Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piława Dolna

WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

W środę 25 listopada około godz. 10.00 doszło do wypadku drogowego w Piławie Dolnej. Na łuku drogi zderzyły się dwa samochody ciężarowe w wyniku czego jeden z nich wjechał w dom mieszkalny. Zawaleniu uległa ściana frontowa budynku, parteru ze sklepem i piętra. Na wskutek zerwania zaworu głównego przy budynku nastąpił wyciek gazu. Pogotowie Gazowe odcięło dopływ w tej części miejscowości. Udało się wyciągnąć kierowcę, który został przewieziony do szpitala. Z mieszkania na piętrze ewakuowano starszą osobę. Ze sklepu wychodziły trzy osoby, które nie odniosły poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowały zastępy straży PSP oraz OSP, pogotowie ratunkowe i energetyczne. Na miejsce zdarzenia przybyła Wałbrzyska Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza. Żeby wykluczyć że pod gruzami niema osób trzecich, wezwano grupy poszukiwawcze z psami. Na miejscu obecny był wójt gminy Marek Chmielewski. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie pod nadzorem prokuratora.

25.11.2020 10:31    7
ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)

18 listopada po godzinie 16:00 ulicy Głównej w Piławie Dolnej, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Dzierżoniowska drogówka ustaliła, iż sprawcą był 20-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Ford, który nie zachowując bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na tył opla, kierowanego przez 28 letnią kobietę. Uderzenie było na tyle duże, że skutkowało uszkodzeniem kolejnego pojazdu marki Volvo, prowadzonego przez 62 letniego kierowcę. Nikt nie doznał poważnych obrażeń, a wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Komenda PP w Dzierżoniowie

19.11.2020 19:59
WYPADŁ Z DROGI W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADŁ Z DROGI W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

Około godziny 14:30, 16. listopada, w Piławie Dolnej na ulicy Głównej, doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, iż sprawcą był 39-letni kierujący ciężarówką Scania, który nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i aby uniknąć najechania na pojazd który zatrzymał się przed nim, zjechał z jezdni uderzając w słup telekomunikacyjny. Na sprawcę nałożono mandat karny.

16.11.2020 16:49
POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020 A RODO
POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020 A RODO

Od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny 2020 r. Spis jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Każdy rolnik otrzyma list od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego zawierający numer gospodarstwa rolnego, który służy do logowania w aplikacji spisowej. Spisać możemy się internetowo lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 22 279 99 99. Szczegóły i instrukcje: spisrolny.gov.pl

19.10.2020 18:19
DZIAŁANIA STRAŻAKÓW W WALCE Z ŻYWIOŁEM (AKTUALIZACJA WIDEO)
DZIAŁANIA STRAŻAKÓW W WALCE Z ŻYWIOŁEM (AKTUALIZACJA WIDEO)

Padający od 13 października ulewny deszcz, spowodował podwyższone stany rzek i potoków w niektórych miejscach na terenie Gminy Wiejskiej Dzierżoniów, Dzierżoniowie, Łagiewnikach i Piławie Dolnej i Górnej. 14 października od wczesnych godzin porannych, strażacy z PSP Dzierżoniów oraz powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych walczyli z żywiołem. W godzinach południowych do akcji powstrzymujące wodę, przed wdarciem się do posesji na poszczególnych wsiach, zostali zadysponowani żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

15.10.2020 01:02
POTRĄCENIE PIESZEGO W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
POTRĄCENIE PIESZEGO W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

25 września około godziny 19:40 doszło do zdarzenia drogowego w Piławie Dolnej na ul. Głównej. Kierowca samochodu marki Citroen potrącił 68-letniego mężczyznę. Poszkodowany wymagał pomocy medycznej i został przewieziony do szpitala na szczegółowe badania. Okoliczności wypadku wyjaśniała dzierżoniowska drogówka. Utrudnienia w ruchu trwały 1h.

26.09.2020 01:28
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

1 września po godzinie 14:00 doszło do zdarzenia drogowego w Piławie Dolnej na ul. Głównej, przy posesji 74. Zderzył się tam samochód marki Renault z pojazdem marki Honda. Na miejscu pracowała policja sporządzając dokumentację ze zdarzenia. Ruch odbywał się naprzemiennie przez około 90 min.

02.09.2020 15:34
ZDERZENIE OSOBÓWEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE OSOBÓWEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

21 sierpnia około godziny 9:40 doszło do zdarzenia drogowego na ul, Głównej, przy skrzyżowaniu do Bielawy. Najprawdopodobniej kierującego samochodem marki Fiat oślepiło słońce i wjechał w tył samochodu marki Renault, który zamierzał skręcić w kierunku na Bielawę. Kierująca samochodem marki Renault wymagała pomocy medycznej i została przetransportowana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Najprawdopodobniej skończyło się na niewielkich obrażeniach, ponieważ zdarzenie zostało zaliczone do kolizji, gdzie policjanci sprawcę ukarali mandatem.

21.08.2020 20:09
PIŁAWSKA SKAŁA – ESENCJA EMOCJI
PIŁAWSKA SKAŁA – ESENCJA EMOCJI

Jeśli chcecie spróbować biegu po innej nawierzchni niż asfaltowa, to zachęcamy do udziału w Piławskiej Skale. Bieg, który w większości odbędzie się po terenie miejscowej kopalni kruszcu, wystartuje już 23 sierpnia w Piławie Górnej.

04.08.2020 17:49
CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ ZAPRASZA!
CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ ZAPRASZA!

Centrum Edukacji Zawodowej w Dzierżoniowie zaprasza Wszystkich.

30.07.2020 13:08
ZDERZENIE OSOBÓWEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE OSOBÓWEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

26 lipca około godziny 15:00 doszło do zdarzenia drogowego w Piławie Dolnej na drodze do Owiesna. Przy skrzyżowaniu z ulicą Spacerową zderzyły się dwa samochody osobowe w których podróżowały trzy osoby. Sżczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowały zastępy PSP z Dzierżoniowa oraz zastęp OSP z Piławy Górnej. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierujący 19 latek samochodem marki Fiat, wyjeżdżając z podporządkowanej uderzył w prawidłowo jadący samochód marki Nissan. Samochód sprawcy został przetransportowany na policyjny parking, ponieważ kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

26.07.2020 18:02
NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY (AKTUALIZACJA WIDEO)
NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY (AKTUALIZACJA WIDEO)

17. lipca około 16:30, w Dzierżoniowie na ulicy Wiejskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Renault. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 2,49 promila! Pojazd został zabezpieczony przez pomoc drogową, a postępowanie w tej sprawie prowadzić będą dzierżoniowscy śledczy. Apelujemy o rozwagę, gdyż jazda w takim stanie stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu!

19.07.2020 10:19
Reklama