Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niemcza

W OKRESIE ŚWIĄT WPADŁO TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH
W OKRESIE ŚWIĄT WPADŁO TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Mimo wielokrotnych apeli, ciągle zdarzają się osoby, które w stanie nietrzeźwości decydują się usiąść „za kółko”. Policjanci stanowczo eliminują takich kierujących, gdyż stanowią oni realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego.

27.12.2021 23:31    1
WYPADEK NA ÓSEMCE W NOWEJ WSI NIEMCZAŃSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
WYPADEK NA ÓSEMCE W NOWEJ WSI NIEMCZAŃSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

1 grudnia około godziny 12:45 doszło do wypadku na DK-8 w Nowej Wsi Niemczańskiej. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz samochód ciężarowy marki Volvo. Na badania do szpitala został przewieziony jeden z kierowców oraz roczne dziecko Droga była zablokowana przez ponad trzy godziny.

01.12.2021 15:40    1
MODERNIZACJA DRUGIEGO ETAPU DROGI W RUSZKOWICACH
MODERNIZACJA DRUGIEGO ETAPU DROGI W RUSZKOWICACH

Zakończył się drugi etap inwestycji drogowej w miejscowości Ruszkowice w Powiecie Dzierżoniowskim. Tym razem usunięto starą nawierzchnię i wykonano nowy asfalt na długości ponad 400 metrów wraz z poboczami. Oprócz tego wykonano całkowicie nową konstrukcję drogi (odcinek około 100 metrów) na łączniku z drogą w kierunku Podlesia.

23.11.2021 12:50
ŚWIĘTO MARCIŃSKIE W WINNICY NIEMCZAŃSKIEJ
ŚWIĘTO MARCIŃSKIE W WINNICY NIEMCZAŃSKIEJ

11 listopada w nowo otwartej winiarni Winnicy Niemczańskiej wszyscy zainteresowani degustowali tegoroczne wino świętomarcińskie. Przy tej okazji można było porozmawiać na temat produkcji wina i zobaczyć jak ten proces wygląda.

12.11.2021 13:10
WYPADEK ŚMIERTELNY - DZIAŁANIA STRAŻY
WYPADEK ŚMIERTELNY - DZIAŁANIA STRAŻY

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano traktor Zetor z przyczepą w której tył wjechał pojazd osobowy Audi A3. Traktorem kierował mężczyzna, w związku z wypadkiem nie odniósł obrażeń, zostało udzielone mu wsparcie psychiczne. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby. Kierowca audi przed przyjazdem służb ratowniczych opuścił pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia.

09.11.2021 02:52
ŚMIERTELNY WYPADEK NA ÓSEMCE ( AKTUALIZACJA WIDEO)
ŚMIERTELNY WYPADEK NA ÓSEMCE ( AKTUALIZACJA WIDEO)

7. listopada tuż po godz. 21.00, w Przerzeczynie-Zdrój na ulicy Batalionów Chłopskich doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Audi 24 letni mężczyzna, na prostym odcinku drogi najechał na tył przyczepy podczepionej pod ciągnik rolniczy marki Zetor, kierowany przez trzeźwego 66-latka. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 19-letnia pasażerka osobówki, kierujący tym pojazdem doznał złamania nogi i ręki. Na miejscu wykonano czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie, będzie prowadziła śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn wypadku. Jedną z nich mógł być stan nietrzeźwości kierowcy samochodu, gdyż badanie alkomatem młodego mężczyzny dało wynik 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Jak wynika z policyjnych baz danych w październiku bieżącego roku mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy z uwagi na kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zwłoki zabezpieczono w prosektorium celem wykonania sekcji, natomiast pojazdy na parkingu strzeżonym. Sprawcy wypadku grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

07.11.2021 23:52    8
ROWEROWY KALENDARZ 2022 Z UDZIAŁEM POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO
ROWEROWY KALENDARZ 2022 Z UDZIAŁEM POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO

13 października na terenie powiatu dzierżoniowskiego odbyła się sesja zdjęciowa z udziałem Moniki Brzeźnej – kolarki szosowej z zawodowej grupy MAT ATOM Deweloper Wrocław. Zdjęcia posłużą jako ilustracje do kalendarza rowerowego na 2022 rok.

