Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lądek Zdrój

POWIAT KŁODZKI - ZIGNOROWALI ZAKAZY PROWADZENIA POJAZDÓW
POWIAT KŁODZKI - ZIGNOROWALI ZAKAZY PROWADZENIA POJAZDÓW

​​​​​​​Mundurowi z powiatu kłodzkiego ujawnili dwóch kierujących samochodami osobowym, którzy zignorowali zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Kłodzku. Teraz mieszkańcy powiatu za swoje zachowanie ponownie odpowiedzą karnie.

11.02.2022 10:32
GMINA LĄDEK - ZDRÓJ SZUKA WANDALI, WYZNACZONO 500 ZŁ NAGRODY
GMINA LĄDEK - ZDRÓJ SZUKA WANDALI, WYZNACZONO 500 ZŁ NAGRODY

W minioną niedzielę nieznany dotąd sprawca zniszczył wiaty przystankowe w Trzebieszowicach i w Radochowie. Sprawa została zgłoszona Straży Miejskiej, jednak już teraz Burmistrz Lądka - Zdroju wyznaczył nagrodę 500 zł (netto) dla tego, kto wskaże osobę (lub grupę osób), która dopuściły się tego czynu.

02.02.2022 13:26
BEZPŁATNE KARNETY DLA DZIECI NA WYCIĄG NARCIARSKI W LĄDKU - ZDROJU
BEZPŁATNE KARNETY DLA DZIECI NA WYCIĄG NARCIARSKI W LĄDKU - ZDROJU

W czasie ferii w dniach od 1 do 4 lutego i od 7 do 11 lutego (bez weekendów), dzieci i młodzież z gminy Lądek - Zdrój w wieku od 7 do 18 lat może bezpłatnie otrzymać karnety na wyciąg lądeckiej Stacji Narciarskiej. Aby otrzymać bezpłatny karnet i wypożyczy sprzęt, należy okazać ważną legitymację oraz wypełnione przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenie, które jest dostępne w biurze Stacji Narciarskiej.

26.01.2022 20:12
ZA NAMI SPOTKANIE ŚNIEŻNICKIEGO KLUBU BIZNESU W LĄDKU - ZDROJU
ZA NAMI SPOTKANIE ŚNIEŻNICKIEGO KLUBU BIZNESU W LĄDKU - ZDROJU

W Lądku - Zdroju mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy dyskutowali o współpracy, wzajemnej pomocy i trudnym początku roku. Chcą integrować się i skutecznie rozwiązywać lokalne problemy, a tych jak sami mówią nie brakuje. Spotkanie zdominowały tematy dotyczące Polskiego Ładu, podatków, podwyżek i wykluczenia komunikacyjnego. Samorządowcy obawiają się znacznego zmniejszenia wpływów z tytułu podatków, które jak mówi burmistrz Lądka, są kluczowe dla funkcjonowania gminy. Obecna na konferencji posłanka na sejm Monika Wielichowska odniosła się do podwyżek energii. W czasie konferencji podpisano apel do premiera oraz marszałka województwa dolnośląskiego oraz spółek kolejowych w sprawie przywrócenia kolejowego ruchu pasażerskiego na linii 322 z Kłodzka do Stronia Śląskiego. Przedsiębiorcy apelują też o informacje odnośnie rządowych i unijnych funduszy, gdzie mogą być bezpośrednimi beneficjentami. To już trzecie spotkanie na Ziemi Kłodzkiej zorganizowane przez Śnieżnicki Klub Biznesu. Koordynatorzy klubu Adam Jaśnikowski i Piotr Wdowiak zapowiadają kolejne otwarte spotkania, na które mają być zaproszeni przedstawiciele wszystkich opcji politycznych.

22.01.2022 10:39    1
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WSPIERA DOLNOŚLĄSKIE UZDROWISKA
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WSPIERA DOLNOŚLĄSKIE UZDROWISKA

Wśród wielu inwestycji zaplanowanych na rok 2022 pokaźne środki samorząd województwa zamierza przeznaczyć na dolnośląskie uzdrowiska, których jest właścicielem. W sumie w tym roku do uzdrowisk trafi 17,3 mln złotych, a ponad połowa tej kwoty trafi do spółki Lądek-Długopole S.A. Dziś podczas konferencji prasowej szczegóły planów inwestycyjnych przedstawili wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Joanna Walaszczyk – prezes spółki.

