Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Świdnica

„(PO)ŁĄCZĄ NAS GÓRY!” – MILOWY KROK NA RZECZ TURYSTYKI GÓRSKIEJ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
„(PO)ŁĄCZĄ NAS GÓRY!” – MILOWY KROK NA RZECZ TURYSTYKI GÓRSKIEJ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Na Dolnym Śląsku rusza projekt „(Po)łączą nas góry” dedykowany osobom z niepełnosprawnościami. To krok milowy dla społecznej turystyki górskiej w regionie, ale i w skali kraju. Uczestnicy wezmą udział w inwentaryzacji sudeckich szlaków pod kątem dostępności dla osób z dysfunkcją ruchu i otrzymają bezpłatne szkolenia, a także opiekę wytchnieniową. Powstanie strona internetowa z mapami przetestowanych szlaków górskich i szczegółowymi wskazówkami dla turystów z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.

08.02.2022 08:56    1
SESJA FOTO W KLUBIE ABC SENIORA CZYLI SENIORZY WOLNI OD METRYKI
SESJA FOTO W KLUBIE ABC SENIORA CZYLI SENIORZY WOLNI OD METRYKI

W 2019 roku członkinie Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej korzystały z fachowych porad w ramach warsztatów fotograficznych. Klubowicze nie tylko zgłębili wiedzę dotyczącą obsługi aparatu fotograficznego, podstaw technicznych wykonywania zdjęć, jak wgrywać je z aparatu fotograficznego czy smartfona na komputer. Uczyli się swobody w robieniu poprawnych zdjęć w różnych sytuacjach, a przede wszystkim w zorganizowanej sesji fotograficznej pozowali sobie nawzajem jako modelki i modele.

03.02.2022 19:12
ROZMOWA Z DARIĄ MICHALSKĄ DYREKTOREM PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH
ROZMOWA Z DARIĄ MICHALSKĄ DYREKTOREM PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH

Kolejnym gościem w naszym studio była Daria Michalska - dyrektor niepublicznych przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych.

28.01.2022 17:00    1
OBIEKTY ŚOSiR W OKRESIE FERII ZIMOWYCH
OBIEKTY ŚOSiR W OKRESIE FERII ZIMOWYCH

Przedstawiamy harmonogram pracy lodowiska i pływalni krytej oraz zajęć dla dzieci i młodzieży w hali Zawiszów w czasie ferii zimowych (31.01 – 13 .02). Na lodowisku data zakończenia ferii oznacza zakończenie sezonu. Od 14 lutego obiekt będzie zamknięty – rozpoczną się przygotowania do Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasz obiekt będzie gościł młodych sportowców od 17 lutego do 4 marca.

27.01.2022 09:55
PRZYZNANO STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA ŚWIDNICA W DZIEDZINIE KULTURY
PRZYZNANO STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA ŚWIDNICA W DZIEDZINIE KULTURY

Stworzenie cyklu dwunastu, publikowanych comiesięcznie felietonów historyczno-kulinarnych pod nazwą ”Świdnicki stół” oraz nagranie dwunastu kompozycji muzyki instrumentalnej zwieńczonych wydarzeniem audiowizualnym – to projekty, które zrealizowane zostaną w tym roku w ramach stypendium Prezydenta Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej w dziedzinie kultury. Ich ideą jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych przedsięwzięć, związanych z twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

20.01.2022 14:17
WITOSZÓW DOLNY, PSZENNO I BOLEŚCIN Z NAJWIĘKSZYM PRZYROSTEM LICZBY MIESZKAŃCÓW
WITOSZÓW DOLNY, PSZENNO I BOLEŚCIN Z NAJWIĘKSZYM PRZYROSTEM LICZBY MIESZKAŃCÓW

W grudniu ubiegłego roku kapituła rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA doceniła nasz samorząd, wskazując że tylko jedna gmina w powiecie świdnickim odnotowała dobry wynik w zakresie przyrostu liczby ludności w ostatnich 16 latach. To właśnie gmina Świdnica. Dziś po raz kolejny możemy przekazać dobre informacje. Na podstawie danych meldunkowych w 2021 roku odnotowaliśmy wzrost liczby mieszkańców.