15.10.2021 14:31
ROTMISTRZ ALEKSANDER HRYNKIEWICZ UPAMIĘTNIONY W NIEMCZY
ROTMISTRZ ALEKSANDER HRYNKIEWICZ UPAMIĘTNIONY W NIEMCZY

2 października na Placu Flagowym na niemczańskim Rynku odbyła się uroczystość w Hołdzie Rotmistrzowi Aleksandrowi Hrynkiewiczowi. Uroczystość uświetniła Kompania Honorową Garnizonu Wrocław, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz rodzina rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza. Uroczystości zaszczycił: Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, poseł do Parlamentu Europejskiego Anna Zalewska, wicewojewoda Jarosław Kresa, który kilkanaście lat temu odkrył, że na naszym terenie mieszkał ostatni adiutant marszałka Józefa Piłsudskiego oraz bohater dwóch wojen. Uroczystości uświetnili przedstawiciele służb mundurowych, samorządowców oraz mieszkańców. Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski przypomniał życiorys rotmistrza, mieszkańca Gminy Niemcza w latach 1945-1961.

07.10.2021 13:49    2    3
EMIL L. TYMCZASOWO ARESZTOWANY (AKTUALIZACJA WIDEO)
EMIL L. TYMCZASOWO ARESZTOWANY (AKTUALIZACJA WIDEO)

5 października w godzinach porannych do prokuratury w Dzierżoniowie został doprowadzony Emil L. podejrzany o zastrzelenie mężczyzny w Niemczy. Po otrzymaniu wyników sekcji zastrzelonego w prokuraturze odbyło się kilku godzinne przesłuchanie podejrzanego. Po czym został wystawiony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Szczegóły przekazał Tomasz Fedorszczak - Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie, szczegóły w materiale filmowym.

06.10.2021 12:57    2    1
ŚMIERĆ PO UŻYCIU BRONI W NIEMCZY (AKTUALIZACJA WIDEO)
ŚMIERĆ PO UŻYCIU BRONI W NIEMCZY (AKTUALIZACJA WIDEO)

2 października około godziny 22:00 w przejściu między budynkami 32, a 33, przy niemczańskim rynku, doszło do postrzelenia około 35 letniego mężczyzny. Mimo natychmiastowej pomocy i reanimacji mężczyzna zmarł. Do tragicznego zdarzenia miało dojść po wymianie słownej, w czasie której sprawca wyciągnął broń i oddał (najprawdopodobniej dwa) strzały, następnie zbiegł z miejsca zdarzenia i jest obecnie poszukiwany. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratorskim do późnych godzin nocnych. Więcej po otrzymaniu oficjalnego komunikatu z prokuratury.

03.10.2021 02:34
ZDERZENIE NA ÓSEMCE W NIEMCZY (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE NA ÓSEMCE W NIEMCZY (AKTUALIZACJA WIDEO)

Po 12:00 26. września, na 75 kilometrze DK-8 w Niemczy, doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, iż sprawcą był 72-letni kierowca samochodu marki Rover, który nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Renault, prowadzonym przez 52-latkę. Sprawca został ukarany mandatem.

27.09.2021 00:56
BMW WYPADŁO Z ÓSEMKI (AKTUALIZACJA WIDEO)
BMW WYPADŁO Z ÓSEMKI (AKTUALIZACJA WIDEO)

Tuż po godz. 21:00 22. września, w Przerzeczynie Zdroju doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, sprawcą była 42-letnia kobieta jadąca samochodem marki BMW, która nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni i doprowadziła do wywrócenia pojazdu. Sprawca został ukarany mandatem.

24.09.2021 21:15    1    2
Reklama