19.01.2022 19:23
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL MUZYCZNY ŚWIĄTECZNIE
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL MUZYCZNY ŚWIĄTECZNIE

W kościele św. Mikołaja 27 grudnia 2021 r. godz.19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu klarnecisty i saksofonisty Ignacego Wysockiego oraz organisty Zbigniewa Gacha.

24.12.2021 10:12    2
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD REDAKCJI TELEWIZJI SUDECKIEJ
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD REDAKCJI TELEWIZJI SUDECKIEJ

Wszystkim naszym widzom z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy rodzinnych, radosnych i spokojnych świat oraz szczęśliwego Nowego Roku.

24.12.2021 07:02
W LĄDKU ZDROJU POWSTANIE FARMA FOTOWOLTAICZNA
W LĄDKU ZDROJU POWSTANIE FARMA FOTOWOLTAICZNA

We wtorek 14 grudnia w Lądku Zdroju uroczyście podpisana została umowa pomiędzy Gminą Lądek Zdrój, a wykonawcą firmą Eko-Solar Sp. z o.o. na budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z infrastrukturą techniczną.

14.12.2021 21:51    2
W LĄDKU ZAKOŃCZONO BUDOWĘ I ETAPU WOJTUSIOWEGO PARKU
W LĄDKU ZAKOŃCZONO BUDOWĘ I ETAPU WOJTUSIOWEGO PARKU

Zakończono prace nad wykonaniem I etapu budowy ekologicznego parku edukacyjnego pn. Wojtusiowy Park na terenie Lądka – Zdroju. Całkowita wartość projektu szacowana jest na blisko 900 000 zł, natomiast wykonanie etapu I wyceniono na 304 355,88 zł, z czego 100 000 zł zostanie sfinansowane z nagrody konkursu EKO HESTIA SPA, a pozostała kwota 204 355,88 to środki własne z Budżetu Gminy Lądek – Zdrój.

13.12.2021 10:35    3
W LĄDKU POWSTAŁO RONDO MARIANA BUBLEWICZA
W LĄDKU POWSTAŁO RONDO MARIANA BUBLEWICZA

7 grudnia w Lądku - Zdroju zostało wykonane oznakowanie ronda u zbiegu ulic Kłodzkiej i Adama Mickiewicza, któremu zgodnie z UCHWAŁĄ NR XLVIII/329/2014 RADY MIEJSKIEJ LĄDKA-ZDROJU z dnia 28 kwietnia 2014 r. została nadana nazwa: „Rondo Mariana Bublewicza''. Za sprawą dobrej współpracy Burmistrz Lądka-Zdroju Romana Kaczmarczyka z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz przy wsparciu kierownictwa i pracowników Dolnośląskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich we Wrocławiu - Rejonowego Oddziału Dróg nr 3 w Wałbrzychu - Obwód Drogowy nr 9 (Lądek-Zdrój) po wielu staraniach projekt oznakowania został zaopiniowany pozytywnie. Z tej okazji na 2022 rok planuje się zorganizować skromne wydarzenie upamiętniające tego wybitnego polskiego kierowcę rajdowego.

08.12.2021 10:37
ZBIORNIK PRZECIWPOWODZIOWY W ROZTOKACH Z LOTU PTAKA
ZBIORNIK PRZECIWPOWODZIOWY W ROZTOKACH Z LOTU PTAKA

Polder Roztoki to pierwszy z czterech planowanych zbiorników przeciwpowodziowych jakie mają powstać na terenie Ziemi Kłodzkiej. Budowa obiektu trwała 3,5 roku, a jej koszt to 235 mln złotych. Pomieści on 2,5 mln m3 wody i chronić ma przed zalaniem mieszkańców Międzylesia i okolic.

05.11.2021 11:08    1
W LĄDKU ZDROJU BUDUJĄ EDUKACYJNO  - EKOLOGICZNY PARK
W LĄDKU ZDROJU BUDUJĄ EDUKACYJNO - EKOLOGICZNY PARK

Trwają prace nad wykonaniem I etapu budowy ekologicznego parku edukacyjnego pn. Wojtusiowy Park na terenie Lądka – Zdroju. W 2019 roku Lądek – Zdrój został zwycięzcą IV edycji ogólnopolskiego konkursu pn. “Eko Hestia SPA” zorganizowanego przez Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia Spółka Akcyjna zdobywając główną nagrodę 100 000 zł. W związku z powyższym pieniądze, które przypadły gminie w ramach nagrody przeznaczono na budowę ekologicznego parku edukacyjnego dla dzieci, który powstanie na terenie przyległym do Gminnego Przedszkola w Lądku – Zdroju.

11.10.2021 11:01
Reklama