12.01.2022 17:52
NAJŁADNIEJ PRZYSTROJONE I OŚWIETLONE DOMY I BALKONY W ŚWIDNICY
NAJŁADNIEJ PRZYSTROJONE I OŚWIETLONE DOMY I BALKONY W ŚWIDNICY

Wigilia już jutro, wszyscy szykują się do świętowania, a komisja konkursowa oglądała i oceniała, jak świdniczanie przystroili swoje domy i balkony na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku otrzymaliśmy 22 zgłoszenia do konkursu na najładniej oświetlony i przystrojony dom i balkon – 10 w kategorii domy oraz 12 w kategorii balkony.

23.12.2021 09:12
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE - MAREK MENDYK - BISKUP DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE - MAREK MENDYK - BISKUP DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ

Życzenia dla Wszystkich widzów Telewizji Sudeckiej składa biskup diecezji świdnickiej Marek Mendyk.

21.12.2021 19:39    2
ZA NAMI DOROCZNY KONGRES ODNOWY WSI
ZA NAMI DOROCZNY KONGRES ODNOWY WSI

Wydarzenie odbyło się w Centrum Kongresowo-Wypoczynkowym Zamku Kliczków i zgromadziło przedstawicieli uczestników inicjatywy Odnowy Dolnośląskiej Wsi, do której należy przeszło 100 gmin z województwa dolnośląskiego. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Grzegorz Macko.

11.12.2021 13:55
OGÓLNOPOLSKI SUKCES I ZŁOTY MEDAL DLA KAROLINY MAZUREK
OGÓLNOPOLSKI SUKCES I ZŁOTY MEDAL DLA KAROLINY MAZUREK

Ogromną przyjemność sprawia nam, kiedy możemy podzielić się z Państwem sukcesami naszych mieszkańców. 5 grudnia w hali KJK Szary Michałowice odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu. Z wielką radością informujemy, że najlepsza w konkursie jak i w klasyfikacji końcowej Seniorów okazała się Karolina Mazurek – mieszkanka gminy Świdnica!

09.12.2021 10:53
PRZED NAMI DOMINO POLONIA ŚWIDNICA - ORZEŁ ZĄBKOWICE.
PRZED NAMI DOMINO POLONIA ŚWIDNICA - ORZEŁ ZĄBKOWICE.

Zapraszamy na wyjątkowy mecz w sezonie. Pod patronatem sponsora tytularnego firmy Domino Polska z Dzierżoniowa odbędzie się mecz MIKOŁAJKOWY świdnickich koszykarzy. W planie mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz konkursy dla dorosłych z nagrodami!!!! Nie zabraknie także św. Mikołaja, który będzie rozdawał prezenty. A na sportowo to ostatni mecz naszej drużyny w tym roku. Chcemy przedłużyć passę wygranych do 3 i w dobrych nastrojach przygotowywać się do kluczowej części I rundy rozgrywek, która zadecyduje czy znajdziemy się w stawce 4 drużyn awansujących do dalszych gier. Dlatego wsparcie naszych kibiców będzie bardzo potrzebne!

06.12.2021 15:22
BLISKO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH TRAFI DO GMINNYCH SZKÓŁ NA LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
BLISKO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH TRAFI DO GMINNYCH SZKÓŁ NA LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Podjęcie uchwały w spawie zmian w budżecie gminy na 2021 rok znalazło się w porządku obrad L nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Świdnica. Do budżetu gminy Świdnica trafi 477 tys. zł. na realizację Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości w szkołach podstawowych, z przeznaczeniem na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznych niezbędnych do budowania kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów.

01.12.2021 11:48
Komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama