piławie Dolnej na ulicy Głównej doszło do zdarzenia drogowego. 44-letni kierowca samochodu marki BMW nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 57-letniemu kierującemu motorowerem marki Gilera, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. W wyniku zdarzenia jadący jednośladem doznał złamania obu nóg i został hospitalizowany. Postępowanie przeprowadzą dzierżoniowscy dochodzeniowcy. Komenda PP w Dzierżoniowie

03.06.2022 23:21
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej

We wtorek 24 maja mieszkańcy Piławy Dolnej uczestniczyli w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a wszystko w ramach programu „Nasza przestrzeń, konsultacje społeczne dokumentów planistycznych na wsiach i w małych miastach, do którego przystąpiła Gmina Dzierżoniów wraz z Fundacją Wspomagania Wsi.

25.05.2022 16:47
ZDERZENIE CZOŁOWE W PIŁAWIE DOLNEJ
ZDERZENIE CZOŁOWE W PIŁAWIE DOLNEJ

22 marca około godz. 14:00 doszło do zderzenia czołowego samochodów osobowych na ul. Głównej w Piławie Dolnej. Zderzyły się pojazdy marki Opel i Renault. Na miejscu pracowała policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Poszkodowane dziecko zostało przewiezione do szpitala. Droga początkowo była zablokowana, a następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

22.03.2022 22:56    3
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ

20 marca około godz. 15:00 w Piławie Dolnej przy ul. Głównej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 49 letniego motocyklisty. Jak ustalili policjanci, kierujący nie posiadając wymaganych uprawnień, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, następnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Czynności prowadzi KPP w Dzierżoniowie. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska

20.03.2022 23:51
DRZEWO BLOKOWAŁO PRZEJAZD W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
DRZEWO BLOKOWAŁO PRZEJAZD W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

18 lutego po godzinie 14:00 doszło do zamknięcia przejazdu ulicą Główną, przez Piławę Dolną. Strażacy usuwali pochylone drzewo naruszone przez wiatr, które groziło upadkiem na ulicę. Na miejscu pracowała Państwowa Straż Pożarna z Dzierżoniowa i Ochotnicza Straż Pożarna z Piławy Dolnej. Policja kierowała samochody osobowe na objazd ulicą Spacerową, na której doszło do kolizji gdzie jeden z kierowców cofał i wjechał w pojazd za nim. Po około 90 minutach ruch na ulicy Głównej został przywrócony.

18.02.2022 22:51
ZDERZENIE AUDI Z AUTOBUSEM W PIŁAWIE DOLNEJ
ZDERZENIE AUDI Z AUTOBUSEM W PIŁAWIE DOLNEJ

2 lutego około godziny 15:30 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Głównej w Piławie Dolnej. Według wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem marki Audi doprowadził do zderzenia z autobusem komunikacji miejskiej. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Przez około godzinę droga była zablokowana.

02.02.2022 20:12    1
DZIAŁANIA STRAŻAKÓW NA TERENIE POWIATU (AKTUALIZACJA WIDEO)
DZIAŁANIA STRAŻAKÓW NA TERENIE POWIATU (AKTUALIZACJA WIDEO)

30 stycznia od godzin porannych zastępy PSP z Dzierżoniowa i OSP, działały przy usuwaniu szkód spowodowanych przez silne podmuchy wiatru na terenie całego powiatu. Zastęp PSP z Dzierżoniowa i OSP z Piławy Dolnej usunęli drzewo które groziło upadkiem na dom, przy ul. Stawowej w Piławie Dolnej. Zastęp PSP oczyścił drogę z powalonych drzew na drodze z Bielawy do Owiesna.

30.01.2022 21:15
Reklama