Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niemcza

TRAGICZNY WYPADEK NA ÓSEMCE W NIEMCZY (AKTUALIZACJA WIDEO)
TRAGICZNY WYPADEK NA ÓSEMCE W NIEMCZY (AKTUALIZACJA WIDEO)

14 września około godziny 6:00 doszło do tragicznego wypadku na 74 km DK-8 przy zjeździe do Niemczy od Kłodzka. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Panda z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z ciężarówką. Kierujący 67 letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Pasażerka wymagała pomocy i została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu. 57 letni kierowca ciężarówki marki Iveco, obywatel Czech wyszedł bez obrażeń. Na miejscu pracowały dwa zespoły ratownictwa medycznego, pięć zastępów straży w tym OSP Przerzeczyn i PSP z Ząbkowic Śl.

14.09.2021 09:20    3
ZDERZENIE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

26 sierpnia około godziny 17:20 doszło do zderzenia samochodów osobowych na 69 km DK-8. Tuż przy granicy powiatu dzierżoniowskiego za Przerzeczynem Zdrój, najprawdopodobniej kierująca samochodem marki Volkswagen wyjeżdżając z podporządkowanej doprowadziła do zderzenia bocznego z prawidłowo poruszającym się samochodem marki Skoda. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń. Na miejscu pracował zastęp PSP z Ząbkowic Śl. oraz patrol ząbkowickiej policji.

26.08.2021 19:45
BLOGERZY NA DOLNY ŚLĄSK!
BLOGERZY NA DOLNY ŚLĄSK!

Dwudziestu blogerów i influencerów odwiedzi Dolny Śląsk w ramach kampanii #SzlakMaSmak, którą organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Blogerzy pokażą uroki i atrakcje regionu, a także przetestują lokalne produkty.

25.08.2021 16:57
ZDERZENIE SAMOCHODÓW NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE SAMOCHODÓW NA ÓSEMCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

24 sierpnia około godziny 12:30 doszło do wypadku na 70 km DK-8. Przy wyjeździe z Przerzeczyna Zdrój w kierunku Kłodzka doszło do zderzenia samochodów dostawczych marki: Mercedes i Fiat. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe, Państwowa Straż Pożarna z Dzierżoniowa i Ząbkowic Śląskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Przerzeczyna Zdrój.

24.08.2021 18:03
ODDAJ KREW – URATUJ ŻYCIE
ODDAJ KREW – URATUJ ŻYCIE

Wakacje to okres, w którym spada ilość osób chętnych do oddania krwi, ale jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na nią w szpitalach.

02.08.2021 13:59
AKTYWNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCACH W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM
AKTYWNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCACH W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM

109.520 złotych pozyskał w lipcu Powiat Dzierżoniowski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki zdobytym środkom zostaną wybudowane dwa nowoczesne przejścia dla Pieszych, które w sposób zdecydowany poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu. Pojawią się one na ulicy Chrobrego w Niemczy (w rejonie szkoły i przedszkola) oraz w Jaźwinie w okolicy kościoła. Przejścia będą posiadać białe pasy na czerwonym tle. Dodatkowo pojawi się mocniejsze oświetlenie przejść, a także pasy wibracyjne na jezdni przed przejściami oraz oznakowanie pionowe wraz z ograniczeniem prędkości do 30 km/godz.

30.07.2021 20:08
POŻAR AUTA NA ÓSEMCE
POŻAR AUTA NA ÓSEMCE

29 lipca przed godziną 16:00 na DK-8, przy wjeździe do Przerzeczyna Zdroju od Kłodzka, doszło do samozapłonu samochodu osobowego marki Renault. Na miejscu pracowały zastępy PSP z Ząbkowic i Dzierżoniowa oraz OSP z Przerzeczyna. Samochód osobowy uległ prawie całkowitemu spaleniu. Policja poza zabezpieczeniem miejsca zdarzenia nie wykonywała czynności.

30.07.2021 19:47
ZWIEDZAJ ZIEMIĘ DZIERŻONIOWSKĄ Z PLANEM I POMYSŁEM
ZWIEDZAJ ZIEMIĘ DZIERŻONIOWSKĄ Z PLANEM I POMYSŁEM

Lato w pełni, więc czas ruszać w drogę! Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska przedstawia wyjątkowe wydawnictwo, folder, dzięki któremu zwiedzisz Ziemię Dzierżoniowską z planem i pomysłem.

23.07.2021 12:10
OGRODY BOTANICZNE JAKO CZĘŚĆ EUROPEJSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO
OGRODY BOTANICZNE JAKO CZĘŚĆ EUROPEJSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

W Wojsławickim Arboretum gościli dyrektorzy i przedstawiciele ogrodów botanicznych z kilku europejskich krajów. Wszystko to w ramach wspólnego projektu, którego celem jest wzajemnie wsparcie i wymiana doświadczeń.

20.07.2021 14:47
DACHOWANIE BMW Z ÓSEMKI (AKTUALIZACJA WIDEO)
DACHOWANIE BMW Z ÓSEMKI (AKTUALIZACJA WIDEO)

19 lipca około godziny 12:00 doszło do zdarzenia drogowego na 70 km DK-8, przy wyjeździe z Przerzeczynia Zdroju w kierunku Kłodzka. Kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem i po przejechaniu przez przeciwny pas ruchu dachował do rowu. Szczęśliwie nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe, PSP Dzierżoniów, PSP Ząbkowice Śląskie i OSP Przerzeczyn Zdrój.

19.07.2021 17:57    2    1
PROMESY TRAFIŁY DO SAMORZĄDOWCÓW
PROMESY TRAFIŁY DO SAMORZĄDOWCÓW

W Niemczy wręczono promesy dla samorządowców z subregionu wałbrzyskiego. Obejmowały one wsparcie finansowe udzielane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” oraz środki na bieżące utrzymanie melioracji i urządzeń wodnych. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele 25 gmin, a promesy w imieniu samorządu województwa wręczył wicemarszałek Grzegorz Macko.

15.07.2021 08:31
BEZPIECZNE WAKACJE 2021 (AKTUALIZACJA WIDEO)
BEZPIECZNE WAKACJE 2021 (AKTUALIZACJA WIDEO)

Wakacje to czas zabawy i wypoczynku dzieci i młodzieży na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pożarowego jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Każdego roku Państwowa Straż Pożarna aktywnie uczestniczy w organizowanych wspólnie z Policją, Strażą Miejską, Strażą Graniczną i Kuratorium Oświaty akacjach „Bezpieczne wakacje”.

15.07.2021 02:07
Komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama