Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Duszniki Zdrój

DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA DOJECHAŁY DO DUSZNIK. PODRÓŻ TRWAŁA KILKA DNI
DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA DOJECHAŁY DO DUSZNIK. PODRÓŻ TRWAŁA KILKA DNI

76 dzieci w wieku od 3 do 16 lat i 8 opiekunów z ukraińskiego domu dziecka bezpiecznie dotarło do Dusznik-Zdroju, po kilkudziesięciu godzinach podróży. Przyjechały z miejscowości Czerkasy i Kropywnycki położonych na południe od Kijowa, oddalonych o niespełna 800 km od polskiej granicy. W drogę wyruszyli 1 marca. Duszniki od kilku dni przygotowywały się na ich przyjęcie. W Domu Wczasów Dziecięcych zapewniono im godne warunki, opiekę lekarską i psychologiczną. To była podróż pełna emocji. Dodatkowo 9 dzieci z niepełnosprawnością w lekkim stopniu, zostało zakwaterowanych w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Z inicjatywą przywiezienia dzieci wyszedł burmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr Lewandowski. Na fanpage burmistrza oraz na stronie internetowej dwd-duszniki.pl można dowiedzieć się w jaki sposób pomagać.

03.03.2022 18:04
WYRUSZYŁY AUTOKARY PO DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA. PRZYJADĄ DO DUSZNIK.
WYRUSZYŁY AUTOKARY PO DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA. PRZYJADĄ DO DUSZNIK.

Wyruszyły 2 autobusy z wolontariuszami, by przywieźć do Dusznik-Zdroju pierwszą grupę dzieci z domów dziecka z Ukrainy uciekających przed okrutną wojną, poinformował Piotr Lewandowski burmistrz Dusznik-Zdroju. Do Domu Wczasów Dziecięcych przejedzie 87 dzieci i 7 opiekunów. Jak powiedział Maciej Awiżeń starosta kłodzki, w transporcie pomaga PKS w Kłodzku i Kacper Usługi Transportowe. DWD Duszniki -Zdrój jest już gotowe na przyjęcie dzieci. Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski zabezpieczył środki na zakwaterowanie i wyżywienie całej grupy.

02.03.2022 09:27
DUSZNIKI-ZDRÓJ URUCHOMIŁY INFOLINIĘ DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY
DUSZNIKI-ZDRÓJ URUCHOMIŁY INFOLINIĘ DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Gmina Duszniki-Zdrój w dniu 28.02.2022 od godz. 15:00 uruchamia infolinię kontaktową dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Dusznik-Zdroju. Prosimy o pilny kontakt uchodźców, celem zebrania danych do formalności takich jak status uchodźcy, jak również przekazania bieżących potrzeb – materialnych, medycznych lub innych.

28.02.2022 22:09
W DUSZNIKACH-ZDROJU RUSZYŁ PUNKT INFORMACYJNY I ZBIÓRKI DARÓW DLA OBYWATELI UKRAINY
W DUSZNIKACH-ZDROJU RUSZYŁ PUNKT INFORMACYJNY I ZBIÓRKI DARÓW DLA OBYWATELI UKRAINY

Tak jak zapowiadaliśmy, otwarty został punkt informacyjny i zbiórki darów dla obywateli Ukrainy. Wejście przez główne wejście do Hali Sportowej. Punkt będzie działał w następujących dniach i godzinach na Hali Sportowej: Sobota (26.02) – 14:00 – 20:00 Niedziela (27.02) – 10:00 – 18:00 Poniedziałek (28.02) – 9:00 – 18:00 O kolejnych dniach będziemy informować Poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy funkcjonowaniu punktu – jeżeli jesteś zainteresowany pomocą w jakikolwiek sposób, dzwoń pod nr 665 133 444 lub za pomocą wiadomości prywatnej na profilu facebook Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój

26.02.2022 14:11
RATOWNICY SUDECKIEJ GRUPY GOPR URATOWALI KOLEJNE ŻYCIE
RATOWNICY SUDECKIEJ GRUPY GOPR URATOWALI KOLEJNE ŻYCIE

W minioną środę ratownicy pełniący dyżur na stokach Zieleniec Sport Arena zostali zadysponowani do wypadku narciarki, w wyniku którego doszło do urazu stawu kolanowego. W trakcie transportu kobieta zasłabła i zaczęła uskarżać się na problemy z oddychaniem. W związku z zaistniałą sytuacją ratownicy podjęli decyzję o zawiadomieniu Pogotowia Ratunkowego i przyspieszeniu transportu poszkodowanej do ambulatorium. W trakcie transportu do dyżurki poszkodowana straciła przytomność, a zaraz po tym nastąpiło Nagłe Zatrzymanie Krążenia. Ratownicy podjęli czynności resuscytacyjne w wyniku których poszkodowana bardzo szybko odzyskała krążenie i wspomagana oddechowo została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. info: Sudecka Grupa GOPR

04.02.2022 15:18
ZOBACZ NOWE WYSTAWY W MUZEUM PAPIERNICTWA
ZOBACZ NOWE WYSTAWY W MUZEUM PAPIERNICTWA

Od połowy stycznia w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju można podziwiać dwie nowe wystawy: ""Z naturą wśród książek" i "Papierowe Haiku". To świetna propozycja dla tych którzy odwiedzą ziemię kłodzką w czasie ferii.

28.01.2022 15:14
TEATRALNA NIEDZIELA W DOK W DZIERŻONIOWIE
TEATRALNA NIEDZIELA W DOK W DZIERŻONIOWIE

„Skrzydlaty Odlot” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci mają szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione są treści związane z tematem smogu, niskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadamia dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Ma za zadanie wskazać najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste. Dzieci będą miały okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu - staną się uczestnikami rozgrywającej się akcji, a także będą zapraszane na scenę. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

11.01.2022 16:43    1
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL MUZYCZNY ŚWIĄTECZNIE
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL MUZYCZNY ŚWIĄTECZNIE

W kościele św. Mikołaja 27 grudnia 2021 r. godz.19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu klarnecisty i saksofonisty Ignacego Wysockiego oraz organisty Zbigniewa Gacha.

24.12.2021 10:12    2
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD REDAKCJI TELEWIZJI SUDECKIEJ
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD REDAKCJI TELEWIZJI SUDECKIEJ

Wszystkim naszym widzom z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy rodzinnych, radosnych i spokojnych świat oraz szczęśliwego Nowego Roku.

24.12.2021 07:02
INFLACYJNY SKARB Z LUTOMIERZA W MŁYNIE PAPIERNICZYM W DUSZNIKACH
INFLACYJNY SKARB Z LUTOMIERZA W MŁYNIE PAPIERNICZYM W DUSZNIKACH

„Tysiące, miliony, miliardy”, to wyjątkowa wystawa w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, która została zainicjowana dzięki wyjątkowemu znalezisku w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lutomierzu k. Ząbkowic Śląskich.

09.12.2021 11:43    2
WRĘCZONO CERTYFIKATY POLSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ
WRĘCZONO CERTYFIKATY POLSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

Gala wręczenia certyfikatów Polska Organizacja Turystyczna okazała się sukcesem dolnośląskich atrakcji. Trzy certyfikaty dla najlepszego produktu turystycznego Polski w tym złoty certyfikat trafia na Dolny Śląsk. Główną nagrodę otrzymało Hydropolis z Wroclaw [Wroclove] a spośród 10 miejsc nagrodzonych certyfikatem znalazły się też Muzeum Papiernictwa z Miasto Duszniki-Zdrój oraz wrocławskie Kolejkowo.

26.11.2021 12:50
REKORD GUINESSA W DUSZNIKACH - ZDROJU [WIDEO]
REKORD GUINESSA W DUSZNIKACH - ZDROJU [WIDEO]

Tomasz Gorzkowski i Grzegorz Pytlowany w Dusznikach – Zdroju pobili rekord Guinnessa w najdłuższym singlowym meczu badmintona. Grali bez przerwy przez 27 godzin. O ponad pół godziny pobili dotychczasowy rekord, który należał również do Polaków Bartłomieja Szczerby i Janusza Stachonia. Jak powiedzieli, innego planu nie było, bo cel szczytny, zawodnicy włączyli się do ogólnopolskiej zbiórki na rzecz Dawidka Drapacza. Wszystkich którzy chcieliby wesprzeć zbiórkę zapraszamy do facebookowej grupy Badmintoniści z Dusznik. Licytacje na rzecz Dawidka potrwają przynajmniej do końca grudnia.

21.11.2021 17:00    3
Reklama