Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piława Dolna

WYPADEK Z UDZIAŁEM ROWERZYSTY POD WPŁYWEM (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK Z UDZIAŁEM ROWERZYSTY POD WPŁYWEM (AKTUALIZACJA WIDEO)

25. października po 14:00, w Dzierżoniowie na ulicy Wojska Polskiego doszło do zdarzenia drogowego. 67-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, 72-letniemu kierowcy citroena, doprowadzając do zderzenia. Przyczyną wymuszenia na kierowcy samochodu, mógł być stan nietrzeźwości cyklisty, gdyż badanie alkomatem dało wynik 1,91 promila. Apelujemy o rozwagę, gdyż jazda w takim stanie stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu! Postępowanie w tej sprawie przeprowadzą dzierżoniowscy funkcjonariusze. Komenda PP w Dzierżoniowie

25.10.2021 18:09
UWAGA NA BARSZCZ SOSNOWSKIEGO
UWAGA NA BARSZCZ SOSNOWSKIEGO

Barszcz Sosnowskiego został sprowadzony do Europy w XX wieku z byłego ZSRR. Rosjanie chcieli stworzyć z barszczy kaukaskich bardzo wydajne rośliny pastewne do produkcji pasz.

04.08.2021 12:19
WIELOMILIONOWE INWESTYCJE WODOCIĄGOWE NA TERENIE POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO
WIELOMILIONOWE INWESTYCJE WODOCIĄGOWE NA TERENIE POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO

Przedstawiciele gmin w powiecie dzierżoniowskim będący udziałowcami spółki Wodociągi i Kanalizacja w Dzierżoniowie podpisali aneks do umowy o dofinansowanie w zakresie zmiany rzeczowego projektu pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego – etap III. W 2018 roku zarząd WiK podjął decyzję o rezygnacji z budowy suszarni osadów ściekowych. Powodem rezygnacji były przede wszystkim przesłanki ekonomiczne. Spółka zaproponowała realizację inwestycji w zakresie rozbudowy kanalizacji sanitarnej, modernizację pompowni sieciowych oraz rozbudowy oczyszczalni ścieków w Dzierżoniowie i Bielawie.

02.08.2021 14:35
REANIMACJA I AKCJA LPR W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
REANIMACJA I AKCJA LPR W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

19 lipca, około godziny 12:30 doszło do nieszczęśliwego wypadku na ul. Głównej przy nr 79 w Piławie Dolnej. Najprawdopodobniej około 50 letni rowerzysta dostał zawału serca i upadł na jezdnię. Akcję reanimacyjną od razu zapoczątkował przejeżdżający obywatel Czech z innymi kierowcami. Dalszą walkę o życie przejął zespół pogotowia ratunkowego z dzierżoniowskiego szpitala. Do zdarzenia został zadysponowany zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyźnie przywrócono i ustabilizowano czynności życiowe, następnie śmigłowcem LPR z Opola przetransportowano go do specjalistycznego szpitala. Na miejscu pracowała również policja i straż pożarna. Droga była zablokowana przez 2h.

19.07.2021 18:43    1
KIERUJĄCY AUDI WJECHAŁ W OGRODZENIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
KIERUJĄCY AUDI WJECHAŁ W OGRODZENIE (AKTUALIZACJA WIDEO)

30 czerwca 2021 r. około godz. 12:20 w Piławie Dolnej na ul. Głównej, kierujący samochodem osobowym Audi A6 – 22 letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący nie odniósł obrażeń, został ukarany mandatem karnym.

01.07.2021 12:52    1
ZNAMY WYNIKI KONKURSU "ODNOWA DOLNOŚLĄSKIEJ WSI"
ZNAMY WYNIKI KONKURSU "ODNOWA DOLNOŚLĄSKIEJ WSI"

Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął konkurs na projekty do realizacji w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Do dofinansowania zakwalifikowało się 46 projektów na łączną kwotę 1 309 597 zł.

25.06.2021 14:06
HOROŻANIECKI - HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH - PŁAĆ KARTĄ CASHBACK WORLD
HOROŻANIECKI - HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH - PŁAĆ KARTĄ CASHBACK WORLD

Horożanicki - Hurtownia materiałów budowlanych, Dzierżoniów, ul. Szkolna 16. Z nami od początku do końca budowy. Zaopatrzymy Cię we wszystkie niezbędne materiały czy narzędzia. Doradzimy i dowieziemy pod wskazany adres. Posiadamy specjalistyczny transport samowyładowczy. Przy zakupach kartą cashback world zyskujesz zwrot gotówki na konto nawet do 5% wartości towaru.

12.06.2021 11:00    275
WYPADEK MOTOCYKLISTY W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK MOTOCYKLISTY W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

24 kwietnia około godz. 19:45 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty na ul. Głównej 98 w Piławie Dolnej. Kierujący motocyklem marki Yamaha najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na drogę. Na miejscu pracowały służby ratunkowe: policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe, które zabrało rannego mężczyznę. Droga przez pół godziny była całkowicie zablokowana. Następnie wprowadzono ruch naprzemienny.

24.04.2021 22:27    1
JEST JUŻ PRZETARG NA BUDOWĘ OSTATNIEGO ETAPU OBWODNICY DZIERŻONIOWA
JEST JUŻ PRZETARG NA BUDOWĘ OSTATNIEGO ETAPU OBWODNICY DZIERŻONIOWA

Trzeci etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa rozpocznie się od drogi Dzierżoniów-Bielawa, a skończy na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 382 w Piławie Górnej. Obwodnica ma być gotowa w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą finalnego etapu.

20.04.2021 15:49    1    1
PRZEWÓD ENERGETYCZNY BLOKOWAŁ DROGĘ (AKTUALIZACJA WIDEO)
PRZEWÓD ENERGETYCZNY BLOKOWAŁ DROGĘ (AKTUALIZACJA WIDEO)

7 kwietnia przed godziną 15:00 dyżurny stanowiska PSP otrzymał zgłoszenie o zwisającym przewodzie, który blokuje przejazd ul. Główną w Piławie Dolnej. Na miejsce został zadysponowany zastęp PSP, którego działanie wraz z policją polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poprzez zamknięcie ruchu. Przybyłe pogotowie energetyczne usunęło zagrożenie. Droga była zablokowana przez 30 minut.

08.04.2021 15:14
ZDERZENIE OSOBÓWEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE OSOBÓWEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

31 marca około godziny 13:30 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Głównej w Piławie Dolnej. Na wysokości nr 105 zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący pojazdem marki Toyota najechał na tył auta marki Renault. Na miejscu pracowała dzierżoniowska policja ustalając okoliczności zdarzenia.

02.04.2021 22:52
ŚWIĘTA WIELKANOCNE PEŁNE SMAKÓW OD GAWRYCKIEGO
ŚWIĘTA WIELKANOCNE PEŁNE SMAKÓW OD GAWRYCKIEGO

Tegoroczne święta Wielkanocne będą dla na wszystkich bardzo szczególe. Ta wyjątkowa sytuacja sprawia, że musimy jeszcze bardziej zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i najbliższych, dlatego aby skrócić kolejki wprowadziliśmy możliwość składania zamówień telefonicznych. Szczegóły znajdą Państw na naszym profilu facebookowym. Dziękujemy za zaufanie jakim Państwo nas obdarzacie już od tylu lat. Szczególne podziękowania kierujemy również do naszych pracowników, którzy nieustannie każdego dnia dbają o zadowolenie klientów. Wszystkim Państwu życzymy radosnych świąt pełnych wyjątkowych smaków.

26.03.2021 09:33
Komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama