Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piława Dolna

OPEL UDERZYŁ W BRAMĘ W PIŁAWIE DOLNEJ  (AKTUALIZACJA WIDEO)
OPEL UDERZYŁ W BRAMĘ W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

18. marca około 9:00, w Piławie Dolnej na ulicy Stawowej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, sprawcą była 31-letnia kobieta jadąca samochodem marki Opel, która nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, nie zapanowała nad pojazdem, na łuku drogi zjechała z jezdni i uderzyła w przydrożne ogrodzenie. Na kierującą nałożono mandat karny. Komenda PP w Dzierżoniowie

18.03.2021 14:38    1
DACHOWANIE W OWIEŚNIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
DACHOWANIE W OWIEŚNIE (AKTUALIZACJA WIDEO)

28. stycznia około 7:30, w Owieśnie doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, sprawcą była 42-letnia kobieta jadąca samochodem marki Fiat, która nie dostosowała prędkości do warunków ruchu. Nie zapanowała nad pojazdem, zjechała z jedni i doprowadziła do wywrócenia pojazdu. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń, podobnie jak pasażer. Sprawca został ukarany mandatem.

28.01.2021 09:42
ZANIECZYSZCZENIE RZEKI (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZANIECZYSZCZENIE RZEKI (AKTUALIZACJA WIDEO)

26 stycznia około godziny 14:00, dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o zanieczyszczeniu rzeki nieznaną substancją w miejscowości Piława Górna i Piława Dolna. Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy PSP Dzierżoniów, OSP Piława Górna, policja i zastęp z grupy ekologiczno-chemicznej z Wrocławia. Po przeprowadzeniu badań nie stwierdzono zagrożenia chemiczno-ekologicznego.

27.01.2021 00:46
ZDERZENIE OSOBÓWEK W PISKORZOWIE (AKTUALIZACJA VIDEO)
ZDERZENIE OSOBÓWEK W PISKORZOWIE (AKTUALIZACJA VIDEO)

16 stycznia około godz. 11:00 doszło do zdarzenia drogowego w Piskorzowie. Kierujący samochodem marki Opel nie zachował należytej ostrożności podczas skrętu i zderzył się z samochodem marki Skoda. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

17.01.2021 16:58
PRZEKAZANIE SAMOCHODÓW DLA OSP (AKTUALIZACJA WIDEO)
PRZEKAZANIE SAMOCHODÓW DLA OSP (AKTUALIZACJA WIDEO)

23 grudnia w Roztoczniku odbyło się przekazanie sprzętu pożarniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy wiejskiej Dzierżoniów. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafił z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Piławie Dolnej. Natomiast samochód kwatermistrzowski Star i sprężarkę do napełniania butli otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna z Roztocznika.

24.12.2020 02:14    1
ROZMOWA Z GRZEGORZEM KOSOWSKIM STAROSTĄ DZIERŻONIOWSKIM
ROZMOWA Z GRZEGORZEM KOSOWSKIM STAROSTĄ DZIERŻONIOWSKIM

Kolejnym gościem w naszym studio był Grzegorz Kosowski - starosta dzierżoniowski.

14.12.2020 18:44
WSZYSTKIE DOLNOŚLĄSKIE WNIOSKI W II ETAPIE RZĄDOWEGO PROGRAMU KOLEJ PLUS
WSZYSTKIE DOLNOŚLĄSKIE WNIOSKI W II ETAPIE RZĄDOWEGO PROGRAMU KOLEJ PLUS

Wszystkie wnioski zgłoszone przez województwo dolnośląskie zostały zakwalifikowane do drugiego etapu rządowego Programu Kolej Plus. Jest to pięć bardzo ważnych projektów w walce z wykluczeniem komunikacyjnym na Dolnym Śląsku. Wśród nich znalazło się połączenie z Dzierżoniowa do Wrocławia  na linii kolejowej nr 310 Kobierzyce – Piława Górna.

30.11.2020 20:26    1    1
USZKODZONY DOM BĘDZIE MOŻNA ODBUDOWAĆ (AKTUALIZACJA WIDEO)
USZKODZONY DOM BĘDZIE MOŻNA ODBUDOWAĆ (AKTUALIZACJA WIDEO)

Budynek uszkodzony po wypadku w który wjechała ciężarówka w Piławie Dolnej, został częściowo zabezpieczony. Przeprowadzono także ekspertyzę z której wynika że ścianę frontową parteru i piętra będzie można odbudować. Ruch na drodze przy budynku prowadzony jest naprzemienny za pomocą automatycznej sygnalizacji świetlnej.

29.11.2020 00:58    1
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

W środę 25 listopada około godz. 10.00 doszło do wypadku drogowego w Piławie Dolnej. Na łuku drogi zderzyły się dwa samochody ciężarowe w wyniku czego jeden z nich wjechał w dom mieszkalny. Zawaleniu uległa ściana frontowa budynku, parteru ze sklepem i piętra. Na wskutek zerwania zaworu głównego przy budynku nastąpił wyciek gazu. Pogotowie Gazowe odcięło dopływ w tej części miejscowości. Udało się wyciągnąć kierowcę, który został przewieziony do szpitala. Z mieszkania na piętrze ewakuowano starszą osobę. Ze sklepu wychodziły trzy osoby, które nie odniosły poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowały zastępy straży PSP oraz OSP, pogotowie ratunkowe i energetyczne. Na miejsce zdarzenia przybyła Wałbrzyska Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza. Żeby wykluczyć że pod gruzami niema osób trzecich, wezwano grupy poszukiwawcze z psami. Na miejscu obecny był wójt gminy Marek Chmielewski. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie pod nadzorem prokuratora.

25.11.2020 10:31    7
ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)

18 listopada po godzinie 16:00 ulicy Głównej w Piławie Dolnej, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Dzierżoniowska drogówka ustaliła, iż sprawcą był 20-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Ford, który nie zachowując bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na tył opla, kierowanego przez 28 letnią kobietę. Uderzenie było na tyle duże, że skutkowało uszkodzeniem kolejnego pojazdu marki Volvo, prowadzonego przez 62 letniego kierowcę. Nikt nie doznał poważnych obrażeń, a wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Komenda PP w Dzierżoniowie

19.11.2020 19:59
WYPADŁ Z DROGI W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADŁ Z DROGI W PIŁAWIE DOLNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

Około godziny 14:30, 16. listopada, w Piławie Dolnej na ulicy Głównej, doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, iż sprawcą był 39-letni kierujący ciężarówką Scania, który nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i aby uniknąć najechania na pojazd który zatrzymał się przed nim, zjechał z jezdni uderzając w słup telekomunikacyjny. Na sprawcę nałożono mandat karny.

16.11.2020 16:49
POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020 A RODO
POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020 A RODO

Od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny 2020 r. Spis jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Każdy rolnik otrzyma list od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego zawierający numer gospodarstwa rolnego, który służy do logowania w aplikacji spisowej. Spisać możemy się internetowo lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 22 279 99 99. Szczegóły i instrukcje: spisrolny.gov.pl

19.10.2020 18:19
Reklama