Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Duszniki Zdrój

POLICJA POSZUKUJE SPRAWCY ZNISZCZENIA MIENIA
POLICJA POSZUKUJE SPRAWCY ZNISZCZENIA MIENIA

2 sierpnia 2021 r., w Dzierżoniowie na ulicy Rzeźniczej, na parkingu przy Państwowej Straży Pożarnej doszło do uszkodzenia pojazdu. Sprawca zbiegł w kierunku ulicy Świdnickiej. Wizerunek podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny publikujemy. Osoby znające dane personalne lub miejsce pobytu poszukiwanego proszone są o stawiennictwo w KPP Dzierżoniów, lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie: 47 8754-343, ewentualnie Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego 47 8754-240. Zapewniamy anonimowość.

19.11.2021 14:33
WIEŻA WIDOKOWA NA CZERŃCU / GÓRY BYSTRZYCKIE
WIEŻA WIDOKOWA NA CZERŃCU / GÓRY BYSTRZYCKIE

Wieża widokowa na górze Czerniec - jednym z najwyższych szczytów Gór Bystrzyckich (891 m n.p.m.) to jedna z atrakcji jakie czekają na Was w okolicach Międzylesia. Dziś możecie zobaczyć ją w jesiennej oprawie z lotu ptaka.

08.11.2021 20:25    3
ZBIORNIK PRZECIWPOWODZIOWY W ROZTOKACH Z LOTU PTAKA
ZBIORNIK PRZECIWPOWODZIOWY W ROZTOKACH Z LOTU PTAKA

Polder Roztoki to pierwszy z czterech planowanych zbiorników przeciwpowodziowych jakie mają powstać na terenie Ziemi Kłodzkiej. Budowa obiektu trwała 3,5 roku, a jej koszt to 235 mln złotych. Pomieści on 2,5 mln m3 wody i chronić ma przed zalaniem mieszkańców Międzylesia i okolic.

05.11.2021 11:08    1
O OŚWIACIE NA SESJI W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM
O OŚWIACIE NA SESJI W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM

We wtorek 26 października w sali narad dzierżoniowskiego starostwa odbyła się comiesięczna sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, która tradycyjnie podzielona została na dwie części uroczystą i roboczą. W tej pierwszej wręczano stypendia w ramach programu promującego wybitne osiągnięcia uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski pod hasłem: „ZŁOTY TALENT”.

29.10.2021 15:56
WILKI POD ZIELEŃCEM
WILKI POD ZIELEŃCEM

W rezerwacie przyrody Torfowisko pod Zieleńcem, Pan Sławomir Zagórski zaobserwował watahę wilków. Film na którym widać kilka osobników umieścił na Facebooku. To kolejne potwierdzenie, że wilki czują się dobrze w naszym regionie.

03.10.2021 09:48    1
W DUSZNIKACH ZDROJU POWSTAJE ÓSMY OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH
W DUSZNIKACH ZDROJU POWSTAJE ÓSMY OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH

Pierwszy w Polsce tor bobslejowy, kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich, tunel śnieżny, hala lodowa i zmodernizowany tor wrotkarski oraz unowocześniony obiekt biathlonowy Duszniki Arena będą tworzyć infrastrukturę nowego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich - Centralnego Ośrodka Sportu, który powstaje w Dusznikach-Zdroju. To ósmy w Polsce i siódmy regionalny ośrodek COS.

23.09.2021 16:21    1
MIĘDZYLESIE - GMINA POD TRÓJMORSKIM WIERCHEM
MIĘDZYLESIE - GMINA POD TRÓJMORSKIM WIERCHEM

Międzylesie to atrakcyjna turystycznie miejscowość znajdująca się na samym południu Kotliny Kłodzkiej, przy granicy z Czechami, nad Nysą Kłodzką. Leży między Górami Bystrzyckimi i Masywem Górskim Śnieżnika (1426 m.n.p.m). Miejscowość ta szczyci się długim rodowodem. Osada powstała tu już we wczesnym średniowieczu, a miastem Międzylesie stało się w XIII wieku. Burzliwe były dalsze losy tego miejsca, które w ciągu wieków zmieniało właścicieli, a nawet narodowość. Międzylesie było w rękach czeskich, niemieckich, a od 1945 roku pozostaje w granicach Polski.

16.09.2021 14:33
VI KONGRES MŁODEGO SAMORZĄDU W DUSZNIKACH-ZDROJU
VI KONGRES MŁODEGO SAMORZĄDU W DUSZNIKACH-ZDROJU

W dniach 18-20.08.2021 r. w Dusznikach-Zdroju spotkali się młodzi burmistrzowie, wójtowie i prezydenci z całej Polski. Wszystko za sprawą VI Kongresu Młodego Samorządu, który organizowany jest w Dusznikach od 2015 roku i corocznie przyciąga młodych samorządowców, chcących zdobyć wiedzę, poszerzyć sieć kontaktów, zdobyć nowe doświadczenia i podzielić się swoimi, a także przyczynić się do budowy społeczności młodych samorządowców.

08.09.2021 11:33
KONFERENCJA DLA KLASTRÓW ENERGII W DUSZNIKACH ZDROJU
KONFERENCJA DLA KLASTRÓW ENERGII W DUSZNIKACH ZDROJU

W dniach 23-24 sierpnia 2021 roku w Dusznikach-Zdroju odbyła się druga Konferencja dla Klastrów Energii. Spotkanie miało na celu przede wszystkim edukację członków klastrów energii z całej Polski, jak równie integrację społeczności klastrowej, podczas którego uczestnicy mogli wymienić doświadczenia i spostrzeżenia na temat ich funkcjonowania. Organizatorem wydarzenia była Gmina Duszniki-Zdrój, która jest liderem Klastra Energii ARES, działającego na obszarze Ziemi Kłodzkiej.

27.08.2021 11:31
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL MUZYCZNY - POSZUKIWANIE HARMONII
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL MUZYCZNY - POSZUKIWANIE HARMONII

Trwa IX edycja Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego. Tradycyjnie już festiwal jest spotkaniem z muzyką, ale także z wyjątkowymi miejscami na mapie Dolnego Śląska.

09.08.2021 11:15    2
ODDAJ KREW – URATUJ ŻYCIE
ODDAJ KREW – URATUJ ŻYCIE

Wakacje to okres, w którym spada ilość osób chętnych do oddania krwi, ale jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na nią w szpitalach.

02.08.2021 13:59
MUZEUM PAPIERNICTWA POWIĘKSZA KOLEKCJĘ BANKNOTÓW
MUZEUM PAPIERNICTWA POWIĘKSZA KOLEKCJĘ BANKNOTÓW

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju powiększyło kolekcję banknotów w ramach projektu pn.: "Zakup kolekcji banknotów i grafik banknotowych czechosłowackich, banknotów czeskich oraz bonów Getta w Teresinie"

01.07.2021 21:36
Komